top of page

Logo Çözüm Ortağı olarak satış ve sonrasında destek veriyoruz

Logo Destek Hattı bırakacağınız mesaj ile biz size ulaşabiliriz. Firmamız Logo Yazılımın geliştirdiği ,Tiger 3 Enterprise Üretim Yönetimi, Tiger 3 ERP , Go3 Muhasebe Yazılımlarını, Logo İş Ortağı olarak müşterilerine satış ve satış sonrası destek hizmetlerini vermeye yetkilidir.

Logo GO 3 2.62.00.00 Son Versiyon Güncelleme

Logo GO 3 için 2.62.00 versiyonu kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler yer almakta olup sürüm dosyalarına buradan erişebilirsiniz.

Yenilikler

1-Kasa İşlemi Eklemek İçin Açılan Kasa Kartları Penceresindeki Kasa Bakiyesi ve Dövizli Bakiyesi Kolonlarının Yetkilendirilmesinin Sağlanması

Kasa işlemi eklemek için açılan Kasa Kartları penceresindeki "Dövizli Bakiye", "Bakiye" ve "İ.D. Bakiye" kolonları için yetki ağacında "Kasa Kartları\Kolonlar" başlığı altında yetki eklenebilmesi sağlanmıştır.

2-Kullanıcının Tüm Mevzuatlar İçin Ülke Kodu Bilgisinin Listeden Seçebilmesinin Sağlanması

Firma mevzuatı ve ülke bilgisine göre, cari hesap kartlarında yer alan adres, posta kodu, vergi dairesi ve banka hesapları bilgilerinde listeden seçim yapılmak istendiğinde ilgili ülkenin listenin açılması sağlanmıştır.

3-Durumu Gönderildi Olan Beyanname İçin Aynı Tarihe Bir Beyanname Daha Eklenmesinin Engellenmesi ve Uyarı Verilmesinin Sağlanması

Durumu gönderildi olan beyannamelerde, aynı tarihe bir beyanname daha eklenerek kaydet denildiğinde "Gönderildi statüsünde olan beyanname türlerinin tarih aralığında yeni beyanname ekleyemezsiniz" mesajı ile kaydedilmesi engellenmiştir.

4-BDP Güncelleme İşleminin Program İçerisinden Yapılmasının Sağlanması

e-Beyanname açıldığında e-Beyanname kataloğu altındaki BDP ile gib.gov.tr arasında fark olduğunda otomatik olarak güncelleme yapılması sağlanmıştır.

5-e-Beyannamelerde Form BA/BS Oluşturulurken Ülkesi Alanında 3 Noktadan Seçim Yapılmasının Engellenmesi

e-Beyannamelerde Form BA/BS oluştururken ülke bilgisi cari hesap bilgisinden alındığı için üç nokta üzerinden seçim yapılmaması sağlanmıştır.

6-GİB'in 13.11.2019 Tarihinde Yayımladığı Şematron Kontrolünde Yapılan Değişiklik Kapsamında Kamu e-Faturalarındaki "Menşei", "CPA" ve "GTIP" Alanlarının Zorunluluğunun Kaldırılması

Kamu e-Fatura türündeki faturalarda Menşei, CPA veya GTIP kodları giriş zorunluluğu kaldırılmıştır.

7-Gönderici Birim Etiketi Olmayan Cari Hesaplar İçin e-Fatura Mükellef Kontrolünün Çalışmasının Sağlanması

e-Fatura mükellef kontrolü işleminde posta kutusu etiketi ve gönderici birim etiketinden en az biri dolu olduğunda güncelleme işlemi yapılabilir. Cari hesap kartı ekle/değiştir işlemlerinde e-fatura kullanıcısı için posta kutusu etiketi ve gönderici birim etiketi en az biri dolu olmalıdır.

8-e-Defter Ekranı Açıldığında Önceki Ayın Defter Saklaması Yapılmadı ise Uyarı Mesajı Verilmesinin Sağlanması

e-Defter entegratör saklama hizmeti geliştirmeleri kapsamında, e-Defter ekranına girildiğinde son oluşturulan defter dosyaları yedeklenmemiş ise uyarı verilmesi ve ekranda yer alan "Defter Saklama" butonunun yanına "Durum Sorgula" butonu eklenerek , entegratöre gönderilen dosyaların durumunun sorgulanabilmesi sağlanmıştır.

9-Onaylı Berat İndirildiğinde e-Defter Saklama Hizmeti İçin Uyarı Mesajı Verilmesinin Sağlanması

Onaylı berat indirme işlemi ile "e-Defter Saklama" hizmeti aktif olan ancak otomatik olarak defter dosyalarını entegretöre yedeklenmeyen firmalar için uyarı verilmesi ve otomatik olarak dosyalarını eLogo entegratöründe yedekleyebilmesi sağlanmıştır.

10-Yabancı Uyruklu Cari Hesapların e-Fatura Mükellef Kontrolüne Takılmasının Engellenmesi

Yabancı uyruklu cari hesapların e-Fatura mükellef kontrolüne takılmaması sağlanmıştır.

11-SYS Adres Bilgilerinde İllere Ait Girilen Posta Kodu Bilgisinin Cari Hesap Kartında Görüntülenmesi

Cari hesap kartı iletişim bilgilerinde yer alan posta kodu alanının, adres bilgilerinde tanımlı olan posta kodlarından seçilebilmesi sağlanmıştır.

 

Madde ile ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız.

 

12-Otomatik Satınalma Siparişi Oluşturma Filtrelerine Malzeme Özel Kodu 2-3-4-5 Eklenmesi Talebi

Otomatik satınalma siparişi oluşturma filtrelerine Malzeme Özel Kodu 2-3-4-5 filtre seçenekleri eklenmiştir.

13-Otomatik Satınalma Siparişi Oluşturma ile Açılan Pencerede Tüm Kolonlar İçin Sıralama Yapılabilmesinin Sağlanması

Otomatik Satınalma Siparişi Oluşturma ile açılan pencerede numerik olmayan kolonlar için sıralama yapılabilmesi sağlanmıştır.

14-Otomatik Satınalma Siparişi Oluşturma Filtrelerinde Bulunan Sipariş Miktarı Seçeneklerine Hiçbiri Seçeneğinin Eklenmesi Talebi

Otomatik satınalma siparişi oluşturma işlem filtrelerinde bulunan sipariş miktarı filtre seçeneklerine "Hiçbiri" seçeneği eklenerek seçilmesi durumunda azami, asgari veya güvenli stok seviyelerini dikkate almadan sadece malzeme stoğunu 0 yapacak şekilde sipariş miktarı oluşturulması sağlanmıştır.

15-Beyanname Geliştirmeleri

Beyanname arayüzü değiştirilerek, içerik sadeleştirilmiştir. BDP üzerinden kural kontrolü yapılarak otomatik gönderimi sağlanmıştır.

 

Madde ile ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız.

 

16-Gün İçerisinde Programın Otomatik Kilitlenmesini Engelleyecek Şekilde Kilitlenme Süresi Belirtilmesinin Sağlanması

İzle-Seçenekler menüsünde olan ürün kilitlenme süresi alanına değer olarak 0 yazıldığında ürünün hiç kilitlenmemesi sağlanmıştır.

