top of page

Logo B2B yönetimi ile 24 saat kesintisiz sipariş ve tahsilat yönetimi

Logo B2B sipariş sistemi, Logo ERP çözümleriyle doğrudan entegre çalışarak bayilerin ve merkezin sipariş süreçlerini uçtan uca yönetiyor.

Logo Bayi Sipariş Süreçleri

Bayi Sipariş Süreçleri

Bayilik sistemiyle çalışan işletmelerde müşteri memnuniyeti ve iş verimliliği açısından sipariş hızı ve doğruluğu büyük önem taşıyor. Bu işletmelere özel olarak geliştirilen Logo B2B sipariş sistemi, bayilerden merkeze gelen tüm siparişlerin internet üzerinden her an ve her yerden iletilmesi sayesinde iş süreçlerini hızlandırıp verimliliği artırıyor. Sipariş sürecinin sorunsuz ve hızlı işlemesi hem müşteri memnuniyetine hem de işletme kârlılığına olumlu katkı sağlıyor.

Logo Bayi Merkez Yönetimi

Bayi-Merkez Yönetimi

Logo B2B ile bayinin anlık stok miktarı, cari hesap ekstresi, siparişinin durumu ve geçmişi merkez tarafından görüntülenebiliyor. Kademeli onay mekanizması ile yürütülen sipariş süreçlerinde, cari hesabın riski de anlık olarak incelenebiliyor. İade ve numune girişi yapılabilmesinin yanı sıra, sipariş girişi, tahsilat ve raporlar da internet üzerinden alınabiliyor. Öte yandan, bayiler de bütün bu bilgileri kendi sayfalarında takip edip işlem yapabiliyor. Kredi kartı ödeme altyapısı ile sipariş ödemelerinin ya da kapanmamış fatura tahsilatlarının yapılmasını sağlayan Logo B2B, böylece sipariş süreçlerini uçtan uca yönetiyor.

GENEL BAKIŞ
Logo Bayi Sipariş Girişleri

Bayi Sipariş Girişleri

Logo B2B çözümü ile bayiler internet üzerinden sipariş verip ödeme yapabilirken, merkezdeki satış temsilcileri de sistemde tanımlı rut planları üzerinden ziyaret kaydı yapabiliyor ve ziyaret esnasında bayilerinin hesap ve sipariş durumlarını görüntüleyerek gerekirse onlar adına sisteme sipariş girebiliyor.

Logo B2B Mobil Tablet Girişi

Mobil Tablet Kullanımı

Ekran boyutuna göre otomatik olarak uyarlanan (responsive) arayüz, bayilerin mobil cihazlar üzerinden de kolayca sipariş vermesini, ödeme yapmasını ve hesap ekstrelerini görüntülemesini sağlıyor. Merkezdeki satış temsilcileri de mobil cihazlar aracılığıyla 7/24 sipariş alabiliyor ve işletmenize özel tasarlanan raporları inceleyebiliyor.

Logo Bayi Sistemi B2B

Hızlı ve Kullanışlı

Logo B2B'deki ürün filtreleme ve akıllı arama özellikleri, bayilerin aradıkları ürünü kolayca bulmasını ve tek tıkla siparişe dönüştürmesini sağlıyor. Verilen siparişlerin takibi de tek bir sayfa üzerinden zahmetsizce yapılabiliyor. 

Logo Bayi Sistemi Ödeme

Anlık Ödeme Sistemi

Bayiler, verdikleri siparişin ödemesini sistem üzerinden anında yapabiliyor. Logo Pay ve Netahsilat gibi ödeme sistemleriyle entegre çalışan sistemde bayiler ayrıca EFT, DBS, Açık Hesap Ödeme yöntemleriyle de sipariş verebiliyor.

