top of page

Logo Çözüm Ortağı olarak satış ve sonrasında destek veriyoruz

Logo Destek Hattı bırakacağınız mesaj ile biz size ulaşabiliriz. Firmamız Logo Yazılımın geliştirdiği ,Tiger 3 Enterprise Üretim Yönetimi, Tiger 3 ERP , Go3 Muhasebe Yazılımlarını, Logo İş Ortağı olarak müşterilerine satış ve satış sonrası destek hizmetlerini vermeye yetkilidir.

Logo ERP | Tiger 3 Enterprise | Go 3 | 2.52.00.00 Versiyon Duyurusu


Değerli Kullanıcılarımız,

ERP ürünleri için 2.52.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Uyarı :

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.

Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına - (eksi) işareti konulmalıdır.

Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına - (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view'lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view'lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

Genel Uyarılar:

• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız.

Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.

• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.

• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.

• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.

• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :

Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.

2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.

Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.

Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

2.42.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.42.00 sürümümüz ile birlikte ürün kurulum işlemi sırasında server minimum donanım gereksinimlerini (Konfigurasyonunu) kontrol eden mekanizma geliştirilmiştir.

Geliştirilen bu mekanızma ile birlikte ürün kurulumu sırasında yükleme yapılan server için sistem ihtiyaçları dokümanlarımızda da belirttiğimiz minimum donanım gereksinimlerinin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmekte ve bilgi amaçlı uyarı verilmektedir.

2.44.00.00 / 2.45.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.44.00 sürüm öncesi eklenen cari hesap kartlarında ISPERCURR alanı NULL olması durumunda ilgili cari hesaba ait e-arşiv faturaların Form Bs'de listelenmeme sorunu ortaya çıkmaktadır. Çözüm için; NULL olan bu kayıtların '0' sıfır olarak güncellenmesi gerekir. Bu işlem için aşağıdaki örnek sorgu kullanılabilir.

UPDATE LG_500_CLCARD SET ISPERCURR=0 WHERE ISPERCURR IS NULL

2.49.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.49.00.00 versiyonu ile birlikte ticari sistem arayüzünde "Satınalma Faturası", "Satınalma İrsaliyesi", "Satış Faturası" ve "Satış İrsaliyesi" formlarının görselleri ile ilgili bir değişiklik olduğunu önemle belirtmek isteriz. Bu formların "Detaylar" tabı, bu sürümle birlikte "Detaylar" ve "Detaylar II" olarak düzenlenmiştir. Bahsi geçen formların öndeğer hali 3 tab sayfasına sahip olacağından "Detaylar" tabının bölünmesiyle birlikte bu tab içeriğinin bir kısmı yeni sayfaya taşınmıştır. Eğer bu formlar üzerinde uyarlamalarınız varsa bu düzenlemeden etkilenebileceğinden 2.49.00.00 setine geçiş öncesinde bu formların ayrıca ele alınıp gözden geçirilmesi gerekmektedir.

- Bu düzenlemeye yönelik veritabanı tablolarında özel bir geliştirme yapılmadığından her versiyon değişiminde gerçekleştirdiğiniz standart süreçleriniz veritabanı tabloları için yeterli olacaktır.

ERP 2.52.00.00 Sürümü :

 

1 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi

Ana Kayıtlar - Malzemeler

Hareket Görmüş Olan Malzeme Kartlarında Malzeme Kodu Değişikliği Parametreye Bağlı Kontrol Edilmeli.

Hareket görmüş malzemelerde kod değişikliği yapılırken Malzeme yönetimi parametrelerine eklenen 'Hareket görmüş malzeme kartlarında malzeme kodu değişikliğinde :İşleme Devam Edilecek /Kullanıcı Uyarılacak / İşlem Durdurulacak' parametresine bağlı olarak kart kaydedilirken kontrol edilmesi sağlanmıştır.

 

2 . TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Malzemeler Browser'ında Fabrika Parametrelerini Güncelleyecek Özellik Olması İsteniyor.

Malzeme , malzeme sınıfı ve sabit kıymet kartları browserı sağ tuş 'F9' menü seçeneklerine fabrika parametrelerini güncelleme seçeneği eklenmiştir. Kullanıcılar bir kayıt veya birden fazla kayıt seçerek filtre seçeneklerine göre kartların fabrika parametrelerini güncelleyebilmeleri sağlanmıştır.

 

3 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Fiyat Kartı Tanımlanmış Olan Malzeme Kartı Hareket Görmediği Durumda Birimi Değiştirilmemelidir.

Fiyat kartı tanımlanmış olan malzeme kartı hareket görmediği durumda birim setinin değiştirilememesi sağlanmıştır.

 

4 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Varyantlı Malzemelerde Varyant Kodu Şablon Tanımında Özellik Değeri Ata İşleminde Malzeme Özelliklerini Özellik Setindeki Sıraya Göre Getirmesi Sağlanmalı

Varyantlı malzemelerde varyant kodu şablon tanımında özellik değeri ata ve otomatik varyant ataması işlemlerinde malzeme özelliklerinin özellik setindeki sıraya göre getirilmesi sağlanmıştır.

 

5 . GO3

Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Go 3 Ürününe de Tiger Ürünlerinde Olduğu Gibi Malzeme Kartındaki Boyutlar Özelliği Eklenmelidir.

Go 3 ürününde malzeme kartlarındaki birimler sekmesine Tiger ürünlerinde de olduğu gibi Boyutlar özelliği eklenmiştir.

 

6 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Malzeme Hareketleri Browserına "Hareket Özel Kodu 2" Alanı Eklenmelidir.

Malzeme kartları üzerinden ulaşılan malzeme hareketlerl ekranına "Hareket Özel Kodu 2"alanı eklendi.

 

7 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Malzeme Browserında Bulunan Son Satınalma Ve Son Satış Fiyatı İndirim Düşülmüş Net Tutar Üzerinden Listelenmelidir.

Malzeme browserına son satınalma fiyatı (net) ve son satış fiyatı (net) alanları eklenmiştir. İndirim ve masraf hesaplanarak net tutar listelenmektedir.

 

8 . TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Üretim Emri İçerisinde Planlanan Miktardan Daha Az Üretim Yapılması Durumunda Hammadde Üzerindeki Planlı Hareketler Takibi Ekranında Planlanan Miktar İlk Planlanan Miktar Olarak Geliyor.

Malzeme kartları browserı f9 sağ tuş menüde yer alan Planlı hareketler takibi ekranı filtre seçeneklerine 'Tamamlanan Üretim Emrine Bağlı Fişler Listelenecek : Evet /Hayır' filtresi eklenmiştir.

 

9 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Ambar Transfer Fişi Öneri Durumunda İken Malzeme Çıkış Yapılan Ambardan Miktar Olarak Düşülmesi Sağlanmalı.

Ambar transfer fişine giriş ve çıkış ambar durum alanları ve Malzeme yönetimi parametrelerine ; -Malzeme Fişleri Durumu (Ambar Fişleri Çıkış) : Gerçek/Öneri, -Malzeme Fişleri Durumu (Ambar Fişleri Çıkış) : Gerçek/Öneri parametreleri eklendi. Bu kapsamda ambar transfer fişi eklendiğinde öndeğer parametre seçimine göre giriş-çıkış ambar durumunun oluşması sağlandı. Malzeme fiş browserı üzerinde F9 Durum Değiştir ile durum güncellemesi yapılabilmesi sağlanmıştır. Önemli Not: Çıkış ambarı: Gerçek, Giriş ambarı: Öneri olduğunda malzeme miktarı çıkış ambarı stok miktarından düşmektedir.Durumu: Gerçek yapıldığında da Giriş ambarına girişi yapılmaktadır.

 

10 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Malzeme Devir Fişi Satırında Satınalma Tarihi Bilgisi Girilip Fiş Kaydedildiğinde Satınalma Tarihi Silinmemeli

Malzeme devir fişi satırında girilen satınalma tarihi bilgisinin fişin kaydedilmesi ile beraber silinmemesi sağlandı. Bu kapsamda STLINE tablosuna INFDATE kolonu eklenmiştir.

 

11 . TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

İthalat İşlemleri Sonucu Oluşan Ambar Fişlerinin Türleri Belirtilmelidir.

Dolaşım ve millileştirme işlemleri sonucu oluşan ambar fişlerinin kaynak fiş bilgisinin görüntülenebilmesi amacıyla malzeme fişleri ekranına "İthalat Fiş Türü" kolonu eklenmiştir.

 

12 . TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Hareketler - Hızlı Üretim Fişleri

Hızlı üretim fişinde sipariş numarası seçilen pencerede, hızlı üretim emri bağlantılı siparişler seçilmemeli.

Hızlı üretim fişi sipariş seçim ekranında daha önce hızlı üretim bağlantısı yapılmış siparişlerin listelenip listelenmeyeceği, sipariş hareketleri filtre ekranına eklenen "Hızlı Üretimde Kullanılanlar: Listelensin / Listelenmesin" filtresi ile kullanıcı tarafından belirlenebilmesi sağlanmıştır.

