top of page

Logo Çözüm Ortağı olarak satış ve sonrasında destek veriyoruz

Logo Destek Hattı bırakacağınız mesaj ile biz size ulaşabiliriz. Firmamız Logo Yazılımın geliştirdiği ,Tiger 3 Enterprise Üretim Yönetimi, Tiger 3 ERP , Go3 Muhasebe Yazılımlarını, Logo İş Ortağı olarak müşterilerine satış ve satış sonrası destek hizmetlerini vermeye yetkilidir.

Logo ERP 2.48.00.00 Versiyon Duyurusu


Değerli Kullanıcılarımız,

ERP ürünleri için 2.48.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Uyarı :

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.

Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına - (eksi) işareti konulmalıdır.

Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına - (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view'lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view'lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

Genel Uyarılar:

• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.

• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.

• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.

• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.

• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :

Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.

2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.

Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.

Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

2.12.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :

Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

2.12.00.00 sürümüyle birlikte ek paket ve ana paket kurulumları birleştirilip tek bir kurulum dosyası haline getirilmiştir. Kurulum sırasında girilen anahtar değerlendirilerek ek paket veya ana paket olmasına göre kurulum gerçekleştirilmektedir.

2.13.00.00. Versiyonuna Özel Uyarılar :

2.13.00.00 sürümü ile birlikte ürünlerimizin veritabanına eklediği kayıtlar bir anahtar ile şifrelenmeye başladı. Bu anahtar sayesinde veritabanına ürünlerimiz ve araçlarımız (Logo Objects, Logo Object Designer ve XML) ile eklenen kayıtlar, farklı yöntemler kullanılarak eklenen kayıtlardan ayırt edilebiliyor. Dış ortamdan eklendiği anlaşılan kayıtlar için uygulamalarımızda bu sürüm için herhangi bir engelleme yapılmamıştır. Sadece kayıtların dış ortamdan geldiği ilgili kayıt browser’ında farklı şekilde (üzeri çizili olarak) gösterilerek ayırt edilmiştir.

Oracle veritabanı kullanan firmalarda bu versiyon kullanılmamalıdır. Oracle veritabanı kullanan firmalar için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Logo BI Basic ürünleri 20 Mart 2012 tarihinden itibaren ana paket ve geçiş paketleri ile birlikte bundle olarak sunulmaktadır. Uygulamanın setupları 2.13.00.00 sürümü ile birlikte yeniden düzenlenerek otomatik kurulur olması sağlandı. Bundle BI Basic ürünü hakketmiş bir ana paket veya geçiş paketi kurulumu sırasında BI Basic ürünü de otomatik olarak kurulabilmektedir. Logo BI yükleme detayları için güncellenen yükleme dokümanından (Yükleme Dökümanı) yararlanabilirsiniz.

İK programları ile entegrasyon kurulduğu durumlarda hem İK programının hem de ERP programının sürümleri 2.13.00.00 olmalıdır, sürüm farklılığı olmamalıdır.

2.12.01.00 ara sürüm içeriğine ait maddeler de hatırlatma amaçlı olarak madde listesinin sonuna eklenmiştir.

2.14.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :

Sql2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view'lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view'lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.19.00.00 versiyonuna özel uyarılar :

2.19.00 versiyonu ile bilikte Malzeme ve Hizmet toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view'lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alacaktır. Data büyüklüklerine göre farklılaşacak veritabanı güncelleme sürelerinin tespiti için, güncellemenin öncelikle test ortamında yapılması önerilir.

LV_FFF_DD_SRVNUMS

LV_FFF_DD_SRVTOT

LV_FFF_DD_STINVENS

LV_FFF_DD_STINVTOT

LV_FFF_DD_VRNTINVENS

LV_FFF_DD_VRNTINVTOT

Bu versiyonla birlikte LG_ başlayan eski tablolara işlem yapılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor yada form tasarımlarındaki stok toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar kontrol edilerek view'lardan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

2.25.00.00 versiyonuna özel uyarılar :

2.25.00.00 sürümüne geçişle birlikte mevcut tablolara yeni kolonların eklenmesi gerekmektedir. Kolon eklenmesi ve kolonların güncellenmesi sırasında performans sorunu yaşanmaması için sürüm güncelleme işlemi öncesinde aşağıdaki sorguların çalıştırılması gerekmektedir.

FFF : firma numarası (001,002 gibi); DD : dönem numarası (01, 02, 03 gibi).

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE ADD "EMFLINEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE ADD "EMFLINEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES ADD "EMFLINEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC ADD "EMFLINEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ADD "CODEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ADD "LINETYPE" smallint NULL

UPDATE LG_FFF_DD_CLFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_BNFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_KSLINES SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_EMFLINE SET CODEREF=0, LINETYPE=0 WHERE LINETYPE IS NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ENABLE TRIGGER ALL

2.31.00.00 sürümüne özel uyarı :

Ürün görsel altyapısındaki güncellemelerden dolayı 2.31.00.00 ve sonrasındaki sürümlerde Tema kullanılmaması gerekmektedir.

2.34.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.34.00 versiyonu ile birlikte Cari Hesap toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view'lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alabilir.

LV_FFF_DD_CLTOTFIL

LV_FFF_DD_CLTOTFILV1

LV_FFF_DD_GNTOTCL

Bununla birlikte; LG_FFF_DD_GNTOTCL, LG_FFF_DD_CLTOTFIL tabloları artık kullanılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor ya da form tasarımlarındaki cari hesap toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar (SQLINFO) ve raporlar kontrol edilerek view'lar dan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

2.35.00.00 sürümüne özel uyarı :

Cari hesap toplamlarının view yapısına dönüştürülmesi ile birlikte Oracle veri tabanı kullanan müşterilerimizde işyeri bazında Cari hesap toplamlarının düzgün listelenebilmesi için versiyon değişimi sonrası cari hesap toplam servis çalıştırılmalıdır.

2.36.00.00 sürümüne özel uyarı :

- Toplu gerçekleşen üretim emri maliyet hesaplamada performans arttırımı sağlamak için Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi sırasında LG_FFF_DD_STFICHE tablosunda olan bazı kolonlar LG_FFF_DD_STLINE tablosuna yazılmaktadır. Tabloları sürüme göre güncelleme sırasında performans sorunu yaşamamak için öncesinde;

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD "PORDERFICHENO" varchar(17) NULL

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD "QPRODFCREF" int NULL

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD "RELTRANSFCREF" int NULL

UPDATE

LG_FFF_DD_STLINE

SET

PORDERFICHENO = STFIC.PORDERFICHENO, QPRODFCREF = STFIC.QPRODFCREF, RELTRANSFCREF = STFIC.RELTRANSFCREF

FROM

LG_ FFF_DD _STLINE STRNS

LEFT OUTER JOIN LG_FFF_DD _STFICHE STFIC ON (STRNS.STFICHEREF = STFIC.LOGICALREF)

WHERE

STRNS.QPRODFCREF IS NULL

AND ((STFIC.PORDERFICHENO <> '') OR (STFIC.QPRODFCREF > 0) OR (STFIC.RELTRANSFCREF > 0))

UPDATE

LG_FFF_DD_STLINE

SET

QPRODFCREF = 0, RELTRANSFCREF = 0

WHERE

QPRODFCREF IS NULL

İlgili Queryler firmada numarasına göre çalıştırıldıktan sonra Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi yapılmalıdır.

- Skonsol.exe üzerinden e-Arşiv faturası gönderimi ve e-Arşiv Formatında yazdırılabilmesi sağlanmış olup otomatik e-Arşiv gönderimi yapabilmek için aşağıdaki düzenlemelerin yapılması gerekecektir;

• Sistem işletmeni/Firma detaylarındaki e-devlet tabına eklenen "e-Arşiv Entegratör Bilgileri" alanları doldurulmalıdır.

• İşyeri bazında e-Arşiv uygulaması kullanılması durumunda, İşyeri tanımındaki e-devlet tabına eklenen "e-Arşiv Entegratör Bilgileri" alanları doldurulmalıdır.

• Ticari Sistem Yönetimi/Satış ve Dağıtım parametrelerindeki "Otomatik Fatura Basımı:Evet" olarak seçilmeli.

