top of page

Logo Çözüm Ortağı olarak satış ve sonrasında destek veriyoruz

Logo Destek Hattı bırakacağınız mesaj ile biz size ulaşabiliriz. Firmamız Logo Yazılımın geliştirdiği ,Tiger 3 Enterprise Üretim Yönetimi, Tiger 3 ERP , Go3 Muhasebe Yazılımlarını, Logo İş Ortağı olarak müşterilerine satış ve satış sonrası destek hizmetlerini vermeye yetkilidir.

Logo Versiyon Güncelleme 4.94.00 Temmuz 2024

Bordro Plus için 4.94.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almaktadır. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.


Sürümde Yer Alan Yenilikler
 

1. Ücret bütçe simülasyonunda ara dönemde yapılan maliyet hesaplamalarında sicillerin devreden bilgilerinin de hesaplamaya dahil edilmesi talebi.


Ücret bütçe simülasyonunda ara dönemde yapılan maliyet hesaplamalarında sicillerin devreden bilgilerinin de hesaplamaya dahil edilmesi sağlanmıştır.

 

2. Dövizli ücret alan çalışanların puantaj kartı/hesap özetindeki döviz türünün, ön değer olarak sicil kartındaki döviz türü olarak gelmesi talebi.

Bordro parametrelerine " Puantaj hesaplar sicil döviz türüne göre listelensin " seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile puantaj kartı "sicil bilgileri" sekmesindeki döviz seçimi ile hesaplar penceresindeki döviz türünün aynı şekilde çalışması sağlanmıştır.

 

3. Personel listesi raporunda, işten ayrılan personeller ile mevcutta aktif çalışan personeller aynı anda raporlanabilmesi talebi.


Personel listesi raporunda, işten ayrılan personeller ile çalışan personellerin aynı anda raporlanabilmesi sağlanmıştır.

 

4. Sosyal güvenlik statüsü 'Diğer' olan çalışanların, Muhtasar Beyannamesi Vergi Bildirimleri raporunda "SGK muaf/istisna sayısı" kolonuna yansıması talebi.


Sosyal güvenlik statüsü 'Diğer' olan çalışanların, Muhtasar Beyannamesi Vergi Bildirimleri raporunda SGK muaf/istisna sayısı kolonuna yansıması sağlanmıştır.


Video için tıklayınız.


 

Sürümde Yer Alan İyileştirmeler

 

1. Mesai, ek mesai, sosyal yardım yada ek ödeme eklenirken "64 adetten fazla parametre eklenemez" uyarısı verilmesi talebi.


Çalışana Mesai, ek mesai, sosyal yardım yada ek ödeme eklenirken "64 adetten fazla parametre eklenemez" uyarısı verilmesi sağlanmıştır.

 

2. Ar-ge ye tabi çalışanlar için fark yapıldığında toplu sözleşme tipinde alınan muhtasarda ücret alanının doğru gelmesi talebi.


Ar-ge ye tabi çalışanlar için fark yapıldığında toplu sözleşme tipinde alınan muhtasarda ücret alanının doğru gelmesi sağlanmıştır.

 

3. İzin defterine saatlik iznin yansıması talebi.

Saatlik izin kaydının başlangıç tarihi, günlük izin kaydının bitiş tarihinde olduğunda, Saatlik iznin rapora yansıması sağlanmıştır.

 

4. Engelli çalışanlara özel sigorta verilmesi durumunda yemek yardımı brütünün doğru hesaplanması talebi.

Engelli çalışanlara özel sigorta verilmesi durumunda yemek yardımı brütünün doğru hesaplanması sağlanmıştır.

 

5. Ay içerisinde işten çıkışı olup işe geri alınan çalışanların, tahakkuk listesinde işe/işyerine giriş ve çıkış tarihlerinin doğru görüntülenmesi talebi.


Tahakkuk Listesi'nde İşten Çıkış Tarihi İşlem (Tarihi Aralığı) [5058] , İş Yerine Giriş (Atama) [1016] , İşten Çıkış Tarihi [1017] alanlarının doğru değer getirmesi sağlanmıştır.

 

6. Sigortalı işe giriş bildirgesinin gönderiminde "Görev Kodu" bilgisinin doğru basılması talebi.


Sigortalı işe giriş bildirgesinde "Görev Kodu" bilgisinin başında sıfır olmadan basılması sağlanmıştır.

 

7. Çalışana Ar-Ge'ye dahil olmayan fazla mesai veya ek ödeme verildiğinde; Ar-Ge ücret bildirim raporunda, 'Hesaplanan vergi tutarı' ile 'Terkin edilecek tutar' alanlarının doğru yansıması talebi.


AR-GE ücret bildirim rapor tasarımına "Asgari Ücret GV indirimi" ve " Asgari ücret indiriminin mahsubu sonrası vergi tutarı"  alanları eklenmiştir.

 

8. E-SGK İşlemleri /E-Vizite ekranında rapor durumu onay bekleyen kayıtlar listelenirken başlangıç tarihi baz alınmıyor.


 

9. Sosyal güvenlik statüsü 4/b Bağkur (emekli ) olan çalışanların çalışma günlerinin SGK Gün sayısına gelmemesi talebi.


Tahakkuk listesi raporunda sosyal güvenlik statüsü Bağkur (Emekli) olan personeller için "SGK Gün Sayısı" alanında değer gelmemesi sağlanmıştır. Raporda bağkur çalışanlarının çalışma günü, "Çalışılan Gün Sayısı [2118]" ile getirilmelidir.

 

10. Ar-Ge ücret bildirim raporunda sicil bilgileri/sicil numarası filtresinin çalışması talebi.

Ar-Ge ücret bildirim raporunda sicil bilgileri/sicil numarası filtresinin çalışması sağlanmıştır.

 

11. Gelir vergisi ve damga vergisi muafiyeti olan çalışanlarda, puantaja aktarılan kıdem tazminatı tutarı ile işten çıkış kaydındaki tutarların doğru gösterilmesi talebi.


Gelir vergisi ve damga vergisi muafiyeti olan çalışanlarda, puantaja aktarılan kıdem tazminatı tutarı ile işten çıkış kaydındaki tutarların doğru gösterilmesi sağlanmıştır.

 

12. Kıdem ve İhbar tutarlarının, vergiye tabi işlemler raporunda 012 tür kodu satırına yansımaması talebi.

Puantajdaki kıdem ve ihbar tutarlarının, vergiye tabi işlemler raporunda 012 yada 011 tür kodlu satırda gelmemesi sağlanmıştır.

 

13. İşyeri değişikliği olup işten çıkışı yapılan çalışanların SGK işten ayrılış bildirgesinde, işe giriş tarihinin listelenmesi talebi.

İşyeri değişikliği olup işten çıkışı yapılan çalışanların SGK işten ayrılış bildirgesinde, işe giriş tarihinin doğru olarak gelmesi sağlanmıştır.

 
Logo Bordro Versiyon Güncelleme

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page