 

13 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Hareketler - Maliyet Dağıtım Fişleri

Maliyet Dağıtım Fişine Cari Hesap Ünvanı Kolonu Eklenmelidir.

Maliyet Dağıtım fişindeki malzemeler bölümüne cari hesap ünvanı kolonu eklenmiştir.

 

14 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi İşlemler - Toplu Alış/Satış Fiyat Girişi

Birim Fiyat Limit Değeri Kontrolünün Üst Düzey İçin Kontrol Edilip Edilmeyeceği Parametreye Bağlanmalı.

Alış ve satış işlemlerinde birim fiyat limit kontrolünün ters yönde yapılıp yapılmayacağının belirlenebilmesi için ;

Ticari Yönetim Sisteminde Satınalma parametrelerine "Fiyat Değiştirme Alt Limiti Kontrolü(Yapılacak, Yapılmayacak)" parametresi eklenmiştir.

Ticari Yönetim Sisteminde Satış Dağıtım parametrelerine "Fiyat Değiştirme Üst Limiti Kontrolü(Yapılacak, Yapılmayacak)" parametreleri eklenmiştir.

 

15 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Fiş Dökümleri ve Ekstreler - *

Malzeme Kodu Filtresi Verilebilen Tüm Raporların Filtrelerine “Marka kodu” Filtresinin Eklenmesi İsteniyor.

Malzeme Ambar Durum Raporu, Malzeme Değer Raporu, Malzeme Ekstresi, Hareket Dökümü, Giriş Çıkış Toplamları, Ayrıntılı Maliyet Analizi, Özet Maliyet Analizi, Envanter raporu filtre seçeneklerine "Marka Kodu" filtresi eklenmiştir.

 

16 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi İşlemler - *

Malzeme Virmanı İşleminde, Miktar Ve Aktarılacak Miktar Kontrolü Parametreye Bağlı Yapılmalı.

Malzeme Yönetimi parametrelerine Malzeme virman işleminde miktar ve aktarılacak miktar farklıysa : İşleme Devam Edilecek / Kullanıcı Uyarılacak / İşlem Durdurulacak parametresi eklenmiştir.

 

17 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi Ana Kayıtlar - Sabit Kıymet Kartları

Sabit Kıymet Kartındaki Amortisman Oranının Karakter Sayısı Arttırılmalıdır

Sabit kıymet kartı ve sabit kıymet kaydında amortisman oranının karakter sayısı 10 yapılmıştır.

 

18 . GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi Hareketler - Sabit Kıymet Hareketleri

Sabit Kıymet Kayıtları İçerisine Resim ve Doküman Eklenebilmeli (KETS)

Sabit kıymet kayıtları ekranına Kets döküman yönetim sistemi özelliği eklendi.

 

19 . TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Kaynak Yönetimi Ana Kayıtlar - İş İstasyonları

Yeni Bir İstasyon Eklendiğinde Kullanıcı Öndeğerlerinde Belirtilen Öndeğer Ambar, Fabrika Bilgisini Dikkate Alınmıyor.

Yeni iş istasyonu eklenirken fabrika ve ambar bilgilerini kullanıcı öndeğerlerinden alması sağlanmıştır.

 

20 . TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları Ana Kayıtlar - Operasyonlar

Operasyon Kartı İşlem Süresi, Taşıma Süresi, Bekleme Süresi Alanlarına Saniye Alanı Eklenmelidir.

Operasyon kartı satırlarında yer alan süre kolonları penceresine saniye alanı eklenmiştir.

 

21. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları Ana Kayıtlar - Ürün Reçeteleri

Rotasız Reçete Tanımlama da Reçete İçerisinde İş İstasyonu Grubu Seçilmelidir.

Rotasız üretimler için Ürün Reçete tanımları ekranı reçete detayları tabında yer alan iş istasyonunu üretimde kullan bölümüne türü alanı eklenerek rotasız reçetelerde iş istasyonu grubuda seçilebilmesi sağlanmıştır.

 

22. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları Ana Kayıtlar - Ürün Reçeteleri

Yeni Bir Reçete Eklendiğinde Ana Ürün Kodu Seçildiğinde Reçete Kodu Ve Reçete Açıklaması Alanı Ana Ürün Kodu Ve Açıklaması Olarak Gelmelidir.

Reçete tanımlarında ana ürün kodu veya açıklaması değiştrildiğinde reçete kodu ve adının ana ürüne göre değişmesi sağlanmıştır. Üretim tanımları parametrelerine, 'Reçetede ana ürün değiştirildiğinde reçete kodu ve açıklaması ana ürüne göre belirlensin : Evet / Hayır' (öndeğer hayır) parametresi eklenmiştir.

 

23. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri Üzerinde F9 Gerçekleşen Miktar Girişi Ekranında Sol Üst Köşede Gelen Üretim Miktarının Ondalık Ayraç İle Ayrılması İsteniyor.

Üretim emri üzerinde F9 sağ tuş Gerçekleşen Miktar Girişi ekranında sol üst köşede yer alan Üretim Miktarı alanının ondalıklı olarak gösterilmesi sağlanmıştır.

 

24. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri İşlem Bağlantılarına Cari Hesap Kodu, Cari Hesap Unvanı, Cari Hesap Unvanı 2,Cari Hesap Özel Kodu, Cari Hesap Özel Kodu 2 Alanları Eklenmelidir.

Üretim emri işlem bağlantılarına Cari Hesap Kodu, Cari Hesap Unvanı, Cari Hesap Unvanı 2,Cari Hesap Özel Kodu, Cari Hesap Özel Kodu 2 alanları eklenmiştir.

 

25. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri Yaz Formunda Standart Alanlara Üretim Emri Satırı Miktar Formülü Eklenmelidir.

Üretim emri form tasarımında, standart alanlara "ÜE Satırı Miktar Formülü" veri alanı eklenmiştir.

 

26. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol İşlemler - Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama

Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyet Hesaplama Filtrelerine Üretim Girdi Seviyesi Filtresi Eklenmelidir.

Toplu gerçekleşen üretim emri maliyet hesaplama filtrelerine üretim girdi seviyesi filtresi eklenmiştir. Filtrede verilen değere uygun olan üretim emirleri için filtreleme yapılıp hesaplama yapılabilmesi sağlanmıştır.

 

27. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol İşlemler - Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama

Onaylanmış Üretim Emirleri Üzerinde Maliyetlendirme İşlemleri Yapılabilmelidir.

'Üretim Emri Maliyet işleminde üretimden giriş fişlerine birim fiyat atama için Kilitleme dikkate alınmasın' parametresinin ismi 'Üretim Emri Maliyet işleminde üretimden giriş fişlerine birim fiyat atama için Kilit/Onay dikkate alınmasın' şeklinde değiştirilmiştir.

 

28. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol İşlemler - Toplu Gerçekleşen Genel Gider Hareketi Oluşturma

Toplu Gerçekleşen Genel Gider Hareketi Oluşturma İşlemi Filtrelerine Maliyet Yeri, Masraf Merkezi,Genel Gider Kodu Filtreleri Eklenmelidir.

Toplu gerçekleşen genel gider hareketi oluşturma işlemi filtrelerine "Maliyet Yeri Kodu ve Açıklaması", "Masraf Merkezi Kodu ve Açıklaması", "Genel Gider Kodu ve Açıklaması" filtreleri eklenmiştir.

 

29. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Planlama Üretim Planlama - Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP)

MRP,MPS ve CTP Parametrik Olarak Gerçek Stok Miktarına Bakması Sağlanmalı

Planlama parametrelerine MPS/MRP/CTP Kullanılan Malzemelerde Stok Seviye Kontrolü : Fiili Stok Üzerinden Yapılsın / Gerçek Stok Üzerinden Yapılsın parametresi eklenmiştir.

 

30. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Planlama Üretim Planlama - Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP)

MPS ve MRP'de Güvenli Stok Seviyesi ve Diğer Kaynakların Hesaplamaya Dahil Edilip Edilmemesi Filtreye Bağlanmalı

Ana Üretim Çizelgeleme (MPS) ve Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP) işlemleri filtre seçeneklerine 'Talep Fişleri için Çizelgeleme:Evet/Hayır , Güvenlik Stoğu Dikkate Alınacak:Evet/Hayır' filtreleri eklenmiştir.

 

31. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Planlama Üretim Planlama - Siparişe Teslim Tarihi Ataması (CTP)

Satış Sipariş ve Talep Fişi Satırında Girilen Proje Kodu CTP Tarafından Açılan Üretim Emirleri ve Satınalma Sipariş Satırlarına Getirilmelidir.

Teslim tarihi ataması (CTP) planlaması çalıştırıldığında fişlerde seçilmiş olan proje kodlarının oluşturulan üretim emirleri ve satınalma siparişlerine gelmesi sağlanmıştır.