• Cari hesap kartında “Perakende Cari Hesap” checkbox seçeneği işaretli olan cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda F9 - e-Arşiv bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunludur.

- e-Arşiv uygulaması kapsamında; tek seferlik satış yapılan cari hesaplar için e-Arşiv bilgilerinin cari hesap kartından değil fatura içerisindeki e- Arşiv bilgileri alanından girilebilmesi sağlanmıştır.

Bunun için Cari Hesap Kartı’ndaki LogoConnect tabı altında bulunan e-Arşiv Bilgileri alanına “Perakende Cari Hesap” seçeneği eklenmiş ve bu seçeneğin işaretli olduğu cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda, fatura içerisindeki F9 - e-Arşiv Bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunlu hale getirilmiş ve buradaki bilgilerin e-Arşiv uygulamasında dikkate alınması sağlanmıştır.

2.37.00.00 sürümüne özel uyarı :

Firma üzerinde "Tabloları Sürüme Göre Güncelle" işlemi yapıldığında; Procedure, Trigger, view ve viewlara ait indexler için "Veritabanı araçlarını oluşturulacaktır" mesajı gelmektedir. Vazgeç işlemi yapıldığı zaman Procedure, Trigger , view ve viewlara ait indexler oluşturulmamaktadır. Bir versiyon öncesinden geçiş yapılıyorsa performans sorunu yaşamamak için "Vazgeç" ile geçilmelidir.

Tabloları sürüme göre güncelleme sonrasında Procedure, Trigger ve Viewların oluşması isteniyorsa Dönem üzerinde "Veritabanı Araçlarını Oluştur" işlemi yapılabilir

2.39.00.00 sürümüne özel uyarı :

EBOOKDETAILDOC Tablosunda mükerrer e-Defter belge detayının uygulama dışından aktarımının engellenmesi için Firma üzerinde "Tabloları Sürüme Göre Güncelle" işlemi yapıldığında; EBOOKDETAILDOC tablosunda IXXX_XX_EBOOKDETAILDOC_I5 index'i eklenecektir.

EBOOKDETAILDOC Tablosunda mükerrer kayıt olması durumunda index eklenemeyeceğinden firma güncelleme öncesi aşağıdaki sorgu çalıştırılarak mükerrer kayıtlar EBOOKDETAILDOC tablosundan kaldırılmalıdır.

DELETE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE LOGICALREF IN (

SELECT TMP.LOGICALREF FROM ( SELECT ROW_NUMBER() OVER(PARTITION BY EMFICHEREF ORDER BY LOGICALREF ASC) AS 'Row',

EMFICHEREF,LOGICALREF FROM LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE EMFLINEREF=0 AND EMFICHEREF IN

(SELECT EMFICHEREF FROM LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE EMFLINEREF=0 GROUP BY EMFICHEREF HAVING COUNT(EMFICHEREF)>1)

GROUP BY EMFICHEREF,LOGICALREF ) TMP

WHERE TMP.Row<>1

2.42.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.42.00 sürümümüz ile birlikte ürün kurulum işlemi sırasında server minimum donanım gereksinimlerini (Konfigurasyonunu) kontrol eden mekanizma geliştirilmiştir.

Geliştirilen bu mekanızma ile birlikte ürün kurulumu sırasında yükleme yapılan server için sistem ihtiyaçları dokümanlarımızda da belirttiğimiz minimum donanım gereksinimlerinin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmekte ve bilgi amaçlı uyarı verilmektedir.

2.44.00.00 / 2.45.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.44.00 sürüm öncesi eklenen cari hesap kartlarında ISPERCURR alanı NULL olması durumunda ilgili cari hesaba ait e-arşiv faturaların Form Bs'de listelenmeme sorunu ortaya çıkmaktadır. Çözüm için; NULL olan bu kayıtların '0' sıfır olarak güncellenmesi gerekir. Bu işlem için aşağıdaki örnek sorgu kullanılabilir.

UPDATE LG_500_CLCARD SET ISPERCURR=0 WHERE ISPERCURR IS NULL

ERP 2.48.00.00 Sürümü : GO3 TigerPlus Tiger3 TigerEnterprise Tiger3Enterprise

1 Malzeme Yönetimi İşlemler - *

Maliyetlendirme Servisi,Cost,Fiyat Güncelleme ve Dönem Kapatma İşlemlerinde Malzeme Marka Kodu Filtre Olarak Verilebilsin.

Maliyetlendirme servisi,Maliyet Üzerinden Fiyatlandırma(Cost),Malzeme Fiyat Güncelleme,Dönem Kapatma ve Dönem Geri Alma işlem filtrelerine "Malzeme Marka Kodu" filtresi eklenmiştir.

2 Üretim Tanımları Ana Kayıtlar - Ürün Reçeteleri

Reçete Satırında Alt Birim Üzerinden Tanımlanan Girdi Satırları Ürün Reçete Ağacında Ana Birim Üzerinden Listeliyor

Reçete satırlarında alt birim üzerinden tanımlanan girdi satırlarının birimleri ürün reçete ağacında ana birimden listeleniyordu, girildiği şekilde listelenmesi sağlandı.

3 Üretim Tanımları Ana Kayıtlar - Ürün Reçeteleri

Ürün Reçetelerine Özel Kod 2 Alanı Eklenmeli ve Özel Kod 2 Alanı Ürün Reçeteleri ve Üretim Emri Filtrelerine Eklenmelidir.

Ürün reçetelerine Özel Kod 2 alanı eklenmiştir. Ürün reçete raporları ve işlemlerine Özel Kod 2 filtresi eklenmiştir.

4 Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri Durum Bilgisi: Başlamadı Statüsüne Getirildiğinde "Üretim Emrine Bağlı Güncel Malzeme Fişleri Silinecektir“ Uyarısı Parametreye Bağlanarak Öndeğer: “Evet/Bağlantısını Kopar” Olarak Ayarlanabilmeli.

Üretim emri durum bilgisi başlamadı konumuna getirildiğinde güncel malzeme fişleri için çıkan uyarı mesajı, üretim kontrol parametrelerine eklenen "Üretim emirleri başlamadı statüsüne getirildiğinde güncel malzeme fişleri" parametresine göre gelmesi sağlanmıştır.

5 Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Başlamadı Konumundaki Üretim Emirlerinin Devir İşlemi Yapılabilmeli.

Başlamadı durumundaki üretim emirlerinin yeni döneme devredilebilmesi sağlanmıştır. Bu kapsamda devir işlemi filtrelerinde yer alan devredilecek bölümler seçeneklerine "(11) Üretim" seçeneği eklenmiştir.

6 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Faturalardaki Kontrol Edildi Seçimiyle Browserda İtalik Değil, Bold Karakterde Listeleme Yapılması Talep Ediliyor.

"Kontrol edildi işareti koy" seçeneği ile italik karakterde gösterilen kayıtların bold yazı karakterinde görünmesi sağlanmıştır.

7 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Fatura İçerisinden F9 İrsaliye Aktar Seçeneği İle Birden Fazla İrsaliye Aktarıldığında Fatura Başlığındaki Özel Kodu ve Yetki Kodu Değişmemelidir.

Fatura içerisine F9-İrsaliye Aktar seçeneği ile birden fazla irsaliye aktarıldığında faturadaki özel kod ve yetki kodu alanları boş dahi olsa irsaliyeden bu alanların doldurulmaması ve değişmemesi sağlandı. Fatura içerisine tek bir irsaliye aktarıldığında bu alanlar irsaliyeden aktarılacaktır.

8 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Fatura Tipi "SGK" Olan Faturalarda Kdv Muafiyet Kodlarında Özel Matrah ve İstisna Muafiyet Kodlarının Seçilebilmesi Sağlanmalıdır.

e-Fatura işlemlerinde fatura tipi "SGK" olan fatura satırlarında tevkifat ve ötv istisna ek vergi uygulanan malzemelerle işlem yapılabilmesine izin verilerek e-Fatura tipi "SGK" olan faturalarda Kdv muafiyet kodlarında özel matrah ve istisna muafiyet kodlarının seçilebilmesi sağlandı.