17-e-Defter Uygulaması Kapsamında Tasfiye ve Nevi Değişikliği İşlemlerinin Firma Kopyalama İşlemi ile de Yapılabilmesi Talebi

Firma kopyama işleminde kopyalanmak istenilen ana firma tasfiye halinde ise oluşturulan yeni firmanın e-defter tasfiye/nevi durumu alanının otomatik olarak tasfiye sonrası olarak oluşturulması ve buna bağlı olarak oluşan firmada e-defter geçiş tarihi , tasfiye/nevi öncesi firma bilgisi ve dönem bilgileri alanlarının ana firmanın tasfiye tarihine göre oluşması sağlanmıştır.

18-e-Fatura Mükellef Kontrolü ile Türü Kamu Olan Mükellefler İçin Kontrol Yapılabilmesi Talebi

e-Fatura mükellef kontrolü işlemi ile türü kamu olan mükelleflerin işaretli olarak gelmesi ve cari kartta bilgilerinin güncellenmesi sağlanmıştır.

19-GİB'e Gönderilen e-Faturada Belge No Alanının Değiştirilebilmesi Talebi

GİB'e gönderilen e-Faturada belge no alanının güncellenebilir olması sağlanmıştır.

20-Kullanıcı İzleme Raporunda Kullanıcının Programa Hangi Rol ile Giriş Yaptığı Bilgisinin de Görüntülenebilmesinin Sağlanması

Kullanıcı İzleme Raporu'nda kullanıcının programa hangi rol ile giriş yaptığı bilgisi eklenmiştir.

21-Kasa Çalışma Tarihinin Değiştirilmesinin Yetkilendirilebilmesi Talebi

"Kasa Çalışma Tarihi'nin" değiştirilmesi yetkiye bağlanmıştır.

22-Defter Saklama Hizmeti Kapsamında e-Defter Programında Saklama Durumunun Entegratöre Gönderilmedi Olduğu Durumlarda da Durum Sorgula İşleminin Yapılabilmesi Talebi

e-Defter saklama hizmeti kapsamında Web servis aracılığı ile entegratöre gönderilmeyen ve manüel olarak entegratör sayfası aracılığı ile saklanan defter dosyalarının e-Defter liste ekranında durum sorgulaması yapılarak kontrol edilebilmesi sağlanmıştır.

23-SYS/Kuruluş Bilgileri/GTIP Kodları/Gıda Altında Yer Alan Diğer GTIP Kodlarının 19059080 Olarak Güncellenmesi Talebi

Sistem İşletmeni/Kuruluş Bilgileri/GTIP Kodları/Gıda altında yer alan diğer GTIP kodları 19059080 olarak güncellenmiştir.

24-Bir Ambardan Yapılan Konsinye Çıkış Sonrası Diğer Ambara Ambar Fişiyle Transfer Yapılıp Envanter Raporu Alındığında Tasarımdaki Konsinye Çıkış Miktarı Ve Tutarı Alanlarının Transfer Yapılan Ambar İçin de Değer Getirmesinin Sağlanması

Envanter Raporu'na ambar bazlı konsinye miktar ve maliyet bilgilerini görebilmek için "Ambar Satırı Konsinye Çıkış Miktarı", "Ambar Satırı Konsinye Çıkış Maliyeti", "Ambar Satırı Konsinye Çıkış Maliyeti Dövizli" ve "Ambar Satırı Konsinye Giriş Miktarı" alanları eklenmiştir.

25-Verilen/Alınan Hizmet Fiyat Farkları Muhasebe Bağlantı Kodu Filtrelerine Stok Tutarları Ve Stok Maliyetleri Filtrelerinin Eklenmesi Talebi

Alınan ve verilen hizmet fiyat farkları muhasebe bağlantı kodu filtre seçeneklerine "Stok Tutarları=Artırılacak-Azaltılacak ve Stok Maliyetleri=Etkilenecek-Etkilenmeyecek" filtreleri eklenmiştir.

26-Finans Parametrelerinde Bulunan Cari Hesap Vergi Numarası Kontrolü Yapılsın Ve T.C. Kimlik No Kontrolü Yapılacak Parametrelerine Kullanıcı Uyarılacak Seçeneğinin Eklenmesi Talebi

Finans parametrelerinde bulunan 'Cari Hesap Vergi Numarası Kontrolü Yapılsın' ve 'T.C. Kimlik No Kontrolü' parametreleri için İşleme Devam Edilecek, Kullanıcı Uyarılacak ve İşlem Durdurulacak seçenekleri eklenmiştir.

27-Malzeme Liste Ekranında Rezerve Miktarının Ayrı Bir Kolonda Gösterilmesi Talebi

Malzeme ekranı içerisine "Rezervasyon Miktarı" alanı eklenmiştir. Eklenen kolon öndeğer olarak gizlenmiş şekilde gelecektir.

28-Satınalma Sözleşmesi Fişi İçerisinde Bulunan Birim Fiyat Kontrolü Yapılsın ve Tutar Kontrolü Yapılsın Onay Kutucuğu İşaretli Olduğunda ve Sözleşme Siparişe Aktarıldığında Tutar Bilgisi Satırda Değiştiği An Uyarı Verilmesinin Sağlanması

Sözleşme üzerinde birim fiyat veya tutar kontrolü yapıldığı durumlarda sipariş satırlarında birim fiyat veya tutar alanları değiştirildiği anda ilgili kontrolün yapılması sağlanmıştır.

29-Gerçekleşen Miktar Girişinde Negatif Seviyeye Düşen Malzemeler Ekranında Miktarları Güncelle Seçiminin Yetkiye Bağlanması Talebi

Gerçekleşen miktar girişi penceresi üzerinden ulaşılan negatif seviyeye düşen malzemeler penceresindeki "Miktarları Güncelle" butonunu yetkilendirebilmek amacıyla; "Üretim Emirleri" yetki ağacı içerisine "Gerçekleşen Miktar Girişi, Negatif Seviyeye Düşen Malzemeler Penceresi, Miktarları Güncelle" ismiyle yetki eklenmiştir.

30-Ambar Fişi Üzerinde F7 Yapıldığında Açılan Detaylarda Giriş/Çıkış Ambarlarının Görüntülenebilmesi Talebi

Malzeme fişleri üzerinde F7 ile açılan detay ekranında giriş/çıkış ambarlarının görüntülenmesi sağlanmıştır.

31-Toplu Faturalama İşleminde Faturalama Şekli Filtresine Sevkiyat Adresi Seçeneği Eklenmesi Talebi

Toplu faturalama filtre seçeneklerinde bulunan "Faturalama Şekli" seçeneğine Sevkiyat Adresi seçeneği eklenerek irsaliyelerin sevkiyat adreslerine göre faturalama yapılabilmesi sağlanmıştır.

 

Madde ile ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız.

