Logo Destek

Logo Destek Hattı bırakacağınız mesaj ile biz size ulaşabiliriz. Firmamız Logo Yazılımın geliştirdiği ,Tiger 3 Enterprise Üretim Yönetimi, Tiger 3 ERP , Go3 Muhasebe Yazılımlarını, Logo İş Ortağı olarak müşterilerine satış ve satış sonrası destek hizmetlerini vermeye yetkilidir.

Logo Destek | Tiger 3 - Go3 | 2.79 Versiyon Güncelleme Temmuz 2022

Logo Yazılım olarak siz değerli kullanıcılarımıza maksimum fayda sunmak üzere ürünlerimizi sürekli geliştiriyor, yeni sürümlerle portföyümüzü güçlendiriyoruz.

Bu bağlamda, Logo Tiger ERP çözümleri, Logo GO Çözümleri, Logo Mali Müşavir 3 ve Logo Start 3 için geliştirdiğimiz 2.79.00.00 sürümünün kullanıma sunulduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sürümle birlikte gelen yenilikler ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında detaylı bilgileri aşağıda yer alan dokümanlarda bulabilir, sürüm dosyalarına ise FTP sitemizden erişebilirsiniz.


Yeni geliştirmeler, güncellemeler ve iyileştirmelerle desteklediğimiz çözümlerimizin işinize daha da fazla katma değer sağlayacağını umuyor, konuyla ilgili tüm sorularınız için bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.


 
2.79 - Temmuz 2022 Sürümde Yer Alan Yenilikler
 

1. Ayrıntılı tahsilat/ödeme listesi rapor tasarımı standart alanlarına fişte seçilen proje kodu alanı eklenmeli.


Ayrıntılı Ödeme Listesi ve Ayrıntılı Tahsilat Listesi standart alanlarına "Proje Kodu" ve "Proje Açıklaması" alanları eklenmiştir.

 

2. Seri/Lot Envanter raporunda performans iyileştirmesi yapılmalı.


Seri/Lot Envanter raporunda son envanter tarihinin dönem sonu olmadığı durumlarda envanter tarihi sonrasındaki hareketlerin kontrollerinde süre iyileştirmesi yapılmıştır.

 

3. Millileştirme fişinde taşıyıcı kodu seçilebilmeli ve seçilen taşıyıcı kodu ambar fişine yansımalı.


Millileştirme fişinde taşıyıcı kodu seçilebilmesi ve seçilen taşıyıcı kodunun ambar fişine yansıması sağlanmıştır.

 

4. Cari hesap fişleri muhasebeleştirilirken Hareket Özel kod 2 alanında yazılan değerin tamamı Muhasebe fişindeki Hareket Özel Kod2 alanına yansımıyor.


Cari hesap fişleri muhasebeleştirilirken "Hareket Özel kod 2" alanında yazılan değerin tamamının ilgili muhasebe fişindeki "Hareket Özel Kod 2" alanına yansıması sağlanmıştır

 

5. Sabit kıymet işlemleri browserı personel sicil kodu, sabit kıymet kayıt kodu, sabit kıymet kodu ve sabit kıymet açıklaması alanına göre sıralama yapılabilmelidir.


Sabit Kıymet İşlemleri browserında çalışan kodu, sabit kıymet kayıt kodu, sabit kıymet kodu ve sabit kıymet açıklaması alanına göre sıralama yapılabilmesi sağlanmıştır

 

6. Muavin defter raporunda performans iyileştirmesi yapılmalı.


Muavin Defter raporunda performans iyileştirmesi yapılmıştır.

 

7. Ambar fişlerinde sevkiyat adresi zorunlu alan olarak belirtilebilmeli.


Sistem işletmeni kuruluş bilgileri altında yer alan malzeme fişleri zorunlu alan tanımlama seçeneklerine cari hesap "Sevkiyat Adresi" seçeneği eklenmiştir. Tanım aktif edildiğinde ambar fişleri için zorun alan kontrolü yapılabilmesi sağlanmıştır.

 

8. Fatura içerisinden ulaşılan irsaliye aktarma ekranında doküman izleme numarası koşulu da eklenmeli.


Fatura içerisinden sağ tuş (f9) menüden ulaşılan irsaliye aktar seçeneğinin seçilmesiyle gelen ekranda doküman izleme numarası koşulu da filtre olarak eklenmiştir.

 

9. Satış ve satınalma fiyat kartlarında aynı malzemeye ait birden fazla fiyat tanımlarken cari hesap filtresinde * (yıldız) karakteri kullanarak içerisinde geçenler,ile başlayan,ile biten şeklinde koşul verilebilmelidir.


Satış ve Satınalma Fiyat Kartlarında aynı malzemeye ait birden fazla fiyat tanımlarken filtrelerde * (yıldız) karakteri kullanarak içerisinde geçenler, ile başlayan, ile biten şeklinde koşul verilebilmesi sağlanmıştır.

Madde ile ilgili video için tıklayınız.

 

10. Senet ve çek girişi ekranlarında bulunan portföy no alanının karakter sayısı artırılmalıdır.


Çek ve senet girişi ekranlarında bulunan portföy no alanının karakter sayısı artırıldı. Çek ve Senet kayıt numaralama şablonu karakter sayısı 16 olarak güncellenmiştir.

 

11. Özet maliyet analizi raporunda sol taraftaki filtrelerde malzeme özel kodu 2 -3 ve 4 eklenmek istenmektedir.