9 İthalat Hareketler - İthalat Operasyon Fişleri

Satınalma Parametrelerinde Bulunan, “İrsaliye Tarihi Ay Bilgisi Fatura Tarihi Ay Bilgisinden Farklıysa” Parametresi, İthalat Operasyon Fişleri İçin Geçerli Olmamalı

Satınalma parametrelerinde bulunan “İrsaliye tarihi ay bilgisi fatura tarihi ay bilgisinden farklıysa” parametresinin, ithalat operasyon fişlerini kapsamaması sağlandı.

10 Finans Hareketler - Cari Hesap Fişleri

Devir Parametrelerinde Cari Hesap Devir Seçeneklerine "Son Bakiye Üzerinden Cari Hesap (Rd'li) (Risk Takipsiz)" Eklenmesi Talep Ediliyor.

Cari hesap devir parametreleri seçeneklerine Son Bakiye Üzerinden (Cari Hesap) (Risk takipsiz) ve Son Bakiye Üzerinden (Ticari İşlem Grubu) (Risk takipsiz) seçenekleri eklenmiştir.

11 Finans Hareketler - Leasing İşlemleri

Leasing İşlemlerinde Satınalma Faturası Girilmeden(Sözleşme Onaylandığında) Sözleşme İçerisinde Sabit Kıymet Kaydı Oluşmalıdır.

Leasing işlemine bağlı olarak oluşturulan satınalma sözleşmesi onaylandığında otomatik olarak sabit kıymet kaydının oluşması sağlanmıştır. Sözleşme onaylandıktan sonra sözleşmeye değiştir ile girildiğinde satır üzerinde F9-Sabit Kıymet Kayıtları İle İlişkilendir Seçeneği aktif olmakta ve otomatik olarak oluşan sabit kıymet kaydı değiştirilebilmektedir.

12 Finans Hareketler - Teminat Bordroları

Teminat Bordroları Teminat Mektup Bilgileri Alanındaki Komisyon Oranındaki Virgülden Sonraki Hane Sayısı Arttırılmalıdır.

Teminat bordroları teminat mektup bilgileri alanındaki komisyon oranındaki virgülden sonraki hane sayısı 3 karaktere çıkarılmıştır.

13 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Kurumlar Vergisi Beyannamesi Tek Düzen Hesap Planında Hesapların Bakiyelerine Açılış Fişleri de Dahil Edilmeli

Kurumlar Vergisi Beyannamesi tek düzen hesap planında hesapların bakiyelerine, açılış fişi tutarlarının da dahil edilmesi sağlanmıştır.

14 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Şahıs Şirketleri İçin Muhtasar Beyannamede Adı Soyadı Bilgisi Ayrı Gelmeli.

Kasa işlemleri Gider Pusulası fişinde yer alan adı/soyadı alanı iki ayrı alana dönüştürülmüş ve sahış firmaları için işlem yapıldığında cari hesap kartına yer alan adı / soyadı bilgilerinin bu alanlara otomatik olarak gelmesi sağlanmıştır. Muhtasar beyannamesi ödemeler tabına da bu şekilde yansımaktadır.

15 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Form Ba/Bs Detaylarındaki 'Beyanname Gönderen Sm/Smmm/Ym Ve Ymmm Bilgileri Sys'den Veri Çekebilmelidir

Sys Firma tanımları detaylarında yer alan "Mali Müşavir" sekmesinde YMM ve Tam Tasdik Sözleşmesi Bilgileri Kısmına 3 Yeni alan Eklenmiştir:Oda Sicil No, TC Kimlik No ve Vergi Numarası. Bu alanlara girilen değerlerin beyanname programı form Ba/Bs düzenleme bilgilerinde yer alan YMM bilgileri alanlarına otomatik olarak gelmesi sağlanmıştır.

16 Genel Muhasebe Mali Tablo Tanımları - Net Parasal Pozisyon Kar/Zarar Tablosu

Kar Zarar ve Bilanço Tablosuna Kapanış Fişi Dahil/Hariç Filtresi Eklenmeli.

Kar zarar ve bilanço tablosuna kapanış fişi filtresi eklenmiştir.

17 Genel Muhasebe Hareketler - Muhasebe Fişleri

Devir Parametrelerine Muhasebe Hesap Kart Eşleşmesi Parametresi Eklenmelidir.

Firma kopyalama sonrası oluşan yeni firmaya devir işleminde muhasebe devrinin kart kodu üzerinden yapılması sağlanmıştır.Devir parametreleri filtrelerine "Muhasebe hesap kart eşleşmesi : kart referansı üzerinden / kart kodu üzerinden." seçeneği eklenmiştir.

18 Genel Muhasebe Hareketler - Muhasebe Fişleri

Muhasebe Fişleri Browserında SMM Mahsubu Oluştur İşlemi İle Oluşan Mahsup Fişleri Browserda Filtrelenebilmelidir.

Muhasebe fişleri browser filtrelerine smm mahsubu oluştur işlemi ile oluşan mahsup fişlerinin listelenmesi için "mahsup tipi" filtresi eklenmiştir.

19 Genel Muhasebe Mali Tablo Tanımları - Bilanço Tablosu

Bilanço Ve Kar Zarar Tablosu Düzenleme Tarihine Göre Alınabilmelidir

Bilanço ve Kar Zarar Tablosu'nde bulunan "Fiş Listeleme" filtresine düzenleme tarihine göre seçeneği eklenmiştir.

20 Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - Muhasebe Parametreleri

Muhasebe Kur Farkı İşleminde Lock Kontrolü Banka, Kasa, Cari Hesap Kur Farkı İşlemlerinde Olduğu Gibi Parametrik Olmalı.

Muhasebe parametrelerine "Muhasebe Kur Farkı İşlemlerinde Lock Kontrolü" seçeneği eklenmiştir.

21 USYS Yönetim - Kullanıcılar

Kullanıcı Yetkilerinde Dağıtım Fişi ve Millileştirme Fişi için Değiştir Yetkilerinde "Muhasebeleştirilenler" Seçeneği Olmalıdır.

Kullanıcı yetkileri dağıtım fişi ve millileştirme fişi değiştir yetki ağacı altına muhasebeleştirilenler yetkisi eklenmiştir.

22 Dosya

Cari Hesap Devrini Ödeme Tahsilat Üzerinden Ticari İşlem Grubuna Göre Yapmak İstiyoruz.

Cari hesap devir filtresi seçeneklerine 'Ödeme Tahsilat Üzerinden (Ticari İşlem Grubu) seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile cari hesap devrinin ödeme tahsilat üzerinden ticari işlem grubuna göre yapılabilmesi sağlanmıştır.

23 Mali Müşavir İşletme Defteri – İşletmeler – Tanımlar – Hesap Planı

Mali Müşavir Plus İşletme Defteri Hesap Planı Tanımına Defter Kolon Numarası Tanımlanabilmeli.

Mali Müşavir Plus İşletme Defteri Hesap Planı kart tanımına "Defter Kolon No" alanı ve İşletme defteri (Gelir-Gider)raporu filtrelerine "Defter Kolon No" filtresi eklenmiştir.

24 Mali Müşavir Mükellef İşlemleri - Mükellef Tanımları

Mali Müşavir Plus Ürününde Mükellef Tanımı Ekranına T.C.Kimlik Numarası,Sözleşme Numarası,Defter Tasdik Numarası Alanları Eklenmeli.

Mali Müşavir Plus ürünündeki mükellef tanımı ekranına; "T.C. Kimlik No", "Sözleşme No", "Defter Tasdik No" alanlari eklenmiştir.

25 Mali Müşavir Mükellef İşlemleri - Mükellef Tanımları

GO3 Ürününde Eklenen Firmaya Ait Adres Bilgileri, Mali Müşavir Plus Mükellef Tanımına Firma Bağlantısı Seçiminde Otomatik Gelmeli.

Go 3 Sistem İşletmeni'nde firmaya tanımlanan adres ve telefon bilgilerinin, Mali Müşavir Plus ürünü mükellef tanımına firma bağlantısı seçimi ile otomatik gelmesi sağlanmıştır.

26 Mali Müşavir Mükellef İşlemleri - Mükellef Tanımları

Mali Müşavir-İşletme Defterinde Mükellef Tanımları İçin Yetki Kodu Verilebilsin

İşletme defterindeki mükelleflerin MM yönet kullanıcı yetki kodlarına mükellef tanımı eklenmiştir.