 

32. TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Maliyet Muhasebesi Ana Kayıtlar - Maliyet Yerleri

Maliyet Yerleri Masraf Merkezi Özel Koduna Göre Yükleme Yapabilmelidir.

Maliyet yeri tanımına masraf merkezi özel kodu alanı eklenmiş ve fiili genel gider yükleme işleminin masraf merkezi özel koduna göre yapılması sağlanmıştır.

 

33. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satınalma Hareketler - Verilen Siparişler

Sipariş Fişleri Ve Faturalarda Satıra Seçilebilen "Teslimat Kodu" Fişin Geneli İçinde Seçilebilmeli

Sipariş, irsaliye ve fatura fişleri detaylar sekmesine 'Teslimat Kodu' alanı eklenmiştir.

 

34. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satınalma Hareketler - Alım Faturaları

Kdv düzenleme işleminde girilen kdv tutarı, orjinal kdv tutarının %50 sinden fazla olabilmeli.

Fatura içerisindeki kdv düzenleme ekranında kdv tutar değişimindeki %50 oran kısıtlaması kaldırıldı.

 

35. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satınalma Hareketler - Alım Faturaları

F7 Önizleme Ekranında İthalat/İhracat Dosya Kodunu Getirmek İstiyoruz.

Satınalma ve satış fatura browserları, F7 (Önizleme) ekranında fatura detayları bölümüne 'İthalat/İhracat Dosya Kodu' kolonu eklenmiştir.

 

36. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Alınan Siparişler

Karşı Sipariş Oluşturulduğunda Satınalma Siparişi İçerisinde Detaylar- Açıklama Kısmına Cari Hesabın Bilgisi De Gelmelidir.

"Karşı Sipariş Oluştur" işlemi ile oluşturulan sipariş fişeri açıklama kısmına cari hesap bilgisi de eklendi.

 

37. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

İrsaliye Tarihi Günü tarihi iken faturala denilerek fatura tarihi geçmiş bir tarih girildiğinde "Faturada Kanuni Faturalama Süresini Geçmiş İrsaliyeler Var" Uyarısı Alınması isteniyor.

İrsaliye üzerinden faturalama yapılırken irsaliye tarihinden önceki bir tarihe faturanın tarihi değiştirilirse "Fatura tarihinden sonrasına irsaliye(ler) var" uyarısı alınması sağlanmıştır.

 

38. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

İrsaliye İptalinde Fatura İptalinde Olduğu Gibi İptal Açıklaması Eklenmeli

Sistem işletmeni zorunlu alan tanımları içerisindeki "İrsaliyeler" bölümünde başlık alanında "İptal Açıklaması" ve "Geri Al" açıklaması seçenekleri eklenmiştir. Ayrıca İrsaliye ekranında sağ tuş f9 menüye iptal ve geri al açıklaması seçeneği de eklenmiştir.

 

39. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Sipariş hareketi aktar ile açılan pencerede üretici kodu da listelensin

Sipariş hareketi aktar işlemi ile açılan,hareketlerin listelendiği pencereye "Üretici Kodu" alanı eklendi.

 

40. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Fatura geneline ait kdv özet bilgilerinin görülebileceği bir genel analiz penceresi olmalı.

Sipariş , irsaliye ve fatura içerisinde Kdv toplamlarının listelenebilmesi amacıyla sağ tuş F9 menü seçeneklerine "KDV Özet Bİlgileri" ekranı eklenmiştir.

 

41. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

İrsaliye Üzerinden Faturalama İşleminde Fatura Kaydedildikten Sonra Otomatik Borç Kapatma Penceresinin Açılması İsteniyor.

İrsaliye üzerinden faturalama işlemi yapıldığında borç takip penceresinin "Finans Parametreleri-Borç Kapatma Penceresi" parametresine bağlı olarak açılabilmesi sağlandı.

 

42. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Hareketler - Satış Faturaları

Kilitlenmiş Faturalarda İade İşlemi Yapılabilmelidir.

Kilitlenmiş satınalma ve satış faturalarında İade Et/ İade Al seçeneklerinin gelmesi sağlanmıştır.

 

43. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Fatura İçerisindeki Birim Fiyatı Seçenekleri İle Ulaşılan Ekranda Hareket Özel Kodu/Özel Kodu 2 Kolonu Olmalıdır.

Fatura içerisindeki Birim Fiyatı seçenekleri ile ulaşılan Malzeme/Hizmet Hareketleri ekranına "Hareket Özel Kodu" ve "Hareket Özel Kodu 2' kolonları eklenmiştir.

 

44. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Fatura İçerisinde Satır Türü Hizmet Seçiliyken Kodu Kolonundan Hizmet Kartları Browserına Ulaşıldığında Cursor Sol Taraftaki Tüm Verilen/Alınan Hizmetler Başlığına Konumlanıyor, Hizmet Kartları Satırına Konumlanmalı.

Fatura içerisinde satır türü 'Hizmet' seçiliyken "Kodu" kolonundan hizmet kartları browserına ulaşıldığında cursor sol taraftaki tüm verilen/alınan hizmetler başlığına konumlanıyordu, hizmet kartları satırına konumlanması sağlandı.

 

45. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

05/06/2018 tarihinde 18 Sıra Nolu KDV Genel Tebliğine İstinaden e-Fatura Ve e-Arşiv Fatura Tam İstisna Muafiyet Kodlarına 330,331,332 Eklenmelidir.

05/06/2018 tarihinde 18 sıra nolu KDV Genel tebliğine istinaden e-Fatura ve e-Arşiv Fatura Tam İstisna Muafiyet Kodları listesi güncellenmiştir.

 

46. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Malzeme Raporları - Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı

Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı Raporunda Sevkiyat Adresi Koduna Göre Gruplama Yapılabilsin.

Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı raporu "Listeleme Şekli" seçenekleri Sevkiyat Adreslerine Göre (Ülke/ İl/ İlçe) ve Sevkiyat Adreslerine Göre (Kod ve Açıklama) olarak ayrılmıştır.

 

47. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Sipariş Raporları - Alınan Sipariş Hareketleri Dökümü

Satış Sipariş Hareketleri Dökümü Raporunda Malzeme ve Cari Hesap Özel Kod 2-3-4-5 Alanları da Kullanılabilmeli

Satış/ Satınalma Sipariş Hareketleri Dökümü raporu tasarımı alan listesine ve rapor filtre seçeneklerine Malzeme ve Cari Hesap Özel Kod 2-3-4-5 alanları eklenmiştir.

 

48. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Fatura Raporları - Satış Faturaları Dökümü

Alış ve satış fatura dökümlerinde grup şirketi kodu filtresi olsun.

Satınalma ve Satış Fatulararı Dökümlerine "Grup Şirketi Kodu" filtresi eklenmiştir.

 

49. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Fatura Raporları - Malzeme Satış Fiyat Analizi

Malzeme Satış Ve Alış Fiyat Analizi Raporlarında, Fiyat Kartı Statü (Kullanımda/Kullanımdışı) Filtresi Eklenmeli

Malzeme satış ve satınalma fiyat analizi raporları filtre seçeneklerine, Fiyat Kartı Statü (Kullanımda/Kullanımdışı) filtre seçeneği eklenmiştir.

 

50. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Fatura Raporları - Malzeme Satış Fiyat Analizi

Malzeme Alış/Satış Fiyat Raporlarında Cari Kartta Girilen Özel Kod 2,3,4,5 e Göre Filtreleme Yapılabilmeli

Malzeme Satınalma ve Satış Fiyat Analizi raporları filtrelerine "Cari Hesap Özel Kodu 2/ 3/ 4/ 5 " seçenekleri eklenmiştir.

 

51. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İthalat Hareketler - İthalat Operasyon Fişleri

İhracaat Operasyon Fişinde Faturalardaki Gibi Kontrol Edildi İşareti Koy/Kaldır Olmalı

İhracaat ve ihracat operasyon fişlerine F9 menüye "Kontrol Edildi İşareti Koy/Kaldır" seçeneği eklenmiştir.

 

52. TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İthalat Hareketler - İthalat Operasyon Fişleri

Millileştirme Fişi Üzerinden İlgili Ambar Fişi, Ambar Fişi Üzerinden İlgili Millileştirme Fişinin Bilgisine Ulaşılabilmelidir.

Malzeme fişleri ekranında ambar fişi üzerinde F9 menüye "İlgili İthalat Fişi", malzeme dolaşım fişleri ve millileştirme fişleri ekranı F9 menü seçeneklerine ise "İlgili Malzeme Fişi" seçenekleri eklendi.

 

53. TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İthalat Hareketler - İthalat Operasyon Fişleri

Malzeme Fişleri Filtrelerine Dış Ticaret Modülü Fiş Bilgileri Eklenmelidir.

Malzeme fişleri browser filtrelerine "İthalat Fiş Türü" filtresi eklenerek, ithalat fişlerinin türüne göre ( Malzeme Dolaşım Fişi,Millileştirme Fişi ) filtrelenmesi sağlanmıştır.