 

32-Faturada e-Fatura Cari Hesabı Seçildiği Anda Fatura Numarasının Otomatik Olarak e-Fatura Numaralama Şablonundan Gelmesi Talebi

Satış faturalarında e-Fatura cari hesabı seçildiğinde fiş içerisinde e-Fatura numara şablonundan numara verilmesi sağlanmıştır.

33-Kullanım Dışı Yapılan Kartların Devir İşleminde Devredilmesinin Engellenmesi

Devir filtrelerine malzeme kodu, malzeme statüsü (kullanımda, kullanım dışı) ve cari hesap kodu, cari hesap statüsü (kullanımda, kullanım dışı) filtreleri eklenmiştir. Devir işleminde filtrelere uygun malzemelerin ve cari hesapların aktarılması sağlanmıştır.

34-Sipariş Üzerinden Faturalama Yapıldığında Fiyat Değiştirme Limiti Yapılıp Yapılmamasının Parametrik Olması Talebi

"Satınalma Siparişi üzerinden Faturalama Yapıldığında Fiyat Değiştirme Limiti Kontrolü" ve "Satış Sipariş Üzerinden Faturalama Yapıldığında Fiyat Değiştirme Limiti Kontrolü" parametreleri eklenmiştir.

35-Cari Hesap Döviz Toplamları Raporunda Devreden Bakiye Alanın Listelenmesi Talebi

Cari Hesap Döviz Toplamları Raporu form tasarımına işlem dövizi, raporlama dövizi ve yerel para birimi için ayrı ayrı olmak üzere "Devreden Borç", "Devreden Alacak" ve "Devreden Bakiye" standart alanları eklenmiştir.

36-Talep Fişi, Fiş Tarih Alanına Müdahale İçin Ekle/Değiştir Yetkisinin Eklenmesi Talebi

Talep Fişi, "Fiş Tarihi" alanına müdahale için Ekle/Değiştir yetkisi eklenmiştir.

37-Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) Yönelik Kişisel Verilerin Yönetimi Modülünün Eklenmesi - FAZ-1 Kişisel Veri İzni Kayıtları

Kişisel verilerin korunması kanununa istinaden sadece yönetici konumundaki kullanıcıların erişebileceği "Kişisel Veri Yönetimi" modülü eklenmiştir.

 

Madde ile ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız.

 

38-Muhasebe Hesabı Üzerinden Ulaşılan Hareketler Ekranında Toplu Basım Yapılabilmesi Talebi

Muhasebe Hesabı üzerinden Ulaşılan Hareketler Ekranında toplu basım yapılabilmesi sağlanmıştır.

39-Malzeme Kartından Girilen Üretici Kodu Bilgisinin Kullanıcı Yetkilerine Eklenmesi Talebi

Malzeme kartı, malzeme sınıfı ve sabit kıymet kartları kullanıcı yetkilerine ekle ve değiştir işlemleri için üretici kodu bilgisi eklenmiştir.

40-İhracat Operasyon Fişleri Liste Ekranı F11 Ekranına GÇB No Kolonu Eklenmesi Talebi

İhracat Operasyon Fişleri liste ekranında F11 Ekranına "GÇB/ETGB" kolonu eklenmiştir.

41-Satınalma Siparişi İçerisinde Talep Hareketi Aktar Seçeneği ile Açılan Pencerede Cari Bilgisinin Listelenmesinin Sağlanması

Satınalma Siparişi içerisinde Talep Hareketi Aktar Seçeneği ile açılan pencerede "Cari Hesap Bilgisi"nin listelenmesi sağlanmıştır.

42-Müşteri Çek Senet Bordrosu Girişinde T.C. Kimlik Vergi No Alanında Karakter Sınırı Eklenmesi ve Yalnızca Sayısal Veri Girişine İzin Verilmesi Talebi

Müşteri Çek/Senet Bordrosu girişinde "T.C. Kimlik/Vergi No" alanına karakter sınırı eklenmiş ve yalnızca sayısal veri girişine izin verilmiştir.

43-Malzeme Kartı İçin Malzeme Açıklaması ve Malzeme Kodu İngilizce Açıklama Alanlarının Zorunlu Alanlar Arasına Eklenmesi Talebi

Malzeme kartı için "Malzeme Açıklaması" ve "Malzeme Kodu" İngilizce açıklama alanları zorunlu alanlar arasına eklenmiştir.

44-Kredi Kartı Fiş Tahsilatı Penceresinde Banka Hesap Adı Kolonuna Göre Sıralama Yapılmasının Sağlanması

Kredi Kartı Fiş Tahsilatı penceresinde Banka Hesap Kodu ve Banka Hesap Adı kolonuna göre sıralama yapılabilmesi sağlanmıştır.

45-Kasa Kartında İşyeri Seçimi Yapılmasının Sağlanması

Kasa kartlarında işyeri seçimi yapılabilmesi ve kasa kartında seçilen işyerinin kasa işlemi içerisinde değiştirilememesi sağlanmıştır.

 

Madde ile ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız.

 

46-Faturaya Sipariş Aktarımında Tarih Kontrolü: Evet/Hayır Parametresinin Eklenmesi Talebi

Satış ve satınalma parametrelerine faturaya sipariş aktarıldığında tarih kontrolü seçeneği eklenmiştir.

47-Seri/Lot İçeren Fiş İptal Edildiğinde İlgili Seri/Lot Numarası da İptal Edilerek (Bloke Konularak) Başka Fişlerde Seçilmesinin Engellenmesi

Malzeme Yönetimi Parametrelerine "İptal Edilmiş Fişlerdeki Seri Numaraları Tekrar Kullanılabilsin : Evet/Hayır " parametresi eklenmiş ve seri takipli malzeme içeren satınalma fişleri iptal edildiğinde ilgili seri numaralarının kullanımının bloke edilip edilmeyeceğinin belirlenebilmesi sağlanmıştır.

48-Kredi Kartı ve Firma KK Fiş Tahsilatı Yapıldığında Oluşan Banka İşlem Fişi Satır Açıklamasına, KK Fişine Ait Satır Açıklamasının Gelmesi Talebi

Kredi Kartı ve Firma Kredi Kartı Fiş Tahsilatı yapıldığında oluşan banka İşlem fişi satır açıklamasına, KK Fişine ait satır açıklamasının gelmesi sağlanmıştır.

49-Cari Hesap Kartı Kopyalandığında Diğer Sekmesindeki Form Gönderim Bilgilerinin Kopyalanıp Kopyalanmayacağının Parametrik Olmasının Sağlanması

Cari hesap kartı kopyalandığında diğer sekmesindeki form gönderim bilgilerinin kopyalanıp kopyalanmayacağı Finans Parametrelerindeki "Cari Kart Kopyalandığında Kopyalanacak Alanlar" parametresine eklenmiştir.

50-Malzeme Hareketleri Penceresindeki Filtrelere "İptal" Filtresi Eklenmesinin Sağlanması

Malzeme kartları üzerinden erişilen malzeme hareketleri penceresine "İptal Durumu" filtresi eklenmiştir.

51-Banka Hesaplarında Yer Alan Filtre Seçeneğine Provizyonun Eklenmesi Talebi

Banka Kartları ve Banka Hesapları üzerinden erişilen hareketler penceresi filtre seçeneklerinde bulunan hesap detayı filtrelerine "(20) (PRO) Provizyon Masrafı" filtresi eklenmiştir.