27 Mali Müşavir Mükellef İşlemleri - Mükellef Tanımları

Mali Müşavir Plus Programında ki Mükellef Tanımları Oda Raporuna Göre Güncellenmelidir.

Mali Müşavir Plus programında ki mükellef tanımı penceresine oda raporu için gerekli alanlar eklenerek güncelleme yapılmıştır.

28 Mali Müşavir Müşavir İşlemleri - Serbest Meslek Makbuzları

Mali Müşavir Plus Serbest Meslek Makbuzunda Mükellef Seçimi Yapılmadan Veri Girişi Yapılabilmeli.

Mali Müşavir Plus ürününde serbest meslek makbuzunda mükellef seçimi yapılmadan veri girişi yapılabilmesi sağlanmıştır.

29 Mali Müşavir Raporlar - Serbest Meslek Defteri

Serbest Meslek Defterinde Kdv Oranı Da Listelenmelidir.

Mmplus ürünü içerisindeki Serbest Meslek Defteri raporunda standart alanlara gelir ve gider fişi kdv oranı alanı eklenmiştir.

30 Mali Müşavir Raporlar - Serbest Meslek Defteri

Mali Müşavir Plus Ürünündeki Serbest Meslek Defteri Raporu Standart Alanlarına Gider Fişi Belge Numarası Alanı Eklenmelidir.

Mali Müşavir Plus ürünündeki Serbest Meslek Defteri raporu standart alanlarına "Gider Fişi Belge No" alanı eklenmiştr.

31 Navigator Sipariş Fonksiyonları - ORDCALC

ORDCALC Fonksiyonu İle Siparişin Brüt ve Net Tutarlarına Ayrı Ayrı Erişilebilsin.

ORDCALC fonksiyonu ile siparişin brüt tutarlarının raporlanabilmesi için "Unit" parametresine "5.Yerel para birim brüt tutar" ve "6.Raporlama dövizi brüt tutar" işlevleri eklenmiştir.

32 Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Go 3 Ürününde Arayüz Uyarlama Özelliği İle Malzeme Kartında Boyut Bilgileri Kullanıma Açılabiliyor.

Go3 ürününde arayüz uyarlama özelliği kullanılarak malzeme kartındaki boyut bilgilerinin görüntülenebilmesi sağlanıyordu.Düzeltildi.

33 Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Sipariş Bağlantılı İthalat Operasyon Fişi Olan Malzemelerde Devir Sonrası Ambar Toplamları Hatalı Oluşuyor.

Sipariş bağlantılı ithalat operasyon fişlerinde millileştirme yapılmadan devir yapıldığında yeni dönemde ambar toplamları hatalı oluşuyordu,düzeltildi.

34 Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Malzeme Hareketler Penceresinde Birim Fiyat Ve Birim Fiyat(Net Alanı) Farklı Tutar Görünüyor

Malzeme kartları üzerindeki sağ tuş menüden ulaşılan malzeme hareketleri browserında birim fiyat ile birim fiyat net alanları arasında hesaplamadan kaynaklı kuruş farkı oluşuyordu ,düzeltildi.

35 Malzeme Yönetimi Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Malzeme Ambar Fişine Arayüz Uyarlama İle Eklenen Yeni Sayfa Görüntülenmiyor.

Malzeme kartı üzerinden ulaşılan Malzeme Hareketleri ekranındaki fişlere incele ile girildiğinde formlar arayüz uyarlamalar olmadan açılıyordu,düzeltildi.

36 Malzeme Yönetimi Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Üretim Emrine Bağlı Güncel Sarf Fişinde Seri/Lotlu Malzeme Varsa Üretim Emri Numarası Silindiğinde"Daha Önce Girilmiş Seri/Lot ve Stok Yeri Bilgileri Silinecektir",Kaydet Yapıldığında İse"Seri/Lot No/Stok Yeri Kodu Hatalı Olan Satırlar"Mesajı Alınıyor.

Üretim emrine bağlı güncel sarf fişinde seri/lotlu malzeme varsa üretim emri numarası silindiğinde uyarı mesajı veriyordu.Uyarı mesajının verilmesi engellenerek seri lot bilgisinin silinmemesi sağlanmıştır.Fason üretim ve üretim emrinde seri/lot rezervasyon checkbox işaretli ise uyarı mesajı vermektedir.

37 Malzeme Yönetimi Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Ambar Fişinde Lotlu Malzeme Girilip Kaydedildikten Sonra Değiştir İle Girilip Satır Silinmek İstendiğinde Satırda Sevkedilmiş Seri/Lot ve Stok Yeri Bilgisi Olan Malzemeler Var Uyarısı Alınıyor

Ambar transfer fişinde, seri/lot takipli malzeme girişi yapıldıktan sonra değiştir ile giriş yapılarak seri/ lot takipli malzeme satırı silinmek istendiğinde uyarı mesajı alınıyor ve satır silinemiyordu.Uyarı mesajı alınmadan satırın silinmesi sağlanmıştır.

38 Malzeme Yönetimi İşlemler - *

Malzeme Virmanı İşleminde, Kaynak ve Hedef Alanlarında Aynı Malzeme Seçilmesi Durumunda Kaydet İşlemi İle Beraber Uyarı Vermeden Fiş Kapanıyor.

Malzeme virman işleminde aktarılan ve aktarılacak malzeme kodlarının aynı olması durumunda "Aktarılan ve Aktarılacak malzeme farklı olmalıdır!" uyarısının alınıp işlemin kaydedilememesi sağlanmıştır.

39 Duran Varlık Yönetimi

TFRS Düzeltme Mahsuplaştırması İşlemi İle Oluşan Mahsup Fişine Masraf Merkezi Yansımıyor.

Duran varlık yönetimi işlemler menüsünde yer alan TFRS Düzeltme Mahsuplaştırması işlemi ile oluşan TFRS düzeltme mahsup fişine, TFRS amortisman tablosu muhasebe kodlarında tanımlanan masraf merkezleri ve proje kodlarının yansıması sağlanmıştır.

40 Duran Varlık Yönetimi Hareketler - Sabit Kıymet Hareketleri

Devir Fişi İle Giriş Yapılan Sabit Kıymet Kaydedidildikten Sonra Fiş İçerisinden İlgili Satır Silindiğinde Sabit Kıymet Kaydından Silmiyor

Devir fişi ile giriş yapılan sabit kıymetler için otomatik oluşan veya sağ tuş sabit kıymet kaydıyla ilişkilendirme işlemiyle oluşturulan sabit kıymet kayıtlarının, devir fişi veya fiş satırı silindiğinde silinmesi sağlanmıştır.

41 Duran Varlık Yönetimi Hareketler - Sabit Kıymet Hareketleri

Satınalma Faturası İle Alınan Sabit Kıymet İçin Satınalma Faturası Üzerinde "Sabit Kıymet Kaydıyla İlişkilendir" Seçeneği İle Açılan Ekranda Yer Alan Açıklama Alanına Girilen Bilgi, İlgili Sabit Kıymet Kaydı Ekranında Görünmüyor.

Satınalma faturası satırında sabit kıymet kaydıyla ilişkilendir işlemi yapıldığında açılan pencerede girilen kayıt kodu ve açıklama alanının girilen değerlerle kaydedilmesi sağlanmıştır.

42 Duran Varlık Yönetimi İşlemler - Toplu Amortisman/Değerleme Hesaplamaları

Toplu Amortisman Hesaplamada Performans Sorunu Yaşanıyor.

Toplu amortisman hesaplama işleminde performans iyileştirmesi yapılmıştır.

43 Üretim Tanımları Ana Kayıtlar - Ürün Reçeteleri

Ürün Reçetelerinde Arayüz Uyarlama Çalışmıyor.

Ürün reçetelerine arayüz uyarlama özelliği eklenmiştir.

44 Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Toplu Basım İle Yazılan Üretim Emrine F9 Yeniden Yazdır Denildiğinde Toplu Basım İle Yazdırıldığı Bilgisini Eklemiyor

Üretim emri üzerinde toplu basım yapıldığında işlem yapılan kayıtlar LG_XXX_PRODORD tablosundaki PRINTCNT alanının artırılarak güncellenmesi sağlanmıştır ve bu işleme bağlı olarak yazdırma sayısı ibaresinin doğru bir şekilde gelmesi sağlanmıştır.