 

54. TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İthalat Hareketler - Millileştirme Fişleri

Millileştirme Fişi Muhasebe Kodlarında Masraflar Ayrı Satırda Gösterilebilmeli.

Millileştirme fişi muhasebeleştirmesi yapılırken her bir malzeme için dağıtımı yapılmış masraf tutarı kadar masraf satırının parametreye bağlı olarak ayrı muhasebeleştirilmesi sağlanmıştır. Bu kapsamda Satınalma parametrelerine "Millileştirme fişinde ithalat masrafları ayrı hesapta izlenecek / 0: Hayır, 1: Evet" parametresi eklenmiştir. Parametre öndeğeri "Hayır" olacaktır.

 

55. TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İthalat Hareketler - Millileştirme Fişleri

Millileştirme Fişindeki İthalat Dövizini Güncelle Seçeneği Tüm Satırlar İçin Uygulanabilmeli

Millileştirme fişinde tüm satırların döviz türü ve kurlarını toplu değiştirebilmek için ithalat döviz girişi penceresine "Kur Tüm Satırlar İçin Güncellensin" kutucuğu eklenmiştir.

 

56. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İhracat Hareketler - İhracat Operasyon Fişleri

İhracat Operasyon Fişlerinde F9 Muhasebeleştirme İşlemi Filtrelerine Muhasebeleştirme Kuru İşlem Dövizi Seçeneğide Eklenmeli.

İhracat operasyon fişi muhasebeleştirme işlemi filtre seçeneklerine "Muhasebeleştirme Kuru (İşlem Dövizi):Değişmeyecek / Fiş Tarihi Kuru / GÇB Tarihi Kuru / İntaç Tarihi Kuru " ve "İşlem Döviz Kuru Değiştiğinde: İşlem Döviz Tutarları Güncellenecek / Yerel Para Birimi Tutarları Güncellenecek" filtreleri eklenmiştir." filtreleri eklenmiştir.

 

57. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İhracat Hareketler - İhracat Operasyon Fişleri

İhracat Operasyon Fişine Cari Hesap Kodu Kolonu Eklenmelidir.

İhracat operasyon fişi browserı kolonlarına Cari hesap kodu alanı eklenmiştir.

 

58. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Kartı Üzerinden F9- Toplu Mektup Gönder İşleminde, Gönderilen Mailin Konusu (Subject) ve İçeriği Düzenlenebilmeli.

Toplu mektup gönderme işleminde filtrelere konu ve ek konu filtreleri eklenerek, mailinin konusu ve ek bilgi (120 karakter )yazılması sağlanmıştır.

 

59. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Üzerinden Toplu Mektup Gönderme Penceresinde Öndeğer Filtre Cari Hesap Filtrelerinden Değil Kendine Özgü Filtre Tanımından Okuyabilmeli

Cari hesap kartı üzerinden toplu mektup,toplu ekstre ve toplu mutabakat ba-bs gönderim işlemlerinde cari hesap ekranı filtresi haricinde öndeğer filtre kullanabilme özelliği sağlandı.

 

60. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Go3 Ürününde Cari Kart İçin Kullanım Yeri Parametresi Olmalı.

Go 3 ürününde cari hesap kartları için kullanım yeri parametresi eklendi.

 

61. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Üzerinde F9 Menüsünde Sipariş Hareketleri Ekranında Malzeme Kodu Ve Açıklamasına Göre Ctrl+F İle Arama Yapılabilmelidir.

Cari hesap kartı üzerinden ulaşılan sipariş hareketleri ekranına Ctrl+F ile arama özelliği eklendi.

 

62. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Kartları e-Posta Alanlarında Ayrıntılı E-Posta Format Kontrolü Yapılmalı.

Cari hesap kartları e-posta alanlarına türkçe karakter kontrolü eklendi. Ayrıca e-posta adreslerinde girilen boşluk karakteri ve gereksiz kullanılan virgül ,noktalı virgül işaretlerinin silinmesi sağlandı.

 

63. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Sevkiyat Adresleri Listesinde Filtreleme Yapılabilmelidir.

Cari hesap kartı üzerinden ulaşılan sevkiyat adresleri ekranına filtre özelliği eklendi.

 

64. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Borç Takip Ekranı Filtre Seçeneklerine, Fiş/Faturanın Oluşturulma Tarihi (Created_Date) Filtresi Eklenmeli.

Borç takip ekranı filtre seçeneklerine "Ekleyen", "Ekleme Tarihi", "Ekleme Zamanı" ,"Sson Değiştiren", "Son Değiştirme Tarihi" ve "Son Değiştirme Zamanı" filtreleri eklendi.

 

65. GO3

GO3

Finans Ana Kayıtlar - Ödeme/Tahsilat Planı Grupları

GO3 Ürününe Ana Kayıtlar/Cari Hesap Bölümüne Ödeme / Tahsilat Planı Grupları Alanı Eklenmelidir.

GO3 Ürününe Ana Kayıtlar/Cari Hesap bölümüne Ödeme / Tahsilat Planı Grupları eklenmiştir.

 

66. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Banka Raporları - Banka Durum Raporu

Banka Hesapları Browser'ındaki B.Nakit Bakiyesi Kolonu Rapor Dizaynındaki Alanlar Listesinde De Olmalı.

Banka Hesapları browser'ındaki B.Nakit Bakiyesi bilgisinin raporlanabilmesi için 'Banka durum raporu' ve 'Banka hesap durum raporu' standart alanlarına "Banka Nakit Bakiyesi" alanı eklenmiştir.

 

67. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Banka Raporları - Banka Hesap Ekstresi

Banka Ekstresinde İlk Sırada Açılış Fişi Listelensin

Banka ekstresi raporunda aynı gün için en üst sırada açılış fişlerinin listelenmesi sağlandı.

 

68. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Hareketler - Banka Fişleri

Banka Fişlerinde Bulunan Banka Takip No Alanının Karakter Sayısı Arttırılmalı.

Banka fişlerinde bulunan "Banka Takip No" alanının karakter sayısı 50 olarak güncellendi.

 

69. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Hareketler - Cari Hesap Fişleri

Cari Hesap Fişleri Satır Açıklaması 250 Karakter Olmalıdır.

Cari hesap fişleri satır açıklaması alanının 50 olan maksimum karakter sayısı 250 yapıldı.

 

70. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

  • GO3

  • TigerPlus

  • Tiger3

  • TigerEnterprise

  • Tiger3Enterprise

Finans Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Çek giriş ekranında banka/şube no ve borçlu alanlarının karakrer sayısı arttırılmalı.

Çek giriş ekranında; Banka şube no; 50 karakter, Borçlu; 200 karakter olacak şekilde düzenleme yapılmıştır.

 

71. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Çek Senet Bordrolarında da Durum Bilgisi Olmalı (Öneri,Gerçek) Gibi

Çek/Senet Giriş ve Çıkış Bordrolarına Durum Bilgisi (Öneri,Gerçek)Ekenmiştir. Öndeğer seçimi için Finans Parametrelerine 'Çek/Senet Durumu' şeklinde parametre eklenmiştir.

 

72. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Çek Senet Kartları İçerinde Tanımlı Alan Girişi Yapılabilmeli

Çek Senet bordroları içerisinde 'Tanımlı Alan' yapılabilmesi sağlanmıştır.

 

73. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Verilen/ Alınan Serbest Meslek Makbuzuna Muhtasar Beyanname İçin Tür Kodu Kolonu Eklenmelidir.

Serbest meslek makbuzu ve gider pusulası fişlerine tür kodu eklenmişir. Fişlerde girilen kodun muhtasar beyannameye veri al seçeneği ile gelmesi sağlanmıştır.

 

74. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

e-Beyannameler İşyeri Bazında Oluşturulabilmeli.

İşyeri bazında beyanname hazırlanması amacıyla E-Beyannameler ekranına işyeri seçimi için combobox eklenmiştir.

Not: İşyeri bazında beyanname oluşturmak için e-beyannameler ekranında işyeri seçimi yapılarak beyanname eklenmelidir.Beyanname içerisinden işyeri bilgisine müdahele edilememektedir.Bu şekilde oluşturulan beyannamelerde işyeri bazlı toplamlar hesaplanacaktır.

 

75. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

KDV Beyannamesinde Ekler-Kısmi Tevkifat Uygulaması Kapsamındaki İşlemlere Ait Bildirim Alanında Fatura İçerisindeki Aynı Tevkifat Oranı Ve Aynı Cariye Ait Olan Satırlar Birleştirilmelidir.

KDV beyannamesinde Ekler bölümünde yer alan "Kısmi Tevkifat Uygulaması Kapsamındaki İşlemlere Ait Bildirim" ekranında F9 veri al işlemine "Fatura Satırları Listeleme Şekli" filtresi eklenmiştir. Satırların birleştirilebilmesi için aynı fatura içinde, malzemelerin tevkifat kodu,tevkifat oranı ve KDV oranlarının aynı olması gerekmektedir.