52-Rapor Tasarımlarının İçerisinde Tüm Raporda Eklenen Alanların Tek Tek Tablo Kolonlarına Seçilmesi Gerekmeden "Tablo Kolonları Oluşturulsun" Seçeneği ile Otomatik Olarak Programın Oluşturulması Talebi

Rapor tasarım ekranına alanları tablo kolonlarına toplu şekilde aktarabilmek için ikon eklenmiştir. İkon aracılığı ile tüm alanlar veya bölümler üzerinde sağ fare tuşu menüsü ile ilgili bölüm içerisindeki alanlar toplu şekilde tablo kolonlarına aktarılabilecektir.

İyileştirmeler

1-Kampanya Uygulaması Yapılırken Promosyon Seçilen Ürüne Sipariş Girişi Yapılırken Hareket Özel Koduna Müdahale Edilebildiği Gibi Teslimat Koduna Müdahale Edilmesinin Sağlanması

Sipariş fişleri promosyon satırlarında teslimat kodu alanına veri girilebilmesi sağlanmıştır.

2-Satış İrsaliyesi Faturalanıp Yeni İrsaliye Girişi Bir Önceki İrsaliye Üzerinden F9 Menü Kopya ile Oluşturulduğunda EINVOICEDET Tablosuna Aynı INVOICEREF ile Kayıt Atmasının Düzeltilmesi

Faturalanmış bir irsaliye kopyalandığında, EINVOICEDET tablosuna e-Fatura bilgileri oluşturulurken fatura referansının da kopyalanması düzeltilerek fatura bilgisinin boş oluşması sağlanmıştır.

3-Büyük Datalarda İrsaliye Toplu Basımının Hızlandırılması

Büyük datalarda irsaliye toplu basım işleminin hızlandırılması sağlanmıştır.

4-İade Türü Güncel Maliyet Olduğunda Envanter Raporunun Doğru Çalışmasının Sağlanması

Dönemsel ortalama maliyet yöntemi kullanılarak maliyetlendirme çalıştırıldığında güncel maliyet türündeki satınalma iade faturalarının envanter raporuna doğru yansıması sağlanmıştır.

5-İhracat Operasyon Fişi İçerisine Seçilen Hizmet Kartında GTIP Kodu Tanımlı Olduğunda GTIP Kodunun Fiş Satırına Yansımasının Sağlanması

Yabancı bölgeye ihracat faturası satırlarında hizmet kartı seçildiğinde, seçilen hizmet kartında GTIP kodu tanımlı ise otomatik olarak fatura satırına yansıması sağlanmıştır.

6-GO 3 Ürününde Satış ve Satınalma Sipariş Fişleri İçerisinde F9 Menüde Hızlı Giriş Penceresi Seçeneğinin Gelmesinin Sağlanması

GO 3 ürününde Satış ve Satınalma Sipariş Fişleri içerisinde F9 menüde "Hızlı Giriş Penceresi" seçeneği eklenmiştir.

7-e-Arşiv Perakende Cariye Satış Siparişi Girilip Faturalandığında e-Arşiv Bilgileri Penceresinin Açılmamasının Sağlanması

e-Arşiv perakende cari hesaba satış siparişi girilip faturalandığında e-Arşiv bilgileri penceresinin tekrar açılmaması, siparişte girilen bilgileri tutması sağlanmıştır.

8-Satınalma Faturası Kopyalandığında Yeni Oluşan Sabit Kıymet Kaydının Eski Faturanın Tarihi ile Oluşmasının Engellenmesi

Sabit kıymet alımı yapılan Satınalma Faturası kopyalandığında oluşan yeni faturanın sabit kıymet hareketlerinde kopyalandığı tarih bilgisiyle gösterilmesi sağlanmıştır.

9-2.59 Versiyonunda Eklenen Sabit Kıymet Kaydı Faydalı Ömrünün Bittiği Dönem İçin Hesaplama Yapıldığında Net Aktif Değeri Amortismanın Toplam Maliyeti Kadar Hesaplanmasının Düzeltilmesi

2.59 versiyonunda sabit kıymet kaydı faydalı ömrünün bittiği dönem için hesaplama yapıldığında net aktif değerine, toplam maliyeti yazması düzeltilmiştir. 2.62 versiyonu geçişi sonrası son hatalı satırda yeniden hesaplama yapılması gerekmektedir. Not: Hesaplama hatası olan satırlarda M işareti olmaması gerekir.

10-Sistem İşletmeninde Kuruluş Bilgileri Altında Tanımlı Alanlarda Türü Listeden Seçim Olduğunda Alanın İçindeki Bilgilerin Silinmesinin Engellenmesi

Sistem İşletmeni/Kuruluş Bilgileri/Tanımlı Alanlarda "Listeden Seçim" türünün düzgün çalışması sağlanmıştır.

11-Kullanıcı Yetkilerinde Alınan Sipariş Yetkileri Onay Türleri Yetkilerinden Öneri ve Sevkedilemez Yetkileri Kapatıldığında Öneri Durumundaki Siparişin Durumunu Değiştirirken Alınan Uyarının Kaldırılması

Kullanıcı yetkilerinde alınan sipariş yetkileri onay türleri yetkilerinden öneri ve sevkedilemez yetkileri kapatıldığında öneri durumundaki siparişin durumu değiştirilmek istendiğinde alınan hata giderilmiştir.

12-Sipariş Satırında Malzeme Seçildiğinde Masraf Merkezi Kodunun Otomatik Gelmesinin Sağlanması

Sipariş satırlarında malzeme seçildiğinde masraf merkezi alanına masraf merkezi kodunun gelmesi sağlanmıştır.

13-Kasa/Toplu Kayıt Ekleme İşlemiyle Eklenen Kayıt Kopyalandıktan Sonra Oluşan Kayıta Değiştir ile Girildiğinde Düzenleme Tarihinin Doğru Görüntülenmesi

Kasa/Toplu Kayıt Ekleme işlemiyle eklenen kayıt kopyalandıktan sonra oluşan kayıta "Değiştir" ile girildiğinde düzenleme tarihinin düzgün görüntülenmesi sağlanmıştır.

14-Zamanlanmış Görevler ile Fatura Muhasebeleştirme İşleminde Alınan "Cannot Focus A Disabled Or Invisible Window" Uyarısının Kaldırılması

Zamanlanmış görevler ile muhasebeleştirme işlemi çalışırken alınan "Cannot Focus A Disabled Or Invisible Window" uyarısı kaldırılmıştır.

15-İhracat Operasyon Fişi Fatura Satırlarında Girilen GTIP Kodunun, Satış Faturaları Liste Ekranında Oluşan Dış Ticaret Bağlantılı Fatura İçerisine Yansımasının Sağlanması

İhracat operasyon fişi satırlarında girilmiş olan GTIP kodunun, satış faturaları ekranından ilgili faturaya incele ile girildiğinde gelmesi sağlanmıştır.