45 Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri Kilitlendikten Sonra Gerçekleşen Miktar Girişinde Miktar Değiştirilememeli.

Üretim emri kilitlendikten sonra gerçekleşen miktar girişi işlemlerinin yapılmaması sağlanmıştır.

46 Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Fason Üretim Emrinde Seri/Lotlu Girdilerin Giriş Hareketleri Görünmüyor.

Fason üretim emirlerinde girdi satırlarında seri/lot giriş hareketlerinin listelenmesi için Üretim Kontrol Parametrelerine "Üretim Emri (Fason) Çıkış İşlemlerindeki Seri/Lot Seçimlerinde Giriş İşlemlerinin Cari Hesabı Dikkate Alınmasın : Evet/Hayır" parametresi eklenmiştir.

47 Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri Browserında Kapandı Durumdaki Üretim Emri Seçilmek İstendiğinde Kapandı Durumdaki Üretim Emirleri Seçilemez Uyarısı Alınıyor.

Üretim emri browser ekranında kapandı durumundaki üretim emirleri seçilmek istendiğinde "kapandı durumdaki üretim emirleri seçilemez" uyarısı alınıyordu, uyarı alınmadan seçilebilmesi sağlandı.

48 Satınalma Hareketler - Verilen Siparişler

Karma Koli Satırları İçeren Talep Fişi Sipariş Fişine Aktarıldığında Karma Koli Alt Malzeme Satırları Gelmiyor.

Talep fişi satınalma sipariş fişine aktarıldığında karma koliye ait alt satırlar sipariş satırlarına gelmiyordu,düzeltildi.

49 Satış ve Dağıtım Hareketler - Alınan Siparişler

Satış Sipariş Fişinde Sağ Tuş "İndirim Uygula" Seçeneği İle İndirim Uygulanırsa Fiş Başlığında Seçili Olan Satış Elemanı Bilgisi İndirim Satırına Gelmiyor.

Sipariş fişlerine F9-İndirim Uygula işlemi yapıldığında malzeme satırında seçili olan satış elemanı kodu bilgisi indirim satırına yansımıyordu, düzeltildi.

50 Satış ve Dağıtım Hareketler - Alınan Siparişler

İşlem Dövizli Sipariş Form Tasarımında Standart Alanlardaki KDV'siz Toplam (İD) ve KDV Toplamı (İD) Alanları Doğru Değer Getirmiyor

Sipariş form tasarımlarında (satınalma/satış) KDV'siz Toplam (İD) ve KDV Toplamı (İD) alanları var olan bir tasarımda hatalı çalışıyordu, düzeltilerek doğru değerlerin gelmesi sağlandı.

51 Satış ve Dağıtım Hareketler - Alınan Siparişler

Satış Siparişi Üzerinden Üretim Emri Oluştur Denilerek Gelen Üretim Emri Fişi Kaydedildiğinde Access Violation Hatası Alınıyor

Satış siparişi üzerinden "Üretim Emri Oluştur" seçeneği ile açılan üretim emri fişi kaydedildiğinde hata alınıyordu, düzeltildi.

52 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

İrsaliye Üzerinden Faturala İşlemi Yapıldığında Açılan Fatura Ekranında Fatura Numarası Değiştirilir Ardından Fatura Numarası Kopyalanarak Açıklama Alanına Yapıştırılıp Kaydedilirse Fatura Numarası İlk Gelen Numara Olarak Değişiyor.

İrsaliye üzerinden faturalama işleminde fiş numarası değiştirilerek kaydedilmesine rağmen oluşan fiş numarası şablondan değer alıyordu,düzeltildi.

53 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

Kullanıcının İlgili Bölüme Yetkisi Olmamasına Rağmen İrsaliye İçerisinden Sipariş Aktar İşleminde Yetkisi Olmayan Bölüme Ait Siparişler De Listeleniyor

İrsaliye veya fatura içerisine sipariş aktarımlarında kullanıcının bölüm yetkisinin kontrol edilmesi sağlanmıştır.

54 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

Emanet Malzeme Sevkinde Sevkiyat Hesabı Ve Sevkiyat Adresi Girilemiyor.

Emanet malzeme sevk işleminde türü kağıt olan irsaliyeler için sevkiyat hesabı ve adresi alanlarının açık gelmesi sağlanmıştır.

55 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

Satış İrsaliyesinde Başlıkta Seçili Olan Satış Elemanı Bilgisi Genel İndirim Satırına Yansımıyor

Cari hesap kartında genel indirim oranı tanımlı olduğunda satış irsaliyesinde başlıkta seçili olan satış elemanı bilgisi genel indirim satırına yansımıyordu, düzeltildi.

56 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

Satış İrsaliyeleri Ve Faturaları Browser Ekranında Yapılan Kilitle Ve Kilidi Kaldır İşleminde Farklı Bir Fiş Üzerinde Konumlanıyor

İrsaliye ve faturalar üzerinde kilitleme işlemi yapıldığında farklı bir fiş üzerine konumlanılıyordu, düzeltildi.

57 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

Sipariş/İrsaliye Aktarımında ve Tarih Değişikliğinde Kur Güncellenmeyecek Seçili Olmasına Rağmen Sipariş Veya İrsaliyeyi Faturaya Aktardığımızda Kur Güncellenerek İşlem Dövizi Tutarı Değişiyor

Sipariş ve irsaliye aktarımında parametrelerde "Tarih Değişikliğinde Kur Güncellenmeyecek" olarak seçilmesine rağmen fişler faturaya aktarıldığında kur güncelleniyordu, düzeltildi.

58 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Bir Önceki Dönemden Gelen Emanet Faturalar Sonraki Yıla Devredilmiyor.

Bir önceki dönemden devredilen emanet faturalarının, yeni dönemde ilgili faturalara hiç bir işlem yapılmadıysa eğer bir sonraki dönemlere de devredilebilmesi sağlanmıştır.

59 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Hizmet Faturası Satır Türü Fason İse Fiyat Farkı Uygula Dediğimizde Satır Gelmiyor

Alınan ve verilen hizmet faturaları üzerinden "FF uygula" işlemi ile açılan fiyat farkı faturasında, hizmet faturasında girilmiş olan fason satır türü gelmiyordu,düzeltildi.

60 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

İzle Seçeneklerde Formlarda Layout Manager Kullanımı İşaretli İken Satış-Satınalma Fiyat Farkı Faturalarında Dip Toplamda Toplam Ek Vergi Kolonu Gelmektedir.

İzle-Seçenekler menüsündeki "Formlarda Layout Manager Kullanımı" seçeneğinin işaretli olduğu durumlarda fiyat farkı faturalarında dip toplamda toplam ek vergi kolonu listeleniyordu,listelenmemesi sağlandı.

61 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Bir İşyeri İçin Satış İrsaliyelerinde Onaylama Yapılmış İse Farklı Bir İşyerine Fatura Keserken Onaylama Tarihi Uyarısı Alınıyor.

Kullanıcıda tanımlı olan öndeğer işyeri için irsaliyelere onaylama yapıldıysa ve onaylama tarihi öncesine ilgili kullanıcı ile satış faturası eklenmek istendiğinde onaylama yapılan işyeri dışında bir işyeri seçilmesine rağmen hatalı olarak faturanın kaydedilmesine izin verilmiyordu, düzeltildi.

62 Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Bedelsiz Satış Faturası İçerisinde F9-Maliyet Listelenmeli.

Bedelsiz olarak satışı yapılmış ürünlerin, fatura içerisinde sağ tuş Maliyetler penceresinde maliyetlerinin gösterilmesi ve listelenmesi sağlanmıştır.

63 Satış ve Dağıtım Malzeme Raporları - Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı

Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımında Alan Listesinden Seçilen "Tarih Aralığı" Alanı Çalışmıyor.

Cari hesaplara göre satış dağılımı ve cari hesaplara göre satınalma dağılımı raporlarında standart alanlarda bulunan "tarih aralığı" alanı değer getirmiyordu, düzeltildi.

64 Satış ve Dağıtım Sipariş Raporları - Ayrıntılı Alınan Sipariş Dökümü

Ayrıntılı Satış Siparişleri Dökümünde Tanımlı Alan İçerisinde Bölme Yapıldığı Zaman (/) Yanlış Hesaplama Yapıyor

Ayrıntılı satış siparişleri dökümünde tanımlı alan içerisinde standart bir alan ile veri alanı arasında bölme işlemi yapıldığında hatalı hesaplama yapılıyordu, düzeltildi.