 

76. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

İndirilecek Kdv Listesi Veri Al Filtrelerinde Fatura Türü Filtrelerine Satıştan İade Faturası Da Eklenmelidir.

E-Beyannameler indirilecek kdv listesi veri al filtrelerinde fatura türlerine toptan satış iade ve perakende satış iade filtresi eklenmiştir.

 

77. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Form B İçin Muhasebe Hesap Kartında Cari Hesabın Tc Kimlik Numarası Girilmesi Durumunda Beyannamede Tc Kimlik Numarası Vergi Kimlik Numarası Kolonunda Listeleniyor, Tc Numarası Kolonunda Listelenmeli.

Form Ba/ Bs TCKimlik no kolonuna bilgi gelebilmesi için, muhasebe hesabına ve mahsup fişine "TC Kimlik No" alanı eklenmiştir.

 

78. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Defterler

Tediye Fiş Satırları e-Defter Dosyasında Sıralı Gitmemektedir.

Yevmiye defteri oluşturulurken tediye fişi kayıtları sıralanırken önce borç satırları daha sonra alacak satırları gelecek şekilde sıralanması ve dosyaların bu şekilde oluşması sağlanmıştır.

 

79. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - Hesap Kartları

Muhasebe fişinde girilen fatura numarası alanının muhasebe hesap kartları üzerinde hareketler penceresinde listelenmesi isteniyor.

Muhasebe fişinde girilen fatura numarası alanının muhasebe hesap kartları üzerinde hareketler penceresinde 'Fatura No' kolonunda listelenmesi sağlanmıştır.

 

80. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - Hesap Kartları

Hareket Gören Muhasebe Hesap Kartı Kullanım Dışı Yapılabilmelidir.

Muhasebe parametrelerine "Hareket Gören Muhasebe Hesap Kartı Kullanım Dışı Yapılabilsin (0 : Hayır / 1 : Evet)" parametresi eklenmiştir.

 

81. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - Muhasebe Bağlantı Kodları

Malzeme Ve KDV Muhasebe Bağlantı Kodlarına Filtreleme Amaçlı Kullanılacak Yeni Bir Masraf Merkezi Kodu Satırı Eklenmelidir.

Muhasebe bağlantı kodlarında malzemeler, hizmetler ve KDV muhasebe kodlarına filtre olarak "Masraf merkezi kodu (filtre)" seçeneği eklenmiştir.

 

82. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Hareketler - Muhasebe Fişleri

Muhasebe Fişi Dövizli Borç/Alacak Kolonunda Sağ Tuş Seçeneklerinde "Hesap Bakiyesi (Aylık/Genel)" Alanları Listelenmemektedir.

Muhasebe fişi dövizli borç ve dövizli alacak kolonları F9 menü seçeneklerine "Hesap Bakiyesi (Aylık) ve Hesap Bakiyesi (Genel)" seçenekleri eklendi.

 

83. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Hareketler - Muhasebe Fişleri

Muhasebeleşmiş Faturaların Muhasebe Fiş Referansını CLFLINE Tablosunda ACCFICHEREF Kolonuna Yazılması Sağlanmalıdır.

Muhasebeleşmiş faturaların muhasebe fişi referansının CLFLINE tablosundaki ACCFICHEREF kolonuna yazılması sağlanmıştır.

 

84. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe İşlemler - Muhasebeleştirme

Muhasebeleştirme İşlemi içerisinde Filtreler alanında yer alan "Muhasebe Fişi Satır Açıklaması" içerisinde "Cari hesap kodu" filtresi isteniyor.

Satış/satınalma faturaları, banka, kasa ve cari hesap fişlerinde muhasebeleştirme işlemi içerisinde filtreler alanında yer alan "Muhasebe Fişi Satır Açıklaması" seçeneklerine "CH Kodu" filtresi eklenmiştir.

 

85. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - Malzeme Yönetimi Parametreleri

Stok Maliyet Türü Fiziksel Maliyet Seçildiğinde, Seri-Lot Takibi Yapılmayan Malzemeler için Maliyet Yöntemi FIFO Harici Bir Yöntem Belirtilebilmeli

Stok maliyet türü 'Fiziksel Maliyet' seçildiğinde, Seri-Lot Takibi ve stok yeri takibi yapılmayan malzemeler için maliyet yöntemi FIFO harici bir yöntem seçilebilmesi parametre eklenerek sağlanmıştır. Bu kapsamda Malzeme Yönetimi parametrelerine , Seri/Lot Takipsiz Stokların Maliyet Türü (Stok Maliyet Türü Fiziksel Maliyet Olduğunda): ( Fifo / Lifo / Dönemsel Ortalama / Eldekilerin Ortalaması / Girişlerin Ortalaması) parametresi eklenmiştir.

 

86. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - Satış ve Dağıtım Parametreleri

Satış Dağıtım Parametrelerinde Bulunan "Satış Birim Fiyatı Son Satınalma Fiyatının Altına Düşerse" Parametresi Gibi "Satış Birim Fiyatı Tanımlı Satınalma Fiyatının Altına Düşerse Şeklinde Bir Parametre Olsun.

Satış dağıtım parametreleri altına sipariş,irsaliye ve fatura için ayrı ayrı "Satış Birim Fiyatı Tanımlı Satınalma Fiyatının Altına Düşerse" parametresi eklendi.

 

87. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - Satış ve Dağıtım Parametreleri

Satış Birim Fiyatı Son Satınalma Fiyatının Altına Düşerse Parametresi Sipariş, İrsaliye Ve Fatura Bazında Yapılması Parametrik Olmalıdır.

Sipariş,irsaliye ve faturalarda ayrı kullanılmak üzere "Satış Birim Fiyatı Son Satınalma Fiyatının Altına Düşerse" parametreleri eklendi.

 

88. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - Finans Parametreleri

Cari Hesap Kartı İçerisinde IBAN Numarası Kontrolü Parametrik Olmalıdır.

Finans parametrelerine "Cari Hesap Iban Kontrolü" parametresi eklendi.

 

89. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - Finans Parametreleri

Cari Kart Kopyalandığında Kopyalanacak Alanlar İçerisine Ticari İşlem Grubu Eklenerek Kopyalanıp Kopyalanmayacağı Parametrik Olmalı.

Finans parametrelerinde bulunan, 'Cari Kart kopyalandığında Kopyalanacak Alanlar' parametresi içerisine "Ticari İşlem Grubu" seçeneği eklenmiştir.

Not: GO3 ürününde Cari hesap parametrelerine eklenmiştir.

 

90. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi Tanımlar - Muhasebe Parametreleri

Muhasebe parametrelerindeki Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi: Silinecek Seçili Olması Durumunda "ilgili fişe ait mahsup çıkarılacaktır" Uyarısını Vermeyip Direk Silmeli

Muhasebe parametrelerinde bulunan "Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi" parametresi "Silinecek" olarak kullanıldığı durumda fiş üzerinde değiştir veya iptal et işlemi yapıldığında uyarı vermeden mahsup fişinin silinmesi sağlandı.

 

91. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Tanımlar - *

Muhasebe Hesapları Şablonu Kullanımında Seçilen Muhasebe Koduna Alt Hesap Eklenmemeli,Yeni Açılacak Hesap Kodları Seçilen Kırılım Seviyesinde Oluşmalıdır

Muhasebe hesapları şablonu kullanımında yeni açılacak hesap kodları için kırılım seviyesinde oluşması sağlanmıştır. Kullanılan hesap kodları için tekrar kırılım oluşması engellenmiştir. Kırılım zorunluluğu kaldırılmıştır.

 

92. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Yönetim - Kullanıcılar

Sipariş,İrsaliye ve Faturalarda Net Tutar Kolonu İçin Yetkilendirme Yapılabilmeli.

Sipariş,irsaliye ve fatura satırlarında bulunan net tutar alanının yetki ağacında bulunan "Kolonlar-Tutarı" yetkisine bağlı olarak görüntülenebilmesi sağlandı.

 

93. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Yönetim - Kullanıcılar

Borç Takip Ekranında Sağ Menüdeki Geri Al/Toplu Geri Al Seçenekleri Kullanıcı İşlem Yetkilerine Eklenerek Ayrı Ayrı Yetkilendirilebilmeli

Borç Takip ekranındaki toplu geri al işleminin kullanıcı bazında yetkilendirilmesi sağlanmıştır.Bu kapsamda kullanıcı yetkilerindeki Cari Hesaplar/Borç Takip başlığı altına "Toplu Geri Al" seçeneği eklenmiştir.

 

94. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Yönetim - Kullanıcılar

Mahsup Fişi İçerisinde Borç Satırında F9 Menüde Gelen Karşı Hesap Hareketlerini Oluştur Seçeneği Yetkilendirilebilmeli.

Mahsup fişi içerisinde borç satırında f9 menüdeki karşı hesap hareketlerini oluştur seçeneği yetkiye bağlanmıştır.