16-Maksimum Çözünürlüğü 1366 x 768 Olan Makinelerde Satış İrsaliyesi Detaylar II Sekmesinde Fatura Tipi Alanının Görüntülenmesinin Sağlanması

Maksimum çözünürlüğü 1366 x 768 olan makinelerde satış irsaliyesi Detaylar II sekmesinde Fatura Tipi alanının düzgün gelmesi sağlanmıştır.

17-e-Arşiv Türündeki Toptan Satış İrsaliyesi Üzerinde İade Al İşlemi ile Toptan Satış İade İrsaliyesi Oluşturulduğunda İrsaliye Türünün Kağıt Olarak Oluşmasının Sağlanması

e-Arşiv olarak düzenlenmiş irsaliyeler üzerinden sağ tuş iade al işlemi ile iade irsaliyesi oluşturulduğunda, irsaliyenin fatura türünün kağıt olarak oluşması sağlanmıştır.

18-Ara Dönem Kullanan Firmada Amortisman Hesaplanırken Değer Düşüklüğü/Değer Artışının Yansımasının Sağlanması

Ara mali dönem kullanan firmada amortisman hesaplanırken değer düşüklüğü/değer artışı yansıması sağlanmıştır.

19-Taksit Hareketleri Üzerinden Oluşturulan Nakit Tahsilat Fişinin Otomatik Muhasebeleşmesinin Sağlanması

Taksit hareketleri üzerinden oluşturulan nakit tahsilat fişinin otomatik muhasebeleşmesi sağlanmıştır.

20-Satış Faturası/Detaylar Sekmesindeki KDV Muafiyet Kodunun İrsaliyeye Aktarılmasının Sağlanması

Satış Faturası/Detaylar sekmesindeki "KDV Muafiyet Kodu"nun irsaliyeye aktarılması sağlanmıştır.

21-Gider Pusulası Kopyalanıp Alıcı Adı/Soyadı Kısmında Üç Noktadan Aynı Cari Kopyalanarak Açılan Cari Seçilip Kaydedildiğinde, Eski Cari Hesabın Seçildiği Gider Pusulalarının Açıklamalarının Değişmesinin Engellenmesi

Gider pusulası kopyalandıktan sonra alıcı alanında bulunan cari hesapta kopyalanarak yeni cari ile kaydedildiğinde kopyalanan gider pusulasının açıklamasının değişmesi düzeltilmiştir.

22-Borç Takip Ekranında Kapama Yapılmadan Ayrıntılı Ödeme Listesi Alındığında Bakiye Tutarının Doğru Gelmesinin Sağlanması

Borç takip ekranında kapama yapılmadan ayrıntılı ödeme listesi alındığında bakiye tutarının doğru gelmesi sağlanmıştır.

23-Malzeme Liste Ekranında Toplu Güncelleme Yapıldığında Erişim Bilgilerinin Güncellenmesinin Sağlanması

Malzeme liste ekranında yapılan toplu güncelleme işleminde erişim bilgilerinin güncellenmesi sağlanmıştır.

24-Toptan/Perakende Satış İrsaliyesi Üzerinde İade Al Seçeneği İle Satış İade İrsaliyesi Oluşturulduğunda Ambar Seçilmesinin Sağlanması

Toptan/Perakende Satış İrsaliyesi üzerinde iade al seçeneği ile Satış İade İrsaliyesi oluşturulduğunda ambar seçilebilmesi sağlanmıştır.

25-Yetki Listesi Gruplara Göre Alındığında Rapor Tasarımına Eklenen Etki Numarasının Doğru Değer Getirmesinin Sağlanması

Yetki Listesi gruplara göre alındığında rapor tasarımına eklenen yetki numarasının doğru değer getirmesi sağlanmıştır.

26-Satış İrsaliyesi Üzerinde Sevket İşlemi Yapıldığında İmlecin (Cursor) Farklı Yere Konumlanmasının Düzeltilmesi

İrsaliye üzerinde Sevket işlemi yapıldığında imlecin farklı yere konumlanmaması sağlanmıştır.

27-SKONSOL Satış Faturasında Kredi Kartı ile Ödeme Yapılırken Satırlar Arası Geçiş Yapılırsa Onay Kodu Alanlarının Görüntü Olarak Silinmesinin Engellenmesi

SKONSOL satış faturasında kredi kartı ile ödeme işleminde toplu işlem (batch) no ve onay no alanlarının satırlar arası geçişte silinmemesi sağlanmıştır.

28-Otomatik Barkod Ataması İşleminde Barkod Şablonunda Kontrol Karakteri Kullanılıp, Gruplandırılmış Arttırımlı Seçeneği ile Şablon Tanımlandığında İlk Kayıt Sonrası Barkod Ataması Yapılmasının Sağlanması

Otomatik barkod numaralama şablonu tanımlanırken "Gruplandırılmış Arttırımlı" seçeneğinin düzgün çalışması sağlanmıştır.

29-e-Fatura Alanı İşaretli Cari Hesap Kartında Proje Kodu Seçildiğinde İrsaliyede e-Fatura Logosu Gelmesinin Sağlanması

İrsaliyede e-Fatura alanı işaretli ve proje kodu seçili olan cari hesap kartı seçildiğinde e-Fatura logosunun gelmesi sağlanmıştır.

30-Sabit Kıymet Amortisman Hareketi Üzerinde Muhasebeleştirme Filtrelerinde Muhasebe Kontrolü Yapılmayacak Olduğunda Mahsup Fişine Proje Kodunun Yansımasının Sağlanması

Sabit kıymet amortisman hareketi üzerinde. Muhasebeleştirme Filtrelerinde Muhasebe Kontrolü "Yapılmayacak" olduğunda Mahsup Fişine "Proje Kodu"nun yansıması sağlanmıştır.

31-Ayrıntılı Tahsilat Listesinde Veri Alanları İçinde Yer Alan [8]Invoice Alanından Veri Getirilmesinin Sağlanması

Ayrıntılı Tahsilat Listesi'nde veri alanları içinde yer alan [8]Invoice alanından verilerin düzgün getirilmesi sağlanmıştır.

32-Tevfikatlı Siparişte Satırda Hizmet Kartı Seçildiğinde Muhasebe Kodlarındaki Masraf Merkezi ve Muhasebe Kodu Girilip Kaydedildiğinde Tevkifat KDV Alanındaki Masraf Merkezi ve Muhasebe Kodunun Silinmesinin Engellenmesi

Sipariş fişindeki tevkifatlı hizmet satırlarına ait tevkifat KDV muhasebe kodları ekranında muhasebe kodu ve masraf merkezi kodu bilgileri saklaması sağlanmıştır.

33-Hem Brüt Hem de Net Ağırlıkları Kilogram ve Gram Cinsinden Takip Edilen İki Farklı Malzemeye, Satınalınan Hizmet Maliyet Dağıtım Fişiyle Brüt Ağırlığa Göre Dağıtılmak İstendiğinde Dağıtım Yapılmasının Sağlanması

Birim ağırlıkları brüt ve net olarak takip edilen iki farklı malzemeye, maliyet dağıtım fişinde dağıtım tipi ağırlık seçildiğinde dağıtım yapılması sağlanmıştır.