Özet ve ayrıntılı maliyet analizi raporları filtre seçeneklerine malzeme özel kodu 2,malzeme özel kodu 3,malzeme özel kodu 4 ve malzeme özel kodu 5 filtreleri eklenmiştir.

 

12. Otomatik birim fiyat güncelleme parametresi işlem yapılmayacak seçili iken satış fiyatı kullanım dışı yapılan malzemeye ait sipariş kopyalandıktan sonra F9 menüden birim fiyat güncelle bütün kodlar seçildiğinde birim fiyat alanını güncellenmeli.


Otomatik birim fiyat güncelleme parametresi işlem yapılmayacak seçili iken satış fiyatı kullanım dışı yapılan malzemeye ait sipariş kopyalandıktan sonra F9 menüden birim fiyat güncelle bütün kodlar seçildiğinde birim fiyat alanının güncellenmesi sağlanmıştır.

 

13. Türmob entegrasyonu ile birlikte adreslerde ki kapı numaralarının aktarımı sağlanabilmelidir.


TÜRMOB entegrasyonu geliştirmeleri kapsamında ,Cari hesap kartlarından kimlik doğrulama sistemine bağlanılarak, ilgili mükellefin adres bilgileri getirilirken dış kapı numarası ve iç kapı numarasının da getirilmesi sağlanmıştır.

 

14. Bankadan verilen / alınan hizmet faturasında kdv muafiyet sebebi seçimi alanı eklenmelidir.

Bankadan Verilen/Alınan Hizmet faturasına kdv muafiyet sebebi seçimi için alan eklenmiştir.

 

15. Perakende e-arşiv faturasında f9 menüde yer alan e-arşiv bilgilerinde ticari şirket checkbox ı işaretli ise unvanı alanının zorunlu olup olmaması parametreye bağlanmalı.


e-Arşiv uygulaması kapsamında perakende cari hesap işaretli cariler için fatura düzenlenirken, faturaların e-Arşiv bilgilerinde ticari şirket seçilmiş ise "Unvan" alanı bilgisi zorunlu tutulmuş ve boş kaydedilememesi sağlanmıştır.

 

16. Satış ve satınalma fiyat farkı faturalarında sevkiyat adresi seçilebilmeli.


Satış ve Satınalma Fiyat Farkı Faturaları'nda sevkiyat adresi seçilebilmesi sağlanmıştır. Detaylar tabına Sevkiyat Adresi Kodu ve Açıklaması alanları eklenmiştir.

 

17. İhracat Operasyon Kur Farkı Hesaplama filtrelerinde bulunan GÇB No alana 18 karakter girilebilmesi sağlanmalı.

İhracat Operasyon Kur Farkı Hesaplama ve GKB İhracat Raporu filtrelerinde bulunan GÇB No alanınaa 18 karakter girilebilmesi sağlanmıştır.

 

18. Kasa işlemleri altından girilen faturalar içerisine satır numaraları eklenmelidir.


Finans / Hareketler / Kasa İşlemleri / İşlemler / Faturalar'dan eklenen faturaların içerisine satır numaraları eklenmiştir.

 

19. Cari hesap kartı açılışında seçili gelecek döviz türü parametrelerde belirlenebilmeli ve otomatik gelmeli.


Finans parametreleri ön değerler altına cari hesap döviz türü eklenmiştir ve parametrenin ön değeri yerel para birimi döviz cinsi olacaktır. Cari hesap kartı ekleme işleminde döviz türü alanı buradaki seçime bağlı olarak cari hesap kartına yansıyacaktır.

 

20. Alış / satış fatura browser filtrelerinde bulunan Fatura Giriş Yeri filtresine Dış Ticaret seçeneği eklenmeli.


Alış / satış fatura browser filtrelerinde bulunan Fatura Giriş Yeri filtresine Dış Ticaret seçeneği eklenmiştir.

 

21. "Kredi Kartı Fiş Tahsilatı ve Ödemesi ile Oluşan Banka / Kasa Fiş Tutarları Değiştirilebilsin" parametresi evet olarak ayarlandığında kredi kartı tahsilatı ile oluşan banka işlem fişine yeni satır eklenebilmeli.


"Kredi Kartı Fiş Tahsilatı ve Ödemesi ile Oluşan Banka / Kasa Fiş Tutarları Değiştirilebilsin" parametresi değeri evet olarak seçildiğinde kredi kartı tahsilatı ile oluşan banka işlem fişine yeni satır eklenebilmesi sağlanmıştır.

 

22. Cari hesap kartında diğer sekmesi altında yer alan E-İş ortamında erişilebilir seçeneğinin öndeğer olarak gelmesi parametrik olmalıdır.


Cari hesap kartında diğer sekmesi altında yer alan E-İş ortamında erişilebilir ve Satış Noktalarında Erişilebilir seçeneklerinin öndeğer olarak gelmesi parametrik olarak sağlanmıştır. Finans parametrelerine "E-İş Ortamında Erişilebilir. Hayır-Evet ve Satış Noktalarında Erişilebilir Hayır-Evet seçenekleri eklenmiştir.

 

23. Muhasebe hesap kartları açılırken parametrik olarak öndeğer kullanım dışı açılabilmesi sağlanmalı.


Kullanım dışı statüsünde muhasebe hesap kartı eklenmesi sağlanmıştır. Muhasebe parametrelerine "Muhasebe hesap kartları kullanım dışı olarak eklensin: Evet/Hayır" parametresi eklenmiştir. Parametrenin ön değeri "Hayır" seçeneğidir. Parametre değeri &quo