 

95. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Yönetim - Kullanıcılar

Cari Hesap Kartında Bulunan Döviz Türü Seçeneği Kullanıcı Yetkisine Bağlanmalı

Cari hesap kartarı içerisinde bulunan "Döviz Türü" alanı için yetki eklendi.

 

96. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Yönetim - Kullanıcılar

Teminat Kartları F9 Menüsündeki "Toplu Kayıt Çıkar" Seçeneği Yetkilendirilebilmelidir.

Teminat kartlarının toplu olarak çıkarılması işleminin yetkilendirilmesi amacıyla Kullanıcı işlem yetkileri - Teminat Kartları altına "Toplu Kayıt Çıkar" seçeneği eklenmiştir.

 

97. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Yönetim - Firmalar

İşyeri Bazında Mali Müşavir Bilgisi Girilebilmeli

Tiger üründe sistem işletmeninde işyeri detaylar penceresine mali müşavir tabı eklenmiştir.

 

98. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Kuruluş Bilgileri - Banka Kodları

Banka Kodlarına "Ziraat Katılım Bankası" Eklenmeli.

Banka Kodlarına "Ziraat Katılım Bankası" Eklenmiştir.

 

99. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Kuruluş Bilgileri - Vergi Daireleri

01 Mart 2018 Tarihinde Kurulan Esenyurt ve Yenikapı Vergi Dairesi Program Tarafındaki Vergi Daireleri Alanına Eklenmeli

Vergi dairesi listesine Esenyurt ve Yenikapı Vergi Daireleri eklenmiş ve Eskişehir vergi dairesine devredilen daireler listeden çıkarılmıştır.

 

100. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Kuruluş Bilgileri - Serbest Bölgeler/Gümrükler

Kuruluş Bilgilerinde Yer Alan Gümrük Bilgileri Güncellenmelidir.

Kuruluş bilgilerinde yer alan gümrük bilgileri güncellenmiştir.

 

101. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Kuruluş Bilgileri - Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar

Sys Kuruluş Bilgileri Çek Senet Bordroları Zorunlu Alanlarına Belge Numarası Alanı Da Eklenmelidir.

Çek senet bordrolarındaki belge no bilgisinin zorunlu alan olarak tanımlanabilmesi sağlanmıştır.Bu kapsamda Sys-Kuruluş Bilgileri çek senet bordroları zorunlu alan seçeneklerine belge no alanı eklendi.

 

102. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

USYS Kuruluş Bilgileri - Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar

Malzeme Kartları Zorunlu Alan Listesine Kdv Alanı Eklenmelidir.

Malzeme kartlarındaki Kdv oranları için zorunlu alan takibi yapılması sağlanmıştır.Bu kapsamda Sys-Kuruluş Bilgileri-Zorunlu Alanlar-Malzeme bölümüne Satınalma Kdv Oranı (%), Satış Kdv Oranı (%) , İade Kdv Oranı (%), Perakende Satış Kdv Oranı (%) ve Perakende İade Kdv Oranı (%) seçenekleri eklenmiştir.

 

103. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Dosya Fiş Numaralama - *

Fiş Numaralama/Yeniden numaralama İşleminde Fiş Sıralama Parametrik Tarihe Göre Yapılabilmeli

Satınalma ve satış faturaları fiş numaralama ekranında bulunan sıralama kriteri diğer fiş türleri için de eklendi.

 

104. TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Dosya Fiş Numaralama - *

Celali Formatında Kayıt Numaralama Şablonu Oluşturulmalıdır.

Kayıt numralama şablonu, numara bölümleri tabındaki özellik seçimlerine Celali Yıl, Celali Ay ve Celali Gün seçenekleri eklenmiştir.

 

105. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Araçlar Kullanıcı İzleme Raporu

Kullanıcı İzleme Raporunda Muhasebeleştirme İşleminde Oluşan Mahsup Fişinin Numarası Yazmalı

Kullanıcı İzleme Raporu'nda, Açıklama kolonuna muhasebeleştirme işlemi sonucunda oluşan mahsup fişinin numarası yazılması sağlanmıştır.

 

106. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Araçlar Yetki Listesi

Yetki Listesi Raporunda Listeleme Şekli Ayrıntılı Olarak Seçildiğinde Tablo Raporuna Alınamıyor.

Yetki Listesi Raporu 'Tablo' ünitesi olarak alındığında "Ayrıntılı" olarak raporlanması sağlanmıştır.

 

107. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üst Menü (ikonlar) Firma Seç

Programa Giriş Sırasında Firma Seçim Ekranı Firma Numarası ve Ünvanına Göre Filtrelenebilir Olmalıdır.

Programa giriş sırasında firma seçim ekranında Ctrl+F ile firma no ve ünvana göre arama özelliği getirildi.

 

108. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Skonsol (Satış Konsolu) Satış

Skonsol Üzerinden Cari Kart Oluşturulduğunda (Müşteri Kayıt) Cari Döviz Türü Seçilebilmeli.

Satış konsolu üzerinden cari hesap kartı eklenirken(Müşteri Kayıt-Shift+F10) döviz türünün de seçilebilmesi sağlandı.

 

109. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İhracat-İthalat Hareketler - İhracat/İthalat Operasyon Fişleri

Fatura Satırlarında Olan Sıra Numarası Kolonu İthalat/İhracat Operasyon Fişlerinde de Olmalıdır.

Fatura satırları sol kısmında yer alan sıra numarası bilgisi İthalat ve İhracat Operasyon fişlerine de eklenmiştir.

 

110. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım

Kasa Satış Faturaları Dökümü Raporuna Fatura Türü Filtresi Eklenmelidir.

Kasa Satış Faturaları Dökümü raporuna fatura türü fitresi eklendi.

 

111. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Ana Kayıtlar - Malzemeler

Malzeme Kartı İçin Satış Fiyatı İşyerlerine Göre Tanımlanmış İse Yaz(Etiket) Tasarımında Kullanılan Malzeme Tanımlı Birim Fiyat (Satış) Alanı Değer Getirmiyor.

Malzeme kartı üzerinde sağ tuş F9 menü seçeneklerinde yer alan Yaz (Etiket) ve Yaz (Mektup) formlarının filtre seçeneklerine 'Satış/Satınalma Fiyatı İşyeri Seçimi' tekli seçim filtresi eklenmiştir. Kullanıcılar filtre seçeneğine bağlı olarak işyeri bazında tanımlı satış ve satınalma fiyatlarını formda filtreleyerek döküm alabileceklerdir.

 

112. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Ambar Fişine Barkod Girişi İle Malzeme Eklenmek İstendiğinde Accesss Violation Hatası Alınmaktadır.

Malzeme fişlerinde barkod girişi ile malzeme eklenmek istenmesi durumunda hata alınıyordu, düzeltildi.

 

113. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi Maliyet Raporları - Ayrıntılı Maliyet Analizi

Konsinye Giriş İadesinde Seri Takipli Malzeme İçin Giriş Maliyeti Güncellenmemektedir.

Satış iade irsaliyelerinde seri/lot takipli malzemeler için giriş maliyeti güncellenmiyordu.Düzeltildi.

 

114. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi Ana Kayıtlar - Sabit Kıymet Kartları

İran Mevzuatına Göre Sabit Kıymet Kaydı İçin Satınalma Tarihi ve Amortisman Başlangıç Tarihi Arasında Fark Varsa Amortisman Tutarı Yanlış Hesaplanıyor.

İran mevzuatına göre sabit kıymet kaydı için satınalma tarihi ve amortisman başlangıç tarihi arasında fark varsa amortisman tutarı yanlış hesaplanıyordu, düzeltildi.

 

115. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi Ana Kayıtlar - Sabit Kıymet Kartları

İran Mevzuatında Kullanıcı Öndeğerlerinden Takvim Olarak Hicri ( Kameri ) , Hicri ( Şemsi ) Seçildiğinde Kullanıcının Sabit Kıymet Yetkisi Kapanıyor.

İran mevzuatında kullanıcı öndeğerlerinden farklı takvim seçildiğinde kullanıcının sabit kıymet yetkisi kapanıyordu. Kullanıcın yetkili olduğu modüllerin gelmesi sağlandı. Sabit kıymet amortisman hesaplaması firma takvimi üzerinden yapılmaktadır.

 

116. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri Browserında F11 ile Kolon Ekle/Kaldır İşlemi Yapıldığında Bir Sonra ki Girişte Yapılan Seçim Kalkıyor.

Üretim emri browserında F11 ile kolon Göster / Gizle işlemi yapıldığında yapılan seçimler bir sonraki girişte kayboluyordu, düzeltilerek saklanması sağlandı.

 

117. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satınalma Hareketler - Alım Faturaları

Masraf Merkezi Seçilmiş Olan Fatura Üzerinde İade Al Denildiğinde Gelen İade Faturasında Masraf Merkezi Dolu Olarak Geliyor Ancak Fatura Kaydedildiğinde Masraf Merkezi Bilgisi Siliniyor.