65 Satış ve Dağıtım Sipariş Raporları - Ayrıntılı Alınan Sipariş Dökümü

Malzeme Kartlarında Yapılan Arayüz Uyarlama Ayrıntılı Satış Sipariş Dökümü Raporunda Listelenmemektedir..

Malzeme kartlarında yapılan arayüz uyarlama ayrıntılı satış sipariş dökümü raporunda listenmiyordu, listelenmesi sağlandı.

66 İthalat Hareketler - Malzeme Dolaşım Fişleri

Malzeme Dolaşım Fişlerinde Arayüz Uyarlama Özelliği Olmasına Rağmen Ek Alan Eklenemiyor.

Malzeme dolaşım fişlerinde arayüz uyarlama özelliği ile ek alanların kullanılabilmesi sağlandı.

67 İthalat Hareketler - Millileştirme Fişleri

Millileştirme Fişine, İthalat Masrafı Hesaplanırken Aynı Dosyada Önceki Millileştirme Fişlerine Yapılan Dağıtım Fişlerindeki Dağıtım Tutarı Dikkate Alınmamalı.

Millileştirme fişine, ithalat masrafı hesaplanırken aynı dosyada önceki millileştirme fişlerine yapılan dağıtım tutarını getiriyordu, düzeltildi. Not:Geçmişe yönelik millileştirme fişlerinin düzeltilmesi için kaydın silinerek yeniden girişi yapılmalıdır.

68 İhracat Hareketler - İhracat Operasyon Fişleri

İhracat Operasyon Fişinde, Stok Yeri Takibi Yapılan Malzeme Varsa İade Al Yapıldığında Stok Yeri Girişi Bazında Giriş Hareketi Oluşmuyor.

İhracat operasyon fişi üzerinden F9-İade al işlemi yapıldığında stok yeri takibi yapılan malzemeler için stok yeri bazında giriş hareketi oluşmuyordu, düzeltildi.

69 İhracat Hareketler - İhracat Operasyon Fişleri

Go 3 Ürününde İhracat Operasyon Fişinde Sipariş Fişi Aktar Denildiğinde Malzemenin GTIP Kodu Bulunamamıştır Hatası Alınıyor.

Go3 ürününde İhracat operasyon fişi içerisine sipariş aktar ve irsaliye aktar işlemi ile gelen malzemeye ait tanımlı gtip kodu aktarılamıyordu, düzeltildi.

70 İhracat İşlemler

Go3 Setinde İhracat Operasyon Fişi Kaydetmek İstendiğinde Onaylama Tarihi Öncesi İşlem Yapılamaz Onay Tarihi 22 Temmuz 3103 Uyarısı Alınıyor

Go3 setinde ihracat operasyon fişi kaydedilmek istendiğinde onaylama tarihi öncesi işlem yapılamaz uyarısı alınıyordu, düzeltildi.

71 İhracat Raporlar - İhracat İstatistik Raporu

Muhasebeleşen İhracat Operasyon Fişleri İhracat İstatistik Raporunda Listelenmiyor.

Muhasebeleşmiş ihracat operasyon fişleri İhracat İstatistik Raporu'nda listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı.

72 Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Kartı Üzerinden Ekstresi Alımında Grup Şirket Dökümü Filtresi "Evet" Seçildiğinde Grup Şirketine Bağlı Cari Hesap Hareketleri Detaylı Olarak Geliyor Ancak Aynı Hareketler Grup Şirketi Başlığı Altında Da Geliyor.

Grup şirketi üzerinden alınan ekstre dökümünde Grup Şirket Dökümü filtresi "Evet" olarak seçildiğinde aynı hareketler, hem cari hesap hem de grup şirketi başlığında listeleniyordu.Rapor düzeltilerek sadece grup şirketi başlığı altında hareketlerin listelenmesi sağlandı.

73 Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Bakiye Tarihi İle Kasadan Kesilen Fatura Tarihi Aynı Ay İçerisinde İse İlgili İşlem Cari Hesap Kartı Üzerinden Alınan Yaz (Mektup) Raporuna Bakiye Olarak Yansıyor.

Cari hesap kartı üzerinden alınan yaz (mektup) işleminde bakiye tarihi ile kasadan kesilen fatura tarihi aynı ay içerisinde ise ilgili faturanın tutarı bakiye olarak yansıyordu, düzeltildi.

74 Finans Banka Raporları - Banka Ekstresi

Banka Ekstresinde Tasarımda Satıra Eklenen Cari Hesap Bilgisi,Fiş Türüne Bağlı Olarak Cari Hesap Girilmemiş Bir Satırda da Yine Yazıyor.

Banka ekstresinde satırında cari hesap bilgisi olan bir fişin cari hesap bilgisi cari hesap bilgisi girilmemiş fiş satırlarına da yansıyordu, yansımaması sağlandı.

75 Finans Banka Raporları - Kredi Kartı İşlemleri Banka Geri Ödeme Hareketleri Listesi

Taksitli Kredi Kartı Fişi İşleminde Taksit Ödemesi Sonrası Kredi Kartı İşlemleri Banka Geri Ödeme Hareketleri Raporunda Gerçekleşen Alacak Kısmı Hatalı Geliyor

Taksitli kredi kartı fişi ödeme hareketinden sonra "kredi kartı işlemleri banka geri ödeme hareketleri" raporunda yanlış tutarlar listeleniyordu,düzeltildi.

76 Finans Cari Hesap Raporları - Cari Hesap Ekstresi

Cari Hesap Ekstresi Üzerinden Faturaya Ulaşıldığında Arayüz Uyarlama İle Oluşturulmuş Alanlar Veri Listelemiyor

Cari hesap ekstresi üzerinden faturaya ulaşıldığında arayüz uyarlama ile oluşturulmuş alanlar boş geliyordu,düzeltildi.

77 Finans Diğer Raporlar - İşyeri Durum Raporu

İşyeri Durum Raporunda Vade Tarihi Rapor Filtresinde Belirlenen Aralıkta Olmayan Çekler Gelmiyor.

Vadesi mali dönem tarihleri dışında olan çek ve senetlerin listelenebilmesi için İşyeri Durum Raporu'na "Çek-Senet Bordro Tarihi" filtresi eklenmiştir. Not:Çek/senet bordro girişi ile portföye giren çek/senetler için sonradan düzenlenen bordrolar var ise, "Çek-Senet Bordro Tarihi" filtresi ilk giriş yapılan bordro tarihini dikkate alarak listeleme yapmaktadır.

78 Finans Hareketler - Banka Fişleri

Gelen Havale/Eft Fişi Eklenirken Fiş Numarası Değiştirilip Satırdaki Belge No Alanına Kopyalanıp Fiş Kaydedilirse Fiş Numarası Sistemdeki Numaradan Bir Artıyor.

Gelen havale/eft fişi eklenirken fiş numarası değiştirilip satırdaki belge no alanına kopyalanıp fiş kaydedilirse fiş numarası sistemdeki numaradan bir artıyordu, düzeltildi.

79 Finans Hareketler - Banka Fişleri

Banka Fişlerinde Banka Verilen Hizmet Faturası Kodu 17 iken,Programı Almancaya Çevirdiğimiz de Banka Alınan Hizmet Fatura Kodu 16 Olarak Göstermektedir.

Almanca arayüz ile giriş yapıldığında banka alınan hizmet faturası kodu hatalı listeleniyordu, düzeltildi.

80 Finans Hareketler - Banka Hareketleri

Banka Hareketleri Penceresinde İşlem Döviz Tutarı Kolonu da Listelenmeli.

Finans/Hareketler/Banka Hareketleri ekranında Dövizli Tutar kolonunda işlem dövizli veya raporlama dövizli tutar bilgisinin listelenmesi sağlandı.

81 Finans Hareketler - Banka Hareketleri

Banka Hareketleri Browser'ında Dövizli Tutar Alanında İşlem Döviz Yada Raporlama Dövizi Tutarları Listelenmiyor.