34-İngilizce Dilinde Kullanılan GO 3 Ürünü Ekranlarındaki Türkçe Gelen Kelimelerin Düzeltilmesi

İngilizce dilinde kullanılan GO 3 ürünü ekranlarına Türkçe gelen kelimelerin düzeltilmesi sağlanmıştır.

35-Gider Pusulası İçerisinde Hesap Adı Alanından Aynı Açıklamaya Sahip Muhasebe Hesaplarından Biri Seçilip Tab ile Geçildiğinde Logicalref Değeri En Küçük Muhasebe Hesabı Olarak Değişmesinin Engellenmesi

Kasa işlemleri ile eklenen Gider Pusulası, Alınan / Verilen Serbest Meslek Makbuzlarında muhasebe hesap açıklaması alanında açıklamanın bir kısmı yazılıp F10 tuşu ile muhasebe hesapları ekranı açılarak muhasebe hesabı seçildikten sonra fiş içerisinde farklı bir alana geçildiğinde muhasebe hesap kodunun aynı açıklamaya sahip farklı bir hesap kodu olarak değişmesi düzeltilmiştir.

36-Kullanıcı Yetki Kodlarında Cari Hesaplara Birden Fazla Yetki Kodu Tanımlanarak Cari Hesap İşlem Merkezine Giriş Yapıldığında Alınan Uyarının Düzeltilmesi

Kullanıcı yetki kodlarında cari hesaplara birden fazla yetki kodu tanımlanarak "Cari Hesap İşlem Merkezine" giriş yapıldığında alınan uyarı düzeltilmiştir.

37-Millileştirme Sonrası Oluşan Ambar Fişindeki Dövizli Tutar Bilgisinin Malzeme Fişleri Liste Ekranında Gözükmesinin Sağlanması

Malzeme fişleri ekranında millileştirme fişi sonrası oluşan ambar fişine ait dövizli tutarın gösterilmesi sağlanmıştır.

38-Turkcell Fatura Aktarımının Ürünlerden Kaldırılması

Turkcell Fatura Aktarımı ürünlerden kaldırılmıştır.

39-İrsaliye İçerisinde Varyantlı Malzeme Seçilip Varyant Kodu Alanında "*" Karakteri ile Varyant Kodları Aratıldığında Tüm Kayıtların Listelenmesinin Sağlanması

İrsaliye içerisinde varyantlı malzeme seçilip varyant kodu alanında "*" karakteri ile varyant kodlarının aratılması sağlanmıştır.

40-Malzeme Kartı Kopyalandığında Ambar Parametrelerindeki Stok Seviye Kontrollerinin, Ticari Sistem Yönetimi Malzeme Parametrelerindeki Öndeğerleri Dikkate Almasının Sağlanması

Malzeme kartı kopyalandığında ambar parametrelerindeki stok seviye kontrolleri, ticari sistem yönetimi malzeme parametrelerindeki öndeğerleri dikkate alınması sağlanmıştır.

41-İşlem Dövizli Faturada KDV Düzenleme İşlemi Yapıldığında Fatura Toplamındaki İşlem Dövizli KDV Tutarının Değişmesinin Sağlanması

İşlem dövizli faturada KDV düzenleme işlemi yapıldığında dip toplam işlem dövizli tutarın güncellenmesi sağlanmıştır.

42-Malzeme Satış Fiyat Analizi Raporunda Geçerlilik Tarihi Filtresinin Çalışmasının Sağlanması

Malzeme Satınalma ve Satış Fiyat Analizi Raporları'nda "Geçerlilik Süresi" filtresinin düzgün çalışması sağlanmıştır.

43-Ayrıntılı Bordro Dökümünde Tek Bordro Hareketi ile Farklı Carilere Ait Çekler Çek Çıkış (Banka Teminat) ile Çıkış Yapıldığında Cari Hesap Bilgisinin Doğru Görünmesinin Sağlanması

Ayrıntılı bordro dökümü raporu tablo olarak alındığında çek çıkış banka teminat bordrosundan birden fazla cari hesaba ait çek olduğu durumda her çek satırı için doğru cari hesap bilgisinin gösterilmesi sağlanmıştır.

44-Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı Raporuna Listeleme Şekli Filtresi Malzemelere Göre İken Fiş Başlığında Cari Seçilmeyen Satış İrsaliyesinin Doğru Gelmesinin Sağlanması

Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı Raporu'nda listeleme şekli filtresi "Malzemelere Göre" iken fiş başlığında cari seçilmeyen Satış İrsaliyesi'nin düzgün görüntülenmesi sağlanmıştır.

45-Çek/Senet Kartlarında Çek/Senet Bordrolarından Oluşturulmuş Çek Kartının İçerisinden Proje Kodu Alanının Değiştirilebilmesinin Sağlanması

Çek/senet bordrolarından oluşturulan müşteri çekinde proje kodunun güncellenebilir olarak aktifleşmesi sağlanmıştır.

46-Katma Değer Vergisi Beyannamesi 2 Vergiye Tabi Matrah Alanına Alınan Serbest Meslek Makbuzu Brüt Tutarının Yansımasının Sağlanması

KDV Beyannamesi 2 de vergiye tabi matrah alanına, alınan serbest meslek makbuzunun brüt tutarı gelmesi sağlanmıştır.

47-Satış Faturası F9 İncele İşleminde Alınan İşlem Dövizi Değiştirilecektir Uyarısının Kaldırılması

Satış Faturası, F9 incele işleminde İşlem Dövizi Değiştirilecektir uyarısı vermesi engellenmiştir.

48-Kapanmamış Faturalar Raporunda Satış Elemanı Filtresi Verilmediğinde Tasarımdaki Satış Elemanı Standart Alanlarının Değer Getirmesinin Sağlanması

"Kapanmamış Faturalar" raporunda satış elemanı kodu ve satış elemanı adı standart alanları filtrelerde verilmese de raporda yazdırılması sağlanmıştır.

49-Banka Fişlerinden Toplu Kayıt Ekle İşlemiyle Eklenen Gönderilen Havale EFT Fişine İncele ile Girilip Kapat Butonuna Basıldığında Risk Kontrolüne Takılmasının Engellenmesi

Banka fişlerinden toplu kayıt ekle işlemi ile eklenen havale/Eft fişinde incele ile açılıp kapat denildiğinde risk kontrolü yapılmaması sağlanmıştır.

50-Satış Faturaları KDV Raporu'na Tevkifatlı Toptan Satış İade Faturalarının KDV Tutarının Doğru Gelmesinin Sağlanması

KDV Raporu'nda Tevkifatlı İade Faturalarının KDV tutarının doğru gelmesi sağlanmıştır.

51-Satınalma İrsaliyesi Üzerinden Oluşturulan Satış İrsaliyesi İptal Edildiğinde Envanter Raporunda Malzeme Miktarının Doğru Listelenmesinin Sağlanması

Satınalma irsaliyesi üzerinden oluşturulan satış irsaliyesi iptal edildiğinde Envanter Raporu'nda malzeme miktarının doğru listelenmesi sağlanmıştır.