Logo Bayi Sistemi Stok Miktarları

Anlık Stok Miktarları

Stok miktarlarının anlık görülebilmesi sayesinde, müşteriler stokta olan ürünlere yönlendirilebiliyor. Ayrıca görünür stok yönetimi özelliği, belirlenen ürünlere ya da ürün gruplarına istenen stok bilgisinin çıkmasını sağlıyor. ERP sisteminde tanımlı olan kampanyalar ise siparişte otomatik uygulanıyor; böylece bayiler, yararlanabilecekleri indirim ve promosyonlardan anında haberdar olabiliyor.

Logo B2B Banka Entegrasyonu

Bankalar ile Entegre

Müşteri DBS limitlerinin bankalardan alınması ile birlikte Logo B2B müşterilerin kendi kalan limitlerini takip edebilmesini sağlıyor. Buna bağlı olarak sipariş verme esnasında DBS limit kontrollerinin yapılabilmesine ve onay sisteminin işletilebilmesine imkan sunuyor. Ayrıca Logo B2B, müşterilerin EFT ya da Havale ile yaptığı sipariş ödemelerini bankalardan sorgulaması sayesinde siparişleri otomatik olarak onaylayabiliyor

Logo ERP ile Uyumlu B2B

Logo ERP Tam Uyum

Logo Tiger, j-Platform ve Netsis kurumsal kaynak planlama (ERP) ürün aileleri ile tam entegre çalışan Logo B2B, ERP’de tanımlı olan verilerin uygulama içinde tekrar tanımlanmadan, otomatik olarak kullanılmasını sağlıyor. Aynı şekilde, Logo B2B üzerinde oluşan sipariş ve tahsilat kayıtları da Logo ERP’ye otomatik olarak aktarılıyor. Böylece iki çözüm arasında fazladan herhangi bir veri girişi yapmaya gerek kalmıyor.

Finansal rapor

Raporlama Dashboard

Logo B2B üzerinden müşteri cari hesap ekstresi, sipariş durum ve tahsilat raporları gibi birçok rapor alınabiliyor, istenen bilgilere ve hazır dökümlere kolayca ulaşılabiliyor. Logo B2B raporlama ve dashboard altyapısı sayesinde ihtiyaca özel raporlar kolayca oluşturulup, gerektiğinde bayilerle de paylaşılabiliyor. Yetki gruplarına göre tasarlanan dashboard’lar da bayilerin kampanya duyurularını ve özel tasarlanabilen içerikleri ana sayfalarında görmelerini sağlıyor.

Sık sorulan sorular

SSS

Bu ürünle verilen hizmetler

Eğitim ve destek hizmetlerinin yalnızca yetkili Logo İş Ortakları ve sertifikalı eğitim uzmanlarından alınması önemle tavsiye edilir.

HİZMETLER

Tele-Destek Telefonda

Tele-Destek Hizmeti sözleşmesi; telefonda çözülebilecek sorun ve soruların yanıtlanması amacıyla yapılmaktadır.

Uzak Uç Bağlantı Desteği 

Tele-Destek Uzak Uç Bağlantı Hizmeti; telefonla anlaşılamayan konu, sorun ya da sorunların tespit edilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Veri Bakım Hizmeti

Veri üzerinde herhangi bir nedenle meydana gelen bozulmaların tespiti ve düzeltilmesi amacıyla Logo Destek Merkezi'nde yapılan hizmettir.

Kurumsal Destek

Süreç Danışmanlığı, Modül Danışmanlığı, Müşteri Ortamında Sorun Tespiti, Müşteri Talep Analizi, İleri Düzey Ürün Eğitimi ve Veri Bakımı hizmetlerini içermektedir.

Vip Yıllık  Sözleşmeli

Yardım Masası,Süreç,Modül Danışmanlığı,Müşteri Ortamında Sorun Tespiti,Müşteri Talep Analizi Hizmeti,İleri Düzey Ürün Eğitimi,Veri Bakımı hizmetlerini içermektedir.

Veri Tabanı Danışmanlığı

SQL/Oracle Server kurulum ve konfigürasyonları, ürün kurulumu ve alt yapı konfigürasyonları ve sistem konfigürasyonları hizmetlerini içermektedir.

bottom of page