Banka hesap kartı üzerinden F9-Hareketler seçeneği ile ulaşılan hareketler penceresinde dövizli tutar bilgisinin listelenmesi sağlandı.

82 Finans Hareketler - Cari Hesap Fişleri

Çek Senet Bordroları İçerisinde Giriş Bordrolarında ve Kredi kartı Fişi İçerisinde Arayüz Uyarlama Yapılabilmelidir.

Kredi kartı fişleri ile kasa işlemlerinden eklenen kur farkı fişleri için arayüz uyarlama yapılabilmesi sağlanmıştır.

83 Finans Hareketler - Cari Hesap Fişleri

Firma Kredi Kartı Fiş Ödemesinde Açılan Banka İşlem Fişindeki Ticari Hesap (TCH) Değiştirildiğinde Firma Kredi Kartı Bloke Hesabının Muhasebe Kodu Siliniyor.

Kredi kartı ve firma kredi kartı fiş tahsilatı ile oluşan banka işlem fişinde kredi kartı bloke ve firma kredi kartı bloke satırlarına ait banka hesap bilgisinin değiştirilememesi sağlandı.

84 Finans Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Bankadan Yapılan Çek Ödemesi İşlemi Muhasebeleştirildiğinde,İlgili Çek Bordrosu Muhasebeleştirilmek İstendiğinde Hatalı Muhasebe Bağlantı Kodu Mesajı Alınıyor.

Muhasebeleştirme işlemi, çek/senet bordroları için yapıldığında bankadan çek ödemesi ve bankadan senet ödemesi türündeki banka fişlerini de muhasebeleştirmeye çalışıyordu,düzeltildi.

85 Finans Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Çek Çıkış Bordrosuna (Kendi Çekimiz) Banka Adı, Hesap Kodu Bilgileri Yazdırılamıyor

Çek çıkış bordroları yazdırıldığında Banka Kodu ve Banka Adı alanları değer getirmiyordu, düzeltildi. Banka Hesap Kodu ve Banka Hesap Adı alan isimleri ise çek çıkış bordro türüne göre Banka Hesap Kodu (Cari Hesaba) , Banka Hesap Adı (Cari Hesaba), Banka Hesap Kodu (Banka Tahsil), Banka Hesap Adı (Banka Tahsil) olarak değiştirildi.

86 Finans İşlemler - Cari Hesap Risk Ayarlamaları

Cari Hesap Risk Ayarlamaları İşleminde "Access Violation At Address In Module LENGINE3.EXE Read Of Address" Hatası Alınmaktadır.

Cari hesap risk ayarlamaları işlemi çalıştırıldığında "'Access Violation At Address In Module LENGINE3.EXE Read Of Address" hatası alınıyordu, düzeltildi.

87 Finans Ödeme/Tahsilat Raporları - Detaylı Ortalama Vade Raporu

Detaylı Ortalama Vade Raporunda Cari Hesap Statüsü Filtresi Çalışmıyor

Detaylı ortalama vade raporunda "Cari Hesap Statüsü" filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.

88 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Geçici Vergi Beyannamesi (Kurumlar) Eklerdeki Gelir Tablosu Tek Düzen Hesap Planındaki Alt Hesapları Ana Başlıkta Toplamamaktadır

Geçici Vergi Beyannamesi (Kurumlar) Ekler tabında yer alan Gelir Tablosu Tek Düzen Hesap Planında alt hesaplara girilen tutarların ana başlıklara hesaplanarak yansıması sağlanmıştır.

89 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

BA/BS Formları Html Olarak Alındığında TC Kimlik Numarası Gelmiyor.

BA/BS formlarının XSLT'leri yenilenerek form tasarımına TC Kimlik Numarası alanı eklenmiştir.

90 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Alınan - Verilen Serbest Meslek Makbuzlarında Şahıs Şirketi Carisi Seçildiğinde Muhtasar Beyanname Veri Al Bölümüne Carinin Adı Soyadı Bilgisi Gelmeli

Alınan verilen serbest meslek makbuzlarında şahıs şirketi carisi seçildiğinde muhtasar beyanname ödemeler bölümüne carinin adı soyadı bilgisi gelmesi sağlanmıştır.

91 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

KDV1 ve KDV2 Beyannameleri Kasım Ayı Güncellemeleri Yapılmalıdır.

KDV1 ve KDV2 beyannameleri için Kasım ayı güncellemeleri yapılmıştır.

92 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Defterler

E-Defter Uygulamasında Listelenen Yevmiye Ve Büyük Defter Dosyaları E-Defter Kataloğunda Yok İse Dosyalar Açılmak İstendiğinde "Invalid file name-%s" Hatası Alınıyor. Açıklayıcı Bir Hata Mesajı Verilmesi Sağlanmalı.

E-Defter uygulamasında görüntülenmek istenen yevmiye ve büyük defter dosyaları E-Defter kataloğunda bulunamadığı hata alınıyordu. "İlgili dizinde e-defter dosyaları bulunamadı!" mesajının verilmesi sağlandı.

93 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Defterler

E-defter Uygulamasında Dosya İmzalama İşlemi Sonrasında Zipli Yevmiye ve Kebir Dosyaları Oluşmuyor.

Parçalı olarak oluşturulmuş yevmiye ve büyük defter dosyaları imzalanırken imzalı dosyalar değil imzasız dosyalar zipleniyordu, imzalı dosyaların ziplenmesi sağlandı.

94 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Defterler

E-Defter Verilmemiş Bir Aya Ait Muhasebe Fişindeki Tarih Bilgisi, Beyan Edilen Döneme Ait Bir Tarih İle Değiştirilebiliyor.Fişin Bu Şekilde Kaydedilmesi Engellenmeli.

Önceden kaydedilmiş bir muhasebe fişine değiştir seçeneği ile girilerek e-defter oluşturulmuş bir ayın tarihi verilerek fiş kaydedilebiliyordu.Uyarı verilerek e-defter oluşturulmuş dönemlere ait tarihlerin seçilememesi ve kaydedilememesi sağlandı.

95 Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - Hesap Kartları

Muhasebe Hesap Planı Browserında İlgili Hesap Üzerinde Hareketler Dendiğinde Yetki Koduna Göre Bir Filtreleme Yapılmıyor, Yetki Kodu Dahilindeki Kullanıcılar Tüm Hareketleri Görebiliyorlar.

Muhasebe hesap kartı üzerinden ulaşılan F9-Hareketler penceresinde kullanıcının yetki kodu dahilindeki fişlerin listelenmesi sağlandı.

96 Genel Muhasebe Defter ve Dökümler - Ayrıntılı Fiş Listesi

Ayrıntılı Fiş Listesi Raporunda Alacak Kolonuna (B) Değeri Getiriyor.

Ayrıntılı fiş listesi raporunda alacak bakiylerinin yanında (B) işareti geliyordu,düzeltildi.

97 Genel Muhasebe Defter ve Dökümler - Muavin Defter

Muavin Defterde "Raporlama Dövizi Tutarı" Kolonunun Hesap Toplamı Hatalı Listelenmektedir.

Muavin defter ve muhasebe hesap planı üzerinden alınan ekstrede Raporlama Döviz Tutarı kolonun toplamı hatalı listeleniyordu, düzeltildi.

98 Genel Muhasebe Hareketler - Muhasebe Fişleri

Mahsup Fişi “Hesap Dağıtım Detayları:Basılacak” Parametresi İle Yazdırıldığında Fişin En Alt Kısmında Masraf Merkezi Başlık Satırları Fazlalık Olarak Listeleniyor.

Muhasebe fişi “Hesap Dağıtım Detayları:Basılacak” parametresi ile yazdırıldığında fişin en alt kısmında masraf merkezi başlık satırları fazlalık olarak listeleniyordu, düzeltildi.

99 Genel Muhasebe Hesap Durumları - İki Tarih Arası Mizan

İki Tarih Arası Mizan(TFRS) Raporunda Proje Kodu Filtresi Verilerek Alındığında The Multi-Part Identifier "PROJECT.CODE" could not be found Hatası Alınıyor

İki tarih arası mizan(TFRS) raporu, proje kodu filtresi verilerek alındığında hata alınıyordu, düzeltildi.

100 Genel Muhasebe İşlemler - Muhasebeleştirme

Bedelsiz Toptan Satış Faturasının SMM Mahsubu Oluşturulamıyor.