52-Birimlere Göre Malzeme Toplamları Raporu Listelendiğinde Malzeme Miktarlarının Doğru Listelenmesinin Sağlanması

Birimlere göre malzeme toplamları raporunda malzeme iade miktarı ayrı yazıldığında doğru miktarları listelemesi sağlanmıştır.

53-Çek/Senet Reeskontlarını Oluştur İşleminde Ciro/Tahsil Edilen Çek/Senetler İçin VUK ve TFRS Hesaplaması Yapılmasının Engellenmesi

Ciro edilmiş ya da tahsil edilmiş çek/senetler için Çek/Senet Reeskont işlemi ile hesaplama yapılmaması ve Çek/Senet Reeskont işlemi filtrelerinde "TFRS Düzeltmeleri oluşturulsun" filtresi evet seçilmiş ise TFRS düzeltme fişi oluşması sağlanmıştır.

54-Maliyet Dağıtım İşlemi Millileştirme Sonrasında Yapılıp Ambar Fişi Girildiğinde Envanter Raporunda Giriş Ambarı İçin Tutarlara Maliyet Dağıtılmasının Sağlanması

Millileştirme fişi sonrasında maliyetlendirme çalıştırıldığı durumda ambar transfer fişi ile giriş yapılan ambardaki tutara ait masraf dağıtımı yapılması sağlanmıştır.

55-Gönderilen e-Arşiv Faturaları Ekranında Durum Sorgulama Yapıldığında, Durum Bilgisi Rapor Dosyasına Yazıldı Olduğunda Kayıtların Listelenmesinin Sağlanması

e-Arşiv Giden Kutusu listesinde "e-Arşiv Durumu" filtresine e-Arşiv Faturası Oluşturulacak ve e-Arşiv Faturası Oluşturuldu seçenekleri kaldırılıp, Rapor Dosyasına Yazıldı, Sunucuya İletildi, İşlenmeyi bekliyor, GİB'e İletildi, Sunucuda Hata Alındı ve Sunucuda İmzalandı seçenekleri eklenmiştir.

56-Fatura İçerisinden İrsaliye Aktar İşleminde Kullanılacak Para Birimi İşlem Dövizi Seçili Olduğunda İşlem Dövizi Alanında Yapılan Yuvarlamanın Düzeltilmesi

Fatura içerisinden irsaliye aktar işleminde kuruş farkı oluşması düzeltilmiştir.

57-Satınalma Faturasında Girilen Genele İndirim Satırı Oranının Fatura Yaz Tasarımında Satır İndirimi (%) Alanına Yansımasının Engellenmesi

Satınalma faturasında yaz tasarımında standart alanlarda genele uygulanan indirimin satır indirimi alanına yansıması düzeltilmiştir.

58-Kaydedilen Satış Teklifine Değiştir ile Girilip, Birim Fiyat Seçeneklerinden Son Teklif Fiyatı İncelenip Kapatıldıktan Sonra Fişteki Birim Fiyatta Yapılan Değişikliğin Dip Toplamı Etkilemesinin Sağlanması

Teklif fişine değiştir ile girilip birim fiyat alanında üç nokta üzerinden son satış teklif veya son satınalma teklif fiyatları ekranı açılarak ilgili fiş incelenip kapatıldığında ana fiş üzerinde yapılan birim fiyat değişikliği dip toplama etki etmesi sağlanmıştır.

59-Satınalma Siparişinde Tevkifatlı Hizmet Satırı Girilip Kaydedilmeye Çalışıldığında Muhasebe Kodları Olmasına Rağmen Alınan Uyarının Giderilmesi

Satınalma Sipariş satırlarında tevkifatlı hizmet satırına ait tevkifatlı KDV muhasebe kodlarının kaydedilmesi sağlanmıştır.

60-Çek Karşılığı Kredi İşleminde Çek Bankaya Tahsile Verildiğinde Teminat Tutarı Tüm Taksitleri Kapatmamasına Rağmen Bütün Kredi Taksitlerinin Kapandı Durumunda Görülmesinin Düzeltilmesi

Çek karşılığı kredi içerisine bağlanan çek bankada tahsil edildikten sonra kredi tutarının tamamını karşılamamasına rağmen tüm taksitlerin kapandı statüsüne gelmesi düzeltilmiştir.

61-Satış Teklif Yönetiminin Satış Faaliyetlerinden Sözleşme Eklenip İkinci Birim Seçilip Parçalı Olarak Sipariş Edilmek İstendiğinde "Birim Fiyat Sözleşme Birim Fiyattan Düşük Olamaz" Uyarısı Alınmasının Engellemesi

Satış Teklif Yönetimi'nin satış faaliyetlerinden sözleşme eklenip ikinci birim seçilip parçalı olarak sipariş edilmek istendiğinde alınan "Birim Fiyat Sözleşme Birim Fiyattan Düşük Olamaz" uyarısı düzeltilmiştir.

62-İşlem Dövizli ve Teslim Şekli Dap Olarak Seçilen Bedelsiz İhracat Operasyon Fişinde Dap Birim Fiyatı Alanının Eksi Olarak Gelmesinin Düzeltilmesi

Genele %100 indirim yapılarak bedelsiz olarak girilen ihracat operasyon fişinde birim fiyat, dövizli birim fiyat ve tutar alanlarının doğru bilgileri getirmesi sağlanmıştır.

63-Sistem İşletmeni/Kuruluş Bilgileri/Adres Bilgileri Altında Ülke Bilgisine Değiştir Kaydet Yapıldığı Durumda İllerin Cari Kartta Seçilmesinin Sağlanması

Sistem İşletmeni/Kuruluş Bilgileri/Adres Bilgileri altında ülke bilgisinde Değiştir-Kaydet işlemi yapıldıktan sonra illerin cari kartta seçilebilmesi sağlanmıştır.

64-Kullanıcı Yetkilerinde Cari Hesap Kartında Sadece Banka Hesap Bilgilerinde Değiştir Yetkisi Verildiğinde Döviz Türlerinin Seçilmesinin Sağlanması

Kullanıcı yetkilerinde cari hesap kartında sadece banka hesap bilgilerinde değiştir yetkisi verildiğinde döviz türlerinin seçilebilmesi sağlanmıştır.

65-İzle Seçenekler Formlarda Layout Manager Kullanımı Seçili Olduğunda Cari Kart T.C. Kimlik No Kısmındaki Bulut Butonuna Basıldığında Firma Mali Müşavir Web Servis Bilgileri Girilmelidir Uyarısı Alınmasının Engellenmesi

İzle seçenekler formlarda layout manager kullanımı seçili olduğunda cari kart T.C. Kimlik No kısmındaki bulut butonuna basıldığında iletişim bilgilerinin güncellenmesi sağlanmıştır.

66-Ayrıntılı Tahsilat Listesi Kapanma Durumu Filtresinin Çalışmasının Sağlanması

Ayrıntılı Tahsilat Listesi Raporu'nda kapama durumu filtresinin sonuç getirmesi sağlanmıştır.