Satış ve satınalma faturalarının üzerinden iade işlemlerinde ve direk iade faturası işlemlerinde malzeme satırlarının masraf merkezi kodları malzeme kartlarının muhasebe hesaplarında yer alan satış iadeler ve satınalma iadeler bölümünde tanımlanmış olan masraf merkezinin gelmesi sağlanmıştır.

 

118. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satınalma Sipariş Raporları - Ayrıntılı Verilen Sipariş Dökümü

Ayrıntılı Satınalma Sipariş Dökümünde Hareket Muhasebe Kodu Filtresi Çalışmıyor

Ayrıntılı Satınalma/ Satış Sipariş Dökümü raporunda "Hareket Muhasebe Kodu" filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.

 

119. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satınalma Fatura Raporları - Alımlar Tablosu

Alımlar Tablosunda İndirim Tutarı Sıfırlanıyor

Alımlar Tablosu ve Satışlar Tablosu raporlarında 'Malzeme (Sınıfı) Türü' filtresi kullanıldığında indirim ve masraflar rapora yansımıyordu,düzeltildi.

 

120. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım

Satış Performans Raporunda Perakende Fatura Toplamları Kdv Hariç Fiyat Üzerinden Raporlanmalı

Go3 ürününde bulunan Satış Performans Raporu'nda perakende faturaların kdv hariç tutar üzerinden toplamlara yansıması sağlanmıştır.

 

121. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Ana Kayıtlar - Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları

Malzeme Fiyat Kartında Ambara Göre Koşul Tanımlandığında Kilitlenme Sorunu Yaşanıyor.

Fiyat kartında ambar koşulu verilen malzeme fiş içerisinde seçildiğinde kilitlenme sorunu yaşanıyordu, düzeltildi.

 

122. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Alınan Siparişler

Satış Siparişi İçerisindeki Hizmet Satırı İçin İndirim Uygula Seçeneği Çalışmıyor.

Satınalma ve satış siparişlerinde sağ tuş f9 menü seçeneklerinde yer alan "İndirim Uygula" seçeneği ile hizmet satırlarına indirim uygulanmıyordu, uygulanması sağlandı.

 

123. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış İrsaliyeleri

E-İrsaliye İçin Kayıt Numaralama Şablonu Numara Artırımı Yapmıyor.

e-İrsaliye olarak düzenlenen irsaliyelerin farklı fiş türlerinde aynı numara verilerek kaydedilmesi engellenmiştir.

 

124. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Tevkifat Limitleri Cari Hesap ve Gün Bazında Kontrol Edilecek Parametresi Aktif İken Limit Aşımı Olması Durumunda Gönderilmiş Önceki Faturalarda Muhasebe Kodları Penceresi Denildiğinde Faturada Tevkifat Uygulanmaktadır.

Tevkifat limitleri cari hesap ve gün bazında kontrol edilecek parametresi aktif iken limit aşımı olması durumunda daha önce tevkifat uygulanmadan kaydedilen faturaların muhasebe kodları açılmak istendiğinde "Cari hesaba ait günlük tevkifat limiti dolmuştur ve tevkifat uygulanmıştır. Cari hesaba ait ilgili günkü tevkifatlı faturaların yendien hesaplanması gerekecektir" uyarısı verilmesi sağlanmış ve muhasebe kodları penceresi kaydedildiğinde ilgili faturaya tevkifat uygulanması sağlanmıştır.

 

125. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Satış Faturalarında Koşul Uygulanmak İstendiğinde Acces Violation Hatası Alınıyor.

Satış faturalarında koşul uygulanmak istendiğinde acces violation hatası alınıyordu, düzeltildi.

 

126. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Fatura Satırlarında Proje Kodu Olması Durumunda Muhasebeleştirme İşleminde Satır Birleştirme Yapılamıyor

Fatura satırlarında masraf merkezi olmadan sadece proje kodu olması durumunda muhasebeleştirme işleminde satır birleştirme yapılamıyordu,aynı muhasebe hesapları için satır birleştirme yapılabilmesi sağlanmıştır.

 

127. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Dağıtım Emirleri

Dağıtım Emri Sağ Click Filtrele Seçeneği Tıklanıp Filtre Ekranında Tamam Denildiğinde Microsoft Ole Db Provider For Sql Server Invalid Column Name "SPECODE5OTRNS"Hatası Alınmaktadır.

Dağıtım emri içerisine filtrele seçeneği ile sipariş fişleri getirilmek istendiğinde sql sorgu hatası alınıyordu,düzeltildi.

 

128. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Satış Teklif Yönetimi - Satış Faaliyetleri

İndirim Belirtilmiş Olan Sözleşme İrsaliyeye/Faturaya Aktarıldığında İndirim Satırı Aktarılmıyor

İndirim girilmiş olan sözleşme, irsaliye ve faturaya aktarıldığında indirim satırının gelmesi sağlandı.

 

129. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Malzeme Raporları - Ayrıntılı Satış Raporu

Ayrıntılı Satış Raporu Tablo Olarak Alınıp, Alınan Rapor Üzerinden Tarihe Göre Filtreleme Yapıldığında Toplam (Miktar,Tutar )Bilgileri Yanlış Listeleniyor

Ayrıntılı Satış Raporu standart alanlarında bulunan "Fiş Tarihi" alanının ismi "Son Hareket Tarihi" olarak değiştirilmiştir,"Fiş Tarih Aralığı" ismiyle yeni bir standart alan eklenmiştir.

 

130. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Malzeme Raporları - Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı

Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı Raporunda Net Satış Tutarı Yanlış Listeleniyor.

Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı raporu "Net Satış Tutarı" alanında indirimler filtresi değerine göre hatalı listeleme yapılıyordu ,düzeltildi.

 

131. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Sipariş Raporları - Alınan Sipariş Hareketleri Dökümü

Satış Sipariş Hareketleri Dökümü Raporu Excel Olarak Alındığında Başlık Bilgileri (Mükerrer) Tekrarlanmaktadır.

Satış Sipariş Hareketleri Dökümü raporu Excel olarak alındığında başlık bilgileri mükerrer olarak tekrarlanıyordu, düzeltildi.

 

132. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Fatura Raporları - *

Satış Dağıtım Modülü Pratik Tablo Raporlarında Kriterler Bölümünde Arasında Koşulu Çalışmıyor

Satış ve Dağıtım modülü pratik tablo raporlarında bulunan satış analiz raporunda tarih filtresi arasında kriteri ile kullanılmak istendiğinde hatalı çalışıyordu,düzeltildi.

 

133. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

İhracat Hareketler - İhracat Operasyon Fişleri

İhracat Operasyon Fişi Tasarımında Veri Alanlarından Seçilen Gtip kodu Alanı Bir Sonraki Satırın Gtipkodu Değerini Getirmektedir.

İhracat operasyon fişleri yaz form tasarımına "R51.GTIPCode" isimli veri alanı eklenip çok satırlı bir döküm alındığında hatalı olarak başka satırın GTIP kodu değeri gösteriyordu, hata düzeltilerek malzemelere ait GTIP kodlarının getirilmesi sağlanmıştır.

 

134. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Firma Devri İşleminde Cari Hesap Ödeme Hareketler Üzerinden Seçilerek Devir Yapldığında, Kredi Kartı Fiş Tahsilatı Penceresinde İş Yeri Filtresi Verildiği Durumda Diğer Yıla Aktarılan Taksit Hareketleri Gözükmemektedir.

Firma devir işleminden sonra yeni dönemde ,kredi kartı fiş tahsilatı penceresinde iş yeri filtresi verildiği durumda diğer yıla aktarılan taksit hareketleri listelenmiyordu, hata düzeltilerek listelenmesi sağlanmıştır.

 

135. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Borç Takip Ekranında İşyeri Filtresine Göre Listelenen Hareketler İçin FIFO Kapat Yapıldığında İşyeri Dikkate Alınmadan Tüm İşyerilerine Ait Hareketler Arasında Kapama Yapılıyor.

Borç takip ekranında işyeri filtresi verilerek listelenen hareketler için FIFO kapat yöntemi ile borç kapatma işlemi hatalı çalışıyordu ,düzeltildi.

 

136. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Diğer Raporlar - KDV Raporu

Finans Modülü Altında Yer Alan KDV Raporunda Şemsi Takvim’e Uygun Olarak Listeleme Yapılmıyor.

Şemsi takvim kullanıldığında finans modülü altında yer alan KDV raporunda ay bilgisi miladi takvime göre ve KDV rakamları yanlış aylarda listeliyordu. Düzeltildi.

 

137. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Hareketler - Cari Hesap Hareketleri

Cari Hesap Fişleri Muhasebeleştirilirken,Muhasebeleştirme Kontrolü: Yapılmayacak Seçili İse Masraf Merkezi Kontrolü Yapılmadan Muhasebe Fişi Oluşuyor.

Cari hesap fişleri muhasebeleştirme kontrolü yapılmayacak parametresi ile muhasebeleştirilirken muhasebe hesap koduna ait masraf merkezi kontrolü yapılmıyordu,düzeltildi.

 

138. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Hareketler - Kasa İşlemleri

Otomatik Muhasebeleştirme Devredeyken Kasadan Girilen Hizmet Faturası Kopyalanarak Belge Numarası Değiştirildiğinde Oluşan Muhasebe Fişi Açıklama Alanına Önce Ki Faturanın Belge Numarası Gelmektedir.

Otomatik muhasebeleştirme özelliği aktif durumda iken kasa üzerinden kopyalama yöntemi ile oluşturulan hizmet faturaları için muhasebeleştirme açıklaması kısmında "belge no" bilgisi hatalı oluşuyordu,düzeltildi.

 

139. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ödeme/Tahsilat Raporları - Ayrıntılı Tahsilat Listesi

Ayrıntılı Tahsilat Listesinde Ön Ödemeli Satış Siparişleri İçin İşyeri Ve Bölüm Filtrelerini Dikkate Almıyor.

Ayrıntılı tahsilat listesi raporunda işyeri ve bölüm filtresi ödemeli siparişler için hatalı çalışıyordu, hata düzeltilerek verilen filtrelere göre listeleme yapılması sağlanmıştır.

 

140. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans Ödeme/Tahsilat Raporları - Borç Yaşlandırma Raporu

Borç Yaşlandırma Raporunda Açılış Fişlerini Dikkate Almadan Kapama Yapılıyor.

Borç yaşlandırma raporu "Borç Kapama=Tümü Kapatılacak / Kapanmamışlar Kapatılacak" filtresi ile döküm alınmak istendiğinde tüm hareketler için tarihe göre en baştan kontrol edilmesi ve dahil edilmeyen açılış işlemlerininde kapatılarak raporda doğru bir şekilde gösterilmesi sağlanmıştır.

 

141. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Muhasebe Entegrasyondan Gelen Hareketler İçin KDV Beyannamesinde Borç Bakiyesi Gelmemektedir

Muhasebe entegrasyondan gelen hareketler için KDV Beyannamesinde seçilen hesapta kur farkı fiş olduğunda bakiye tutarı yanlış geliyordu, düzeltidi.

 

142. TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Karma Koli Satışında Form BS ye KDV Dahil Tutarı Yansımaktadır

KDV dahil fatularda satırda karma koli seçildiğinde Form BA-BS ye KDV dahil tutarı yansıyordu. Düzeltildi.

 

143. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

İndirilecek Kdv Listesinde Kayıtlı Filtre Seçilmek İstendiğinde Kayıtlı Filtre Tanımı Bulunamadı Uyarısı Alınıyor

İndirilecek kdv listesinde kaydedilmiş olan filtre seçilmek istendiğinde "Kayıtlı Filtre Tanımı Bulunamadı" uyarısı alınıyordu, düzeltildi.

 

144. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Faturada TIGda Ek Vergi Beyannameye Yansıtılmayacak Seçilmesine Rağmen Form Ba/Bsde Ek Vergi Tutarı Yansıyarak Gelmektedir.

Hizmet faturalarında TIG da ek vergi beyannameye yansıtılmayacak seçildiğinde form Ba/Bs'ye ek vergi tutarı yansıyordu, düzeltildi.

 

145. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Ana Kayıtlar - E-Defterler

Kuruş Hanesi 2 Olan Firmalarda Büyük Defter Dosyası Oluşturulduğunda Virgülden Sonra 2 Kuruştan Fazla Olamaz Uyarısı Alınıyor.

Büyük defter için e-defter dosyası oluşturulurken "totalDebit virgülden sonra 2 haneden fazla olamaz" uyarısı alıyor ve dosya oluşturulamıyordu , hata düzeltildi.

 

146. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe Hareketler - Muhasebe Fişleri

Mahsup Fişine Değiştir İle Girilip Fiş Satırında Hesap Türü Cari Hesap Seçildiğinde Satıra Müdahale Edilemiyor.

Mahsup fişine değiştir ile girilip fiş satırında hesap türü cari hesap seçildiğinde satıra müdahale edilemiyordu, düzeltildi.

 

147. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe İşlemler - Muhasebeleştirme

Bordro ERP Entegrasyonunda Maaş Avansı Borçlanma Bilgileri Muhasebeleştirilemiyor.

Bordro ERP entegrasyonunda Maaş Avansı Borçlanma bilgileri muhasebeleştirilemiyordu, düzeltildi.

 

148. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe İşlemler - Yansıtma

Yansıtma Şablonunda Kullanılan Gider Hesabına Özel Fiş Girişi Yapılmış İse Bu Tutar Kadar Gider Hesabına Değer Yazılıyor.

Yansıtma 1, Yansıtma 2, Gelirleri Kapat ve Giderleri Kapat işlem fişlerine özel fiş tutarlarının yansımaması sağlanmıştır.

 

149. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Araçlar Veri Aktarımı (içeri)

Malzeme ve Cari Hesap Kartları Xml Aktarımında Guid id Alanları Oluşmuyor. Mevcut kartlar için güncelleme yapıldığında ise Guid Id siliniyor.

Malzeme ve Cari Hesap kartları xml aktarımlarında guid alanları siliniyordu, düzeltildi.

 

150. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım Hareketler - Satış Faturaları

Fiş Browserlarında Fiş Numarasına Göre Arama Yapıldığında İlgili Fiş Bulunamıyor.

Fiş ekranlarında fiş numarasına göre sıralama yapıldığında türe göre sıralama yapıldığı için fiş no vb. aramalarda sorun oluşuyordu.. Türden bağımsız fiş numarasına göre sıralama yapması sağlandı. Fiş türüne göre de ayrıca sıralama yapılması sağlanmıştır.

 

151. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Finans

Cari Hesap İşlem Merkezinde Sol Kısımdaki Cari Hesap Browserında Yüklenen Filtreler Öndeğer Gelmiyor.Filtre Ekranı Açılıp Tamam Seçildiğinde Filtreleri Yüklüyor.

Cari Hesap ve Stok İşlem Merkezi'nde sol kısımdaki cari hesap browserında yüklenen filtreler öndeğer gelmiyordu, düzeltildi.

 

152. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Rapor Üreticide Yazılan Sorgu Sonucunda Rapor Alan Adı Bölümün Arapça (ب) Karakteri Farklı (Hatalı) Bir Sembol Olarak Geliyor.

Arapça kullanımlarda rapor üretici raporları tablo olarak alındığında sütun başlık isimerinde hatalı karakter geliyordu,düzeltildi.

 

153. MMPLUS

  • MMPLUS

MMPLUS Ürününde Lisans Bilgileri Ekranında Lisans Anahtarı Bilgileri Listelenmiyor

MM Plus ürününde lisans bilgileri ekranında lisans anahtarı bilgileri listelenmiyordu. Düzeltildi.

 

154. GO3 |TigerPlus |Tiger3 |TigerEnterprise |Tiger3Enterprise

Yetki Kodlarında Cari Hesap Fişleri İçin Tanımlama Yapıldığında "İşlem Bordrosu (Müşteri Çeki) Müşteriye İade Edilen Çekler" Bordrosu Sonucu Oluşan Borç Dekontu Bazı Raporlarda Gelmiyor.

Yetki Kodlarında Cari Hesap Fişleri için tanımlama yapıldığında "İşlem Bordrosu (Müşteri Çeki) Müşteriye İade Edilen Çekler" bordrosu sonucu oluşan Borç Dekontu bazı raporlarda gelmiyordu, gelmesi sağlandı.

 

155. GO3 |Tiger3 |Tiger3Enterprise

Windows Birleştirilmiş Kullanıcı (Active Directory) Olarak Atanan Kullanıcılar İçin, Kullanıcı Firma Öndeğerlerinde Yapılan Firma Seçimi Dikkate Alınmıyor.

Windows Birleştirilmiş Kullanıcı ile otomatik oturum açma özelliği kullanıldğında kullanıcı öndeğerindeki firmaya giriş yaparken yetki kontrolü yapılmıyordu, düzeltildi.

 

156. GO3 |Tiger3 |Tiger3Enterprise

3 Serisi Yeni Arayüzde Toplu Basım Yapıldığında Access Violation Hatası Alınıyor

3 Serisi yeni arayüzde toplu basım işlemi yapıldığında hata alınıyordu, düzeltildi.

 

157. GO3 |Tiger3 |Tiger3Enterprise

Windows Server 2008 R2 Server a RDP İle Bağlantı Yapıldığında Yeni Arayüzde Alt Bar Gözükmüyor.

Windows 2008 server üzerinde uzak masaüstü bağlantısı yapılarak 3 serisi yeni arayüz ürün kullanımlarında farklı çözünürlüklerde alt bar görüntülenemiyordu, düzeltildi.


288 görüntüleme0 yorum
bottom of page