Bedelsiz toptan satış faturasının, Muhasebe /İşlemler/ Muhasebeleştirme işlemlerinden SMM mahsubu oluşturulamıyordu, düzeltildi.

101 Genel Muhasebe Mali Tablo Tanımları - Bilanço Tablosu

Mali Tablo Tanımlarından Bilanço Tablosunda Pasifler Toplamı Yanlış Değer Listelemektedir.

Mali tablo tanımları Bilanço Tablosunda pasifler toplamına yanlış değer geliyordu, düzeltildi.

102 Yönetim Karar Destek Ana Kayıtlar - Rapor Üretici

Go 3 Ürününde Rapor Üreticiye Yeni Rapor Eklenebiliyor, Eklenmemesi Gerekir.

Go3 ürününde rapor üretici raporları ekranındaki "Ekle" ve "Dosyadan Oku" seçenekleri kaldırılmıştır.

103 Ticari Sistem Yönetimi İşlemler - Onaylama

XXX İşyeri Için Tekrar Onaylama Yapılmaya Çalışıldığında Her Zaman "1 No'lu İşyeri İçin .... Kayıtlı Bir Onay Tarihi Bulunmaktadır" Mesajı Alınıyor.

İkinci defa aynı tarihe onay verme işleminde gelen uyarı mesajında ilgili işyerine göre onay mesajı verilmesi sağlandı.

104 USYS Yönetim - Gruplar

Grup Yetkisi, İşlem Yetkileri Manuel Verilerek Oluşturuldu İse 2.45.00 Sürüm Ve Sonrasında Kullanıcılarda, Cari Hesap Browserında "Bakiye Görüntüle" Yetkisi Eksi Geliyor.

2.45.00.00 öncesi sürümlerden yeni sürüme geçiş işlemi sırasında firma tabloları güncellenirken otomatik olarak grup ve kullanıcı yetkilerinde bulunan "Bakiye Görüntüle" yetkisinin verilmesi sağlanmıştır.

105 USYS Kuruluş Bilgileri - TİG

Ticari İşlem Grupları Browserında Ctrl+F ile Arama Yapıldığında Verilen Kriterler, Browserda Tekrar Arama Yapıldığında Gelmemektedir.

Ticari işlem grupları ekranında Ctrl+F ile seçilen arama kriterinin saklanması sağlandı.

106 Mali Müşavir Raporlar - Serbest Meslek Defteri

Mali Müşavir Plus Serbest Meslek Defterinde Gider Fişlerine Tarihe Göre Sıra Numarası Verilebilmeli.

Mali Müşavir Plus Serbest Meslek Defteri raporunda gider fişlerine, fiş tarihine göre sıra numarası verilebilmesi sağlandı.

107 Navigator Satış ve Dağıtım Fonksiyonları - SLCALC

SlCalc Fonksiyonunda İkiden Fazla Filtre Kullanıldığında Dönen Değer Hatalı Gelmektedir.

SlCalc fonksiyonunda ikiden fazla filtre kullanıldığında değer gelmiyordu, düzeltildi.

108 Araçlar Veri Aktarımı (içeri)

Seri/Lotlu Malzeme İçeren Satış Faturası XML İle İçeri Aktarılmak İstendiğinde "Kodlu Seri/Lot Kaydı Bulunamadı" Uyarısı Veriyor

Seri/lotlu malzeme içeren satış faturası XML ile içeri aktarılmak istendiğinde, sistemde irsaliye mevcut ise ve parametrelerde Satışta Otomatik Seri/Lot Hareketleri Oluşturulacak:Evet seçili oldugunda aktarım yapılamıyordu, düzeltildi.

109 Araçlar Veri Aktarımı (dışarı)

Mamul Tipinde Malzeme Kartlarının Birim ve Alt Mamul Tabında Bulunan Bölüm Bilgisi Xml Aktarım Formatına Eklenmelidir.

Mamul tipinde malzeme kartlarının mamul alt malzemeleri tabında bulunan bölüm bilgisi xml aktarım formatına eklenmiştir.

110 Araçlar Veri Aktarımı (Excel’den)

Veri Aktarımı (Excel'den) Yapıldığında Cari Hesaplarda Güncelleme Yapıldığında Risk Bilgileri Siliniyor.

Veri Aktarımı (Excel'den) işlemi ile cari hesap kartı aktarımı yapıldığında cari hesap kartına ait risk bilgileri sıfırlanıyordu,düzeltildi.

111 Araçlar Veri Aktarımı (Excel’den)

Excelden Malzeme Kartları Aktarımında Ambar Parametreleri Yanlış Gelmektedir.

Excel ve xml ile içeri veri aktarımlarında malzeme yönetim parametrelerinde tanımlı olan ambar parametrelerinin dikkate alınması sağlanmıştır.

112 Araçlar Arayüz Uyarlama Formları

Bazı Ekranlara İncele Seçeneği İle Girildiğinde Arayüz Uyarlama İle Eklenmiş Alanlara Müdahele Edilebiliyor.

Bazı ekranlara incele seçeneği ile girildiğinde arayüz uyarlama ile eklenmiş alanlara veri girilebiliyordu, girilmemesi sağlandı.

113 Üst Menü (ikonlar) Zamanlanmış Görevler

Kullanıcının Yetkisi Olmasına Rağmen Öndeğerleme Servisi Zamanlanmış Görevler İçerisinden Seçilemiyor

Malzeme Yönetimi-İşlemler yetkisi olmayan kullanıcı Zamanlanmış Görevler içerisinde Öndeğerleme Servisini seçemiyordu, düzeltildi.

114 Üst Menü (ikonlar) Zamanlanmış Görevler

Tanımlanmış Olan Zamanlanmış Göreve Değiştir İle Girilip Filtreye Yeni Filtreler Eklenmek İstendiğinde Eski Filtreler Siliniyor

Zamanlanmış göreve değiştir ile girilip filtre üzerinde değişiklik yapılmak istendiğinde daha önce oluşturulmuş filtre öndeğer gelmiyordu, düzeltildi.

115 Üst Menü (ikonlar) Genel Arama

Muhasebe Modülünde Hiçbir Yetkisi Olmayan Kullanıcı Arama Butonu İle Arama Yaptığında Muhasebe Hesap Kodunu Bulabiliyor ve Muhasebe Browserına Ulaşabiliyor.

Muhasebe modülüne yetkisi olmayan kullanıcı genel arama işlemi ile muhasebe hesap kartlarına erişebiliyordu, düzeltildi.

116 Skonsol (Satış Konsolu) Satış

Skonsol2' de Toplu Varyant Ataması Yapılmak İstendiğinde Tüm Seçenekler Açık Geliyor.

Skonsol'da varyantlı ürünler üzerinden toplu varyant ataması işlemi ürün tarafında olduğu gibi isteğe bağlı işaretlenecek şekilde, özelliklerin seçilmemiş olarak gelmesi sağlanmıştır.

117 Skonsol (Satış Konsolu) Satış

Skonsol'da Satış Faturasına Barkodla Malzeme Satırı Eklendiğinde KDV Tutarı Silinmektedir.

Skonsol ürününde aynı ürün için barkod no veya ürün seç işlemi ile birden fazla giriş yapıldığında Kdv tutarı siliniyordu, düzeltildi.

118 Genel

Oracle Databasede Arayüz Uyarlama İle Yapılan Ek Alanlar Raporlanamıyor.

Oracle veritabanı kullanıldığı durumda arayüz uyarlama ile eklenen alanlar raporlanamıyordu, raporlanabilmesi sağlandı.

119 Genel

Excele Alınan Raporların Öndeğer Excel Sürümüne Göre Kaydedilmesi Sağlanmalıdır.

Excel olarak alınan raporlar kaydedilirken bilgisayar üzerinde kurulu olan office sürümüne göre dosya uzantısının öndeğer olarak gelmesi ve kullanıcının istediği takdirde bunu değiştirebilmesi sağlandı.

120 Genel

2.47.00.00 Versiyonda Pdf Formatında Mail Gönderimlerinde "Privileged instruction" Hatası Alınıyor

Pdf formatındaki form ve mektup mail gönderimlerinde hata alınıyordu ,düzeltildi.


496 görüntüleme0 yorum
bottom of page