top of page

Logo Çözüm Ortağı olarak satış ve sonrasında destek veriyoruz

Logo Destek Hattı bırakacağınız mesaj ile biz size ulaşabiliriz. Firmamız Logo Yazılımın geliştirdiği ,Tiger 3 Enterprise Üretim Yönetimi, Tiger 3 ERP , Go3 Muhasebe Yazılımlarını, Logo İş Ortağı olarak müşterilerine satış ve satış sonrası destek hizmetlerini vermeye yetkilidir.

Logo Eşanlı e-Defter Yükleme Nasıl Yapılır.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 22.05.2024 tarihinde yayımlanan e-Defter Uygulama Kılavuzu kapsamında, e-Defter ve Berat dosyalarının “eşanlı olarak” (eş zamanlı) e-Defter uygulaması üzerinden veya web servis aracılığıyla GİB Bilgi İşlem Sistemi’ne yüklenme zorunluluğu getirilmiştir. Bu kapsamda;


  • Belirtilen tarihten önce e-Defter uygulamasına yüklenmiş olan berat dosyalarına ilişkin e-Defter ve GİB onaylı berat dosyalarının, e-Defter Saklama Uygulaması üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi’ne yüklenmesi gerekmektedir.


  • Belirtilen tarih ve sonrasında yüklenecek e-Defter ve berat dosyalarının, Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi’ne eşanlı olarak (eş zamanlı) yüklenmesi gerekmektedir. Eşanlı olarak yüklenen e-Defter ve berat dosyaları için e-Defter Saklama Uygulaması üzerinden işlem yapılmayacaktır.


Eşanlı e-Defter için e-Defter uygulamasına yüklenmiş olan berat dosyalarına ilişkin e-Defter ve GİB onaylı berat dosyalarının, e-Defter Saklama Uygulaması üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi’ne yüklenmesi gerekmektedir.

Geliştirme Kapsamı: 


  • e-Defter uygulaması kapsamında 22.02.2024 tarihinde yayınlanan tebliğde yer alan "e-Defter ve Berat Dosyalarının GİB Sistemleri'ne Aktarım" geliştirmeleri yapılmıştır.


  • e-Defter uygulaması üzerinde oluşturulan zip içinde berat dosyaları ile birlikte bunlara ait (aynı parça) defter dosyalarının da (yevmiye ve kebir dosyaları) GİB ‘e gönderilmesi sağlanmıştır.


İlgili güncellemeye dair geliştirmeler Logo GO ve Tiger ERP çözümlerimizde tamamlanmış olup, geliştirmeden faydalanabilmek için mevcut çözümünüzde 2.91, 2.92 veya 2.93 sürümünlerine geçmeniz gerekmektedir.


LEM’iniz güncel ise; sürüm güncellemesi yaparak, LEM’iniz güncel değil ise; LEM’inizi güncelleyerek veya ürün geçişi yaparak bu yenilikten faydalanabilirsiniz.


Önemli Not: 
  • Desteklenen versiyonlar öncesinde e-Deftere girilmek istenildiğinde “Son tebliğlere uygun Logo e-Defter Uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Logo e-Defter Uygulaması kapatılacaktır!” uyarı mesajı alınacaktır.


  • GİB Bilgi İşlem Sistemi’nde Defter Raporu Beratı için güncellemeler devam etmektedir. Defter yüklemelerinde Defter Raporu Beratı (DR) yüklemesi edefter uygulaması ve portal üzerinden yapılamamaktadır. Diğer dosyaların gönderimi yapılarak, portal üzerinden durum kontrolü yapılabilir. GİB sistem güncellemesi tamamlandığında portal üzerinden DR’lerin manuel yüklenmesi gerekmektedir. e-Defter uygulaması üzeriden sağ tuş seçenekleri ile durum güncellemesi yapılabilir.


  • GİB Bilgi İşlem Sistemi’nde güncellemeler tamamlandığında ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.


  • Aktif e-Defter Saklama hizmetiniz varsa e-Defter dosyalarınız entegratörlük portal hesabınızda kontör karşılığı saklanmaya devam edecektir.


 e-Defter kılavuz değişikliğine ait tüm detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Etiketler:

39 görüntüleme0 yorum

댓글


bottom of page