67-e-Defter Uygulaması Kapsamında Defter Dosyaları Oluşurken Defter Türü Bilgisinin Alt Satıra Yansımasının Engellenmesi

Unvan bilgisi alanında boş satır olan firmalarda, e-Defter dosyaları oluşturulurken XML dosyasında defter türü bilgisinin alt satıra yansıması ve imzalama aşamasında sistem kilitlenmesi düzeltilmiştir.

68-Kullanıcı İçin Tüm İşyerleri (Girişler) ve İşyerleri (Çıkışlar) Yetkileri Kapatıldığında Fatura Girişi Yapılmasının Engellenmesi

Sistem İşletmeni kullanıcılar firma yetkileri altında yer alan işyerleri(girişler) ve işyerleri(çıkışlar) kapatıldığında fiş ve fatura girişi engellenmiştir.

69-Finans Parametrelerinde Cari Hesap IBAN Kontrolü Hayır Olmasına Rağmen Veri Aktarımı (İçeri) ile Aktarılmak İstendiğinde Alınan ".... Numaralı IBAN Geçersizdir." Uyarısının Düzeltilmesi

Finans parametrelerinde bulunan "Cari Hesap Iban Kontrolü=Hayır" olduğu durumda cari hesap kartı XML aktarım işleminde Iban kontrolü yapılmaması sağlanmıştır.

70-Öneri Durumundaki Nakit Tahsilat Fişlerinin XML Olarak İçeri Alındığında Fişin Otomatik Muhasebeleşmesinin Engellenmesi

Öneri durumundaki nakit tahsilat fişi XML ile içeriği alındığında otomatik muhasebeleşmesi engellenmiştir.

71-Devirden Gelen Müşteri Çeki İşlem Bordrosu ile Müşteriye İade Edildiğinde İşlem Bordrosu Yazdırılırken İade Edilen Cari Hesap Unvanının Formun Başlık Bölümünde Görüntülenmesinin Sağlanması

Devirden gelen müşteri çeki işlem bordrosu ile müşteriye iade edildiğinde işlem bordrosu yazdırılırken iade edilen "Cari Hesap Unvanının" formun başlık bölümünde görüntülenmesi sağlanmıştır.

72-Kullanıcı Yetkileri-Genel-Tanımlar XML ile Aktarılan Kayıtları Değiştir ve Çıkar Yetkisi Kaldırıldığı Halde Liste Ekranı Üzerinde XML Aktarımı (içeri) Yapıldığında Yetkinin Çalışmasının Sağlanması

"XML ile Aktarılan Kayıtları Değiştir ve Çıkar" yetkisinin F9 menü üzerinden içeri aktarılan fişler için çalışması sağlanmıştır.

73-Döviz Türleri Tablosunda Yuvarlama Yok Seçildiğinde Faturada Toplam İndirim Alanına -0,00 Değeri Atmasının Engellenmesi

Ticari Sistem Yönetimi modülü altında bulunan Döviz Türleri tablosunda "Yuvarlama Yok" seçildiği durumda fatura açıldığında dip toplam alanında -0,00 değerinde tutar göstermesi engellenmiştir.

74-Satınalma Faturası ile Alınan Seri Numaralı Malzemenin Konsinye Çıkış İrsaliyesiyle Çıkışı Yapılıp Konsinye Çıkış İade ile Geri Alınmasından Sonra Satınalma Faturası Üzerinden İade Et İşlemi Yapıldığında Seri Numaralarının Gelmesinin Sağlanması

Konsinye çıkış ve konsinye iade işlemi yapılmış seri takipli malzemeler satınalma iade irsaliyesi ile iade edilmek istendiğinde ve iade tipi "Giriş/Çıkış Maliyeti" seçili olduğunda "Seri/Lot ve Stok Yeri Bilgileri" penceresinden ulaşılan giriş hareketleri penceresinde ilgili seri numaralarının gelmesi sağlanmıştır.

75-Ticari İşlem Grubu Hesap Özeti Raporu'nda Firma Kredi Kartı Fişi ve Firma Kredi Kartı İade Fişlerinin Listelenmesinin Sağlanması

Ticari İşlem Grubu Hesap Özeti Raporu'nda firma kredi kartı fişi fişlerinin listelenmesi sağlanmıştır.

76-Borç Takip Ekranında Kasa İşlemleri "Kapanmış Hareketler: Listelenmeyecek" Filtre Seçeneği ile Kasa İşlemlerinden Düzenlenen Faturaların Listelenmesinin Engellenmesi

Borç takip liste ekranı filtrelerinde yer alan "Kapanmış hareketler: Listelenecek / Listelenmeyecek" filtre seçeneği "Listelenmeyecek" seçili olduğunda kasa işlemlerinden düzenlenen faturaların listelenmemesi sağlanmıştır.

77-Satınalma Faturaları Dökümü Raporu "Ekran" Olarak Alındığında "Fatura Toplamı" Değeri "Satış İade" Tutarını Düşerek Toplam Bilgisi Getirmesinin Sağlanması

Satınalma Faturaları Dökümü Raporunda "Fatura Toplamı" (Fiş Toplamı 2) alanı değerinin ve ara toplam alanı değerlerinin, iade tutarları düşülerek gösterilmesi sağlanmıştır.

78-Talep Fişinde, Karşılama Türü: Satınalma, Stoktan Karşılama: Hayır Seçili ise Malzeme F9-Planlı Hareketler Takibi Penceresinde Miktardan Düşmesinin Engellenmesi

Karşılama Türü=Satınalma ve Stoktan Karşılama=Hayır olduğu durumda malzeme kartı üzerinden erişilen F9-Planlı Hareketler penceresinde talep fişi miktarının giriş miktarı olarak yansıması sağlanmıştır.

79-Rapor Üretici Raporlarından Detaylı Cari Hesap Ekstresi Raporu Tablo Olarak Alındığında Bakiye Kolonunun Kümülatif Değer Getirmesinin Sağlanması

Rapor üretici raporlarında bulunan "Detaylı Cari Hesap Ekstresi" raporu tablo olarak alındığında bakiye alanının kümülatif değer getirmesi sağlanmıştır.

80-Çek Karşılığı Rotatif Kredi Kullanımında Tahsil Edilen Çekler Dikkate Alınmadan Rotatif Kredi Faiz Hesaplaması Yapılmasının Düzeltilmesi

Çek karşılığı rotatif kredi kullanımında tahsil edilen çekler dikkate alınmadan yapılan rotatif kredi faiz hesaplaması düzeltilerek ödenen tutar düşülerek çekin tahsil tarihine göre hesaplaması sağlanmıştır.

81-Diyalogo.dll Ekranının Ana Ürünün Arkasında Kalmasının Engellenmesi

Diyalogo.dll ile ürün içerisinde aktif olan e-Mutabakat ve LogoPay menülerinden herhangi birinin, ekran açılıp başka bir alana tıklandığında arkada kalması ve menü ağacından tekrardan açılması gerekliliğinde düzenleme yapılarak başka bir liste ekranı (browser) açılsa bile arka planda bu liste ekranlarının açık kalması sağlanmıştır.

 

Logo GO3 2.62.00.00 Versiyon Güncelleme